7 rad, jak předejít či zmírnit začervenání pleti

Citlivá pokožka, náchylná k začervenání a praskání žilek, trápí mladší i starší lidi bez rozdílu pohlaví. Nepříjemným kožním projevům lze předcházet, nebo je alespoň zmírnit, používáním speciální dermokosmetiky a dodržováním některých zásad.

péče o pleť v létě

„Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží v oblasti obličeje, lýtek, stehen i jinde na těle. Nejde ale jen o estetický problém. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ upozorňuje kosmetička Klaudia Nawaisehová.

Předpoklady k citlivé pleti se sklonem k začervenání a tvorbě rozšířených žilek jsme mohli zdědit po předcích, vliv mají hormonální výkyvy, těhotenství, menopauza, užívání některých léků, kouření, alkohol, ale třeba i nevhodná kosmetika, opalování nebo saunování.

„Pokud u své pleti pozorujete sklony k začervenání nebo už dokonce červené žilky máme, je třeba o ni soustavně pečovat a snažit se vyhnout všem situacím, které by stav zhoršovaly. Patří mezi ně i časté střídání teplot, kdy se cévky v podkoží v chladném prostředí stáhnou, a jakmile přejdete do tepla, zase se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky nebo ke vzniku rozšířených žilek. Právě z tohoto důvodu nelze lidem s citlivou pletí doporučit například saunování,“ vysvětluje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

7 rad pro zdravou pleť bez začervenání a viditelných žilek

krem-proti-vraskam-inspirace-essente

1. Speciální dermokosmetika

„Především doporučuji zaměřit se na dermokosmetiku, která obsahuje složky zpevňující cévky a zabraňující jejich dalšímu poškození. Pro tento účel byl vyvinut i Essenté Set redukující začervenání pleti, obsahující Mycí emulzi s AHA kyselinami, Krém redukující začervenání a Booster proti začervenání pleti. Konkrétně posledně jmenovaný přípravek zlepšuje žilní mikrocirkulaci, posiluje pružnost kapilár, odstraňuje pocity pálení, suchosti, začervenání a podráždění pleti, a díky speciálním zeleným pigmentům okamžitě pomáhá krýt zarudnutí pleti,“ popisuje účinky speciální dermokosmetiky Denisa Jasinská.

2. Posilující rutin

K dalším účinným opatřením, která pomáhají v boji proti začervenání pleti a rozšířeným žilkám, patří užívání rutinu. Ten má schopnost léčit křehkost krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév. „Jedná se o bioflavonoid, který se nachází v některé zelenině a ovoci. Najdete jej v jablkách, pohance, většině citrusů, černém i zeleném čaji, také fíky jsou bohatým přírodním zdrojem rutinu. Anebo si jej můžete pořídit v tabletách jako doplněk stravy,“ doporučuje Klaudia Nawaisehová.

3. I v zimě musí pleť pít

Naše pokožka podléhá v zimě dehydrataci způsobené jak pobytem ve vytápěných prostorách, tak i nedostatečným pitným režimem, protože naše tělo nemá takovou potřebu žízně jako třeba v létě. Proto je třeba ohlídat si stejně jako po zbytek roku pravidelný příjem tekutin. „Zvláště ženy, které mají citlivou pokožku se sklonem k začervenání, by pak tomu měly v zimním období přizpůsobit i kosmetické přípravky určené k odlíčení a čištění pleti. Ideální je třeba jemná Mycí emulze s AHA kyselinami, obsahující zklidňující látky zabraňující podráždění kůže a zároveň předcházející dehydrataci,“ radí Denisa Jasinská.

4. Tabu jsou cigarety všeho druhu

Mezi prokázané příčiny vzniku citlivé pleti se sklonem k začervenání a rozšířeným žilkám patří i kouření. „Pleť kuřáka nebo kuřačky poznám na první pohled – mívá šedavý nádech, výrazné nosoretní rýhy a vrásky kolem očí a rtů. Často se na ní vyskytují i rozšířené žilky. Kouření opravdu neškodí jen zdraví, ale i kráse. A týká se to i teď tak moderních e-cigaret a iqoos,“ upozorňuje kosmetička Nikol Bárová ze společnosti Essenté. Mezi svými klientkami má prý také stále více žen, které si stěžují, že se jim v souvislosti s kouřením iqoos objevilo akné.

5. Alkohol jen symbolicky

Ne nadarmo malují karikaturisté opilcům červené nosy. Je známo, že alkohol rozšiřuje cévy, a pokud se pije často a ve velké míře, žilní stěny ztrácejí schopnost pružně reagovat. Důsledkem bývají popraskané žilky především v oblasti nosu a na tvářích.

6. Nevhodné saunování

„Lidé s hypersenzitivní pletí se sklonem k začervenání a tvorbě žilek by měli co nejvíce omezit pobyt v prostředí s častým střídáním teplot. Proto jim nelze v žádném případě doporučit saunování ani pobyt v horké páře,“ upozorňuje kosmetička Klaudia Nawaisehová.

7. Pozor na opalování

Kosmetičky vůbec nedoporučují vystavovat jemnou pleť obličeje slunečnímu záření (které je velmi intenzivní zvláště teď na horách) a radí, vždy používat krémy s účinnými UV faktory. U pleti se sklonem k začervenání a vzniku rozšířených žilek to platí dvojnásob.

Kompletní péče 3v1 redukující začervenáníESSENTE_Set proti zacervenani

Essenté Set redukující začervenání pleti koupíte na www.essente.cz za 1 620 Kč. Obsahuje tyto 3 produkty:

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml)
Odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin dokonale čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje jí dodává pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a předcházet tvorbě zánětů. Jemná emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací.

Essenté Krém redukující začervenání (50 ml)
Speciálně vyvinutý krém pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu a zmírňuje zarudnutí. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť, zároveň ji chrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Obsahuje například extrakt z jerlínu japonského, kyselinu hyaluronovou, skvalen či vitamín E.

Essenté Booster proti začervenání (50 ml)
Booster pro hypersenzitivní pleť aktivně redukuje začervenání pokožky, zlepšuje žilní mikrocirkulaci a posiluje pružnost kapilár. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění. Hydratuje a díky speciálním zeleným pigmentům okamžitě redukuje viditelné zarudnutí a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Obsahuje například D-panthenol, extrakt z jerlínu japonského, kyselinu hyaluronovou, telangyn peptide a další účinné látky.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!