Jak se zbavit akné? Vyzkoušejte kosmeceutika!

Nejčastějším kosmetickým problémem, který trápí mladé lidi kolem 20 let, je akné. Velmi účinnou pomoc představuje kompletní řada přípravků Essenté zaměřená na projevy akné v akutní fázi, která působí proti bakteriím rodu Propionibacterium Acnes.

akne_essente_depositphotoscom_2260_22Základ je dokonalé čištění

„Pro problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné je perfektní čištění pleti minimálně 2x denně doslova alfou a omegou úspěchu. Důležité však je použít vhodný kosmetický přípravek. Pro tento účel se nejlépe hodí čisticí gel s vyšším obsahem AHA kyselin. Například kyselina mandlová odstraňuje odumřelé buňky, tím pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Když jsou póry dokonale čisté, může následná péče lépe pronikat do hloubky pokožky.

Zároveň se tak zvyšuje schopnost pleti vázat vodu, což je pro ni velmi důležité,“ vysvětluje základy péče o aknózní pleť Denisa Jasinská z české společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Spolehlivá 1. pomoc – booster proti akné

aktivni-booster-pri-akne-inpirace-essentePři intenzivní péči o problematickou pleť je nenahraditelný booster proti akné, který se nanáší na vyčištěnou pleť jako první vrstva ještě pod krém.

„Jde skutečně o velmi účinnou pomoc, protože například Essenté Aktivní booster při akné obsahuje vysoce koncentrované látky (SeboclearMP, kyselina salicylová, D-panthenol, urea a další), které dokážou zničit zánětlivé procesy již v samotném zárodku,“ upozorňuje Denisa Jasinská a zároveň doporučuje:

„Booster můžete mít kdykoli u sebe jako spolehlivého bodyguarda. Stačí nanést trochu gelu na vřídek či pupínek, který se náhle (a většinou v tu nejnevhodnější dobu…) objevil. Výsledkem budete nadšeni – nepříjemný projev akné buď zcela zmizí, nebo se stane mnohem méně nápadným.“ 

Essenté Aktivní booster při akné ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. 

Pozor při výběru krému!

Pro pleť se sklony k akné je výběr správného krému velmi důležitý.

Essenté Zklidňující krém„Musí být lehký, měl by pomáhat regulovat tvorbu kožního mazu, pleť zklidnit a také dobře hydratovat. Mezi účinné látky, které bychom měli hledat v obsahu krému určeného na problematickou pleť, patří: Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen, vitamín E. Právě tyto látky obsahuje i Essenté Zklidňující krém, který jsme vyvinuli cíleně pro specifickou péči o aknózní pleť,“ uzavírá Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, jejíž řada přípravků určená pro intenzivní péči o pleť s akné u nás patří i mezi odborníky k těm nejuznávanějším.

Essenté Zklidňující krém je lehký a rychle se vstřebávající krém, který je určený pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Zároveň viditelně zlepšuje její strukturu. Velmi dobře ho snáší i atopická pokožka.

Zázračné AHA kyseliny

essente_myci_emulze_s_aha_kyselinami_100ml_websizeEssenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% je perfektním začátkem správné péče o problematickou a aknózní pokožku. Obsahuje např. kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, i Seboclear MP, který efektivně odstraňuje existující nečistoty v pleti a optimalizuje vzhled pokožky.

Čisticí gel snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací.

Použití je snadné: Nejprve pleť navlhčíme vlažnou vodou, do dlaní si připravíme trochu mycího gelu a pak jemně umyjeme celý obličej včetně krku a dekoltu. 

Tip: Praktické balení 3v1

Všechny tři produkty (Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3% 100 ml, Essenté Zklidňující krém 50 ml a Essenté Aktivní booster při akné 50 ml) obsahuje také sada Beauty Box Acne Stop Express/ Beauty Box pro intenzivní péči při akné. 

ESSENTE_krabicka_BB_acne_stop_express

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*