Desatero věčného mládí

Essenté Desatero věčného mládí
Vyberte si činnost, která vás naplňuje, a která vás dělá šťastnými a projeví se to i na vaší pleti. Foto: www.Depositphotos.com

Čas zatím neumí zastavit nikdo. Stárnutí taky ne. Ale je stárnutí a stárnutí. I s přibývajícím věkem totiž můžeme být stejně krásné jako ve dvaceti. Jako bonus k hezké pleti a tělu si totiž můžeme přidat něco navíc: získanou krásu duševní. Tady je návod na to, jak zůstat věčně mladá.

1. Choďte, uděláte dobře svému tělu i pleti

Nemusíte nutně běhat maratony ani strávit každý den hodinu ve fitku. Prostě se hýbejte, kdykoliv a kdekoliv to jde. Ideálním pohybem je podle odborníků ostrá rychlá chůze. Abyste se udrželi v dobré kondici, je podle Světové zdravotnické organizace potřeba ujít 10 000 kroků za den. Tak šup – stáhnout “apku” do mobilu a každý večer zkontrolovat. Chybí vám nějaký ten krok? Na vyvenčení pejska není nikdy pozdě…

2. Zapomeňte na diety, jezte prostě zdravě

Nic neudělá vašemu tělu i pleti hůř než neustálé držení diet a následné jo-jo efekty. Pokožka ztrácí pružnost a následkem je “povislá” kůže – a ta sexy rozhodně není. Zajímejte se proto spíš o zdravou stravu, jezte co nejvíce luštěnin, ovoce, zeleniny a nezapomínejte na bílkoviny – právě ty jsou zásadní a řada žen je podceňuje.

3. Čistěte pleť i duši

Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit – jen perfektně čistá pleť je totiž hlavním bojovníkem proti stárnutí. Kromě kvalitních odličovacích prostředků můžete vyzkoušet třebas čisticí mycí emulze (například Essenté AHA Cleanser díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti, kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry), které se používají ráno a večer, aby se pleť připravila na nanesení potřebného krému plného aktivních látek.
Stejně tak si ale každý večer vyčistěte hlavu – zkuste si naordinovat denně pětiminutovku, kdy si přehrajete celý den, zastavíte se u momentů, které nebyly úplně ideální, řekněte si, jak zareagovat/řešit věci příště, a pak je prostě zkuste vypustit z hlavy. Pokud vás něco trápí, zkuste najít řešení a pak se už věnujte něčemu příjemnějšímu.

divka-joga-web-title
Pleti pomohou správně zvolené kosmetické přípravky, duši zase trochu meditace nebo jógy. Foto Depositphotos.com

4. Sluníčko je zrádný kamarád

Není nic krásnějšího než nastavit tvář slunci, ale pozor – není taky nic zrádnějšího. Opálená pleť zamaskuje hodně nedostatků, ale jakmile vybledne, objeví se často nechtěné pigmentové skvrny. A právě ultrafialové záření s volnými radikály může také nejvíce za ztrátu kolagenu, tvorbu vrásek a ztrátu elasticity pleti. Proto je vhodné nasadit si elegantní klobouky a sluneční brýle (mhouřením očí si rovněž zaděláváme na vrásky) a nezapomínat na kvalitní krémy s SPF minimálně 20, a to už s prvními slunečními paprsky!

5. Hydratujte všemi směry

Voda je nad zlato (nebo to byla sůl?). V případě našeho těla to ale platí několikanásobně – odborníci doporučují denně vypít alespoň litr a půl pramenité vody (sladké nápoje ani káva ji nenahradí…). A hydratovat potřebuje i naše pleť – vyzkoušejte třeba Essenté hydratační booster, který má příjemnou gelovou konzistenci a hydratuje i velmi vysušenou pleť.

6. Vrásky gumujte

Že to není tak jednoduché? To máte pravdu, ale kosmetické přípravky, které obsahují peptidy – úžasnou revoluční látku – umí vrásky vyplnit a redukovat. Téměř okamžitě pocítíte výrazný liftingový efekt a pleť bude příjemně vypnutá. V praxi můžete vyzkoušet náš Essenté Expres krém proti vráskám, který obsahuje unikátní látku SNAP-8™ peptide.

Essenté čištění pleti
Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit. Foto: Depositphotos.com

7. Vaše zrcadlo není jen obličej!

Nejvíc se staráme právě o pokožku na obličeji, to je pravda. Ale je důležité nezapomínat ani na krk, dekolt a především ruce – právě ty náš věk často prozradí. Nešetřete proto na manikúře ani na krémech určených na pokožku rukou.

8. Skončete s cigaretami jednou provždy!

Kouření se podepisuje na našem zdraví i pleti, a to velice rychle. Tento zlozvyk má za následek zužování krevních cév, špatnou cirkulaci krve a úbytek kyslíku i kolagenu. Takže vám hrozí nejen dřívější vrásky, ale také zažloutlý odstín pleti, který není vůbec “in”…

9. Spěte, ale všeho s mírou

Většina z nás dobře zná, co dokáže způsobit nevyspání – kruhy pod očima, oteklý obličej, zašedlá pleť… Spát bychom měli minimálně 7 hodin denně. Odborníci dodávají, že ideální je naspat alespoň hodinu dvě před půlnocí. Ale pozor: stejně neblahé důsledky jako nedostatek spánku může mít i jeho nadbytek. Vyspáváte do poledne? Ano, jednou za čas je to velice příjemné, ale pokud se tak děje častěji, rozhodně vám to nepřidá na lepší náladě (půl dne už je zkrátka pryč) a na kráse pleti taky ne…

10. Kdo se nestresuje, nestárne

Je to tak. Jakmile se ponoříme do problémů, stresů a špatných nálad, začnou se nám v těle hromadit stresové hormony. Ty brání tomu, aby se mohl tvořit kolagen, a jsme u problému se snižující se elasticitou pleti. Jak se dostat do pohody? Zkuste se na daný problém soustředit, vytyčit si čas, který budete věnovat přemýšlením nad ním.

Vezměte si tužku a papír a zkuste si napsat jednotlivá řešení. Vyberte z nich to ideální a napište, jak ho dosáhnout. Máte hotovo? Uplynul čas? Pokračování zítra – teď si vyberte činnost, která vás naplňuje, která vás dělá šťastným, a té se věnujte po stejný čas, jaký jste strávili nad tím, co vás tíží. Dost možná pak věci uvidíte trochu jinak…

Další zajímavý článek – Peptidy jsou in, zapomeňte na botox – si můžete přečíst zde.

5 komentářů

 1. Dobrý den, jsem na vašich stránkách poprvé. Děkuji, že dáváte ženám tolik užitečných rad !!! Rady i grafika vašich
  stránek je na vysoké úrovni – jsou perfektní !!! Určitě se tu budu vracet a podrobně si to všechno prostuduji :-))!!!
  Přeji vám úspěch v práci i podnikání. Ať vaše kosmetika dobře ženám slouží !!!

 2. redakce

  Mnohokrát děkujeme za krásná slova a doufáme, že Vás budeme bavit a motivovat k správné péči o pleť dál:-) A klidně nám napište, co Vás třebas i v této oblasti trápí, rádi na dané téma napíšeme článek… Přejeme krásné léto!

 3. Pingback: 11 tipů, díky nimž mizí vrásky doslova před očima | Inspirace Essente.cz

 4. Pingback: Péče o pleť: 10 rad, které jsou lepší než elixír mládí | Inspirace Essente.cz

 5. Pingback: 5 důležitých ingrediencí z kosmetické kuchyně | Inspirace Essente.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*