1. pomoc pro sluníčkem vysušenou pleť

Aby si pleť udržela i v horkém létě mladistvý vzhled, nesmí žíznit. Pokud je totiž dehydrovaná, působí unaveně a rychle se na ní tvoří vrásky a šupinky. Spolehlivé řešení představují hydratační Beauty Boxy a také maska s výrazným liftingovým efektem.

Essenté hydratace pleti
Kvalitní kosmetické přípravky dokážou pokožku dlouhodobě hydratovat. Foto: Depositphotos.com

„Stále se setkáváme s názorem, že hydrataci potřebuje hlavně suchá pleť. Ale tak to není. Každá pleť, ať už normální, smíšená nebo mastná, potřebuje pravidelnou dávku vlhkosti. Jinak ztrácí pevnost, pružnost i přirozený lesk, objevují se na ní šupinky a vrásky. Kvalitní a pravidelnou hydratační péčí můžeme pleť rychle regenerovat. Nestačí však pouze nanést jednou denně hydratační krém. Péče by měla být komplexní. To znamená – hydratační by měl být už čisticí (odličovací) přípravek, který se používá ráno a večer, a pro skutečně intenzivní zvlhčení je vhodné používat na exponovaná místa hydratační boostery. Jednou týdně pak dopřejte pleti kvalitní hydratační masku,“ doporučuje Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

Hydratace pro každý den

Určitě stojí za to mít v létě po ruce Essenté Beauty Box pro každodenní hydrataci, což je sada tří produktů, která dodá každé pokožce optimální vlhkost. Pleť tak získá zářivý a zdravý vzhled a bude na dotek jemná, vláčná a svěží.Essenté Beauty Box pro každodenní hydrataci

Sada obsahuje 3 přípravky:

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami čistí a zvláčňuje pokožku, mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.

Essenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Je vhodný pro všechny typy pleti. Příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou pro intenzivní, okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti. Okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť.

Když potřebujeme intenzivní hydrataci

„Pokud naše pleť potřebuje dodat opravdu výraznou „porci“ vlhkosti, doporučuji pořídit si na léto Beauty Box pro intenzivní hydrataci. Tato sada obsahuje tři přípravky pro skutečně intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci pokožky. Stimuluje buněčnou aktivitu, aktivuje ochranné mechanismy v kůži, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky. Je vhodná pro suchou i pro velmi vysušenou pleť,“ dává další tip Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté.Essenté Beauty Box pro intenzivní hydrataci

Sada obsahuje 3 přípravky:

Essenté Mycí emulzi s AHA kyselinami, která pleť vyčistí, zvláční a ochrání před dehydratací.

Essenté Výživný hydratační krém pro intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci a svěžest. Hodí se pro suchou a citlivou pleť, která bude na dotek jemná a vláčná. Krém zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává mastný film.

Essenté Hyaluronový booster pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled.

Efektivní maskování

„Masky máme rády, protože dovedou rychle přinášet skutečně viditelné výsledky. Například Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Zároveň funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, proto je výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování,“ doporučuje kosmetička Essenté Nikol Bárová.Essenté Hydratační krémová maska

Právě Essenté Hydratační krémová maska, která obsahuje hydractin, kyselinu hyaluronovou a další aktivní látky, pleť nejen intenzivně hydratuje, ale stimuluje v ní i syntézu kolagenu a schopnost regenerace buněk. Můžete ji také kombinovat s Intenzivním zpevňujícím boosterem nebo Intenzivním hydratačním boosterem.

Tip: Jak masku správně použít

Masku naneste rovnoměrně v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť, zakryjte fólií a nechte působit 10-15 minut. Po uplynutí této doby masku šetrně smyjte. Na závěr ošetření použijte vhodný krém Essenté dle typu pleti.

Další zajímavý článek na toto téma – Vysušená pleť volá v létě o pomoc! – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*