Problém: Hydratace pleti po létě

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Jany Landovské:

Proč a jakým způsobem hydratace pomáhá k regeneraci suché pleti, kterou můžeme mít koncem léta?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté:

Pravidelná hydratace pokožky je velice důležitá nejen v kosmetické péči, ale i pro náš organizmus. Lidské tělo tvoří z větší části voda, u dospělých je to cca 60 %, u dětí až 75 %.

Z toho vyplývá, že dostatečné doplňování tekutin je nezbytné, zvláště v horkých dnech nebo při zvýšené fyzické zátěži. Hydrataci bychom rozhodně neměli podceňovat hlavně na jaře a v létě, kdy je pleť vystavená slunečním paprskům a má tendenci se vysušovat. Kromě pobytu na sluníčku jí neprospívá ani koupání ve slané či chlorované vodě a suchý vzduch z klimatizace.

Nedostatečná vláha způsobuje, že se pleť málo prokrvuje a hůře vstřebává živiny. Bez vody ztrácí pružnost a schopnost regenerace, má tendenci reagovat podrážděně, tvoří se na ní šupinky a působí unaveným dojmem. Aby k vysušování nedocházelo, je důležitý nejen pitný režim, ale i správná volba kosmetických přípravků. Ať už při opalování nebo po něm.

Essenté Hydratační krémová maska⇒Tip odbornice:  Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy.

Zároveň funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, je výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování. Díky zvýšené porci vlhkosti se hodí pro každou pleť.

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*