Anti-age přípravky místo skalpelu

Na tom, jak bude vypadat pleť ženy ve zralém věku, se podílejí především dva faktory – geny, které dostala do vínku, a způsob, jakým se dosud o pleť starala. Do budoucna je pak třeba zaměřit se na hydrataci pleti a dopřát jí kvalitní anti-ageing kosmetiku. 

kyselina-hyaluronova-Essenté

„Jednou z nejchoulostivějších oblastí při péči o pleť je oční okolí. To jistě potvrdí nejen ženy kolem šedesátky, ale i zcela mladé dívky – vždyť první mimické vrásky se zde tvoří už po 20. roce života. Kolem očí totiž máme nejtenčí kůži z celého obličeje, proto se tu brzy projevují první známky stárnutí.

Při péči o choulostivé oční okolí doporučuji vyzkoušet hydrogelové liftingové polštářky, které dokážou během 15 minut intenzivně vypnout a vyhladit pleť. Polysacharidy z červených řas zajišťují intenzivní osvěžující efekt, zlaté třpytky zároveň pleť vizuálně rozjasňují, a vytvářejí tak nádech kouzla a luxusu,“ představuje jednu z anti-ageing novinek Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků. 

6 anti-aging přípravků, o kterých byste měla vědět

1. Perfektně odlíčená pleť stárne pomaleji

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websizeEssenté Mycí emulze s AHA kyselinami odlíčí pleť, vyčistí ji, zvláční, a navíc ji můžete použít místo sprchového gelu. Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti, kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky. Póry budou dokonale čisté, účinné látky z kosmetických přípravků lépe proniknou do pokožky a pleť bude také lépe vázat vodu, což je pro její zdravý a pěstěný vzhled zcela zásadní.

Použití: Pleť stačí nejprve navlhčit vlažnou vodou, do obou dlaní nakapat trochu emulze a pak jemně umýt celý obličej včetně krku a dekoltu. 

essente_liftingove_polstarky_pod_oci7

2. Věk prozradí oční okolí

Hydrogelové liftingové polštářky během krátké chvíle obnoví pevnost a vláčnost očního okolí. Kombinace výživných a anti-ageing aktivních látek bojuje proti prvním známkám stárnutí. Intenzivně vypínají a vyhlazují pleť a obnovují vláčnost a pevnost očního okolí. 

Použití: Opatrně otevřete sáček. Podložky postupně sejměte z podkladové fólie a aplikujte pod oči. Jemně přitiskněte a nechte působit asi 15 minut. Poté odstraňte. Přebytek séra lehce vmasírujte až do úplného vstřebání.

3. Pleť volá po zpevnění

Essenté Intenzivní zpevňující booster vyhlazuje a zpevňuje pleť, zvyšuje její pružnost, zároveň ji intenzivně hydratuje a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. „Booster proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Takto stimuluje buněčnou aktivitu a regenerační proces v kůži. Výsledkem je viditelné zlepšení struktury pleti,“ vysvětluje účinky boosteru Denisa Jasinská z Essenté s tím, že je vynikající pomocí pro zralou a unavenou pleť.

Postup: Naneste potřebné množství boosteru na požadovaná místa před použitím pleťové masky nebo krému Essenté a rozetřete.

expres-krem-proti-vraskam-inspirace-essente4. Peptidy místo botoxu

Essenté Expres krém proti vráskám je šetrnější, levnější a netoxickou alternativou aplikace botulotoxinu. Zaměřuje se na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje vrásky stávající. Intenzivní oční krém obsahuje peptidy (především SNAP-8 peptide), které snižují hloubku obličejových vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů. Krém má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky.

Postup: Krém rovnoměrně naneste na pokožku a lehce vmasírujte. Po chvíli můžete obličej bez problémů nalíčit. Vhodný jako denní i noční krém.

intense_collagen_masque_011

5. Dodejte pleti kolagen

Essenté Intenzivní kolagenová maska zlepšuje pružnost a pevnost pleti, redukuje tvorbu vrásek, zmírňuje známky únavy a dodává pokožce svěží vzhled. „Díky vysokému obsahu kolagenu, který zpevňuje pokožku a zlepšuje její elasticitu, bude pleť po použití masky hladká, vypnutá a hydratovaná. Kolagen také doplňuje bílkovinné zásoby důležité pro stav tkání a obnovuje buněčnou strukturu. Vitamín E navíc chrání před škodlivými volnými radikály. Účinek je znát již po prvním použití – pleť je intenzivně hydratovaná a zpevněná,“ představuje další z účinných anti-ageing přípravků vyvinutých firmou Essenté její zakladatelka Denisa Jasinská. Essenté Intenzivní kolagenovou masku.

Postup: Napuštěnou masku z netkané textilie vyjměte z obalu a opatrně ji rozložte. Pak ji přiložte rovnoměrně na celý obličej, upravte okolo očí, nosu a úst. Vyhlaďte ji a poté nejprve navlékněte na uši horní otvory masky a následně ji zafixujte navlečením spodních otvorů. Nechte působit 15–20 minut.

6. Jablka pro věčné mládí

Essenté Omlazující maska intenzivně hydratuje a regeneruje pleť, obnovuje strukturu pleti a viditelně ji omlazuje. „Maska obsahuje extrakt z jablečných kmenových buněk, které se získávají ze vzácné švýcarské odrůdy jablek. Tyto kmenové buňky jsou bohaté na epigenetické faktory a metabolity, které se dostávají do hlubších vrstev pleti, chrání vlastní kmenové buňky kůže, efektivně oddalují jejich stárnutí, a přinášejí tak revoluční anti-ageing efekt pro skutečné omlazení. V kombinaci s kyselinou hyaluronovou, jež intenzivně váže vodu, se rychle zlepšuje pružnost pleti, která se stává pevnou a hladkou ihned po prvním použití,“ přibližuje další revoluční anti-ageing přípravek Denisa Jasinská a doporučuje pro intenzivnější pocit osvěžení a relaxace masku před vyjmutím z obalu ochladit v lednici nebo naopak ohřát na 2–3 minuty ve vodní lázni (50–60 °C). Postup: stejný jako u Intenzivní kolagenové masky. Doporučuje se aplikovat ji 1–2x týdně.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*