Jak se zbavit vrásek? S peptidy!

Jemné vrásky kolem očí a úst jsou přirozené a dodávají obličeji na výrazu. Ale ty hluboké, které brázdí obličej a přidávají mu léta, rozhodně nejsou žádoucí. Skvělou pomoc přinášejí peptidy, jeden z nejvýraznějších objevů moderní kosmetologie.

anti_age_depositphotos

Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. Jedná se o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. A v čem spočívá jejich jedinečnost?

„Peptidy dokážou ovlivňovat chování živých buněk v kůži. Jejich správnou kombinací tak máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy, které v pokožce probíhají. A protože jsou přirozenou součástí lidské kůže, nezpůsobují nežádoucí účinky, jako jsou alergie nebo vyrážky,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

V současné době se peptidy v kosmetice využívají především k regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, boji proti vráskám, různým omlazovacím kúrám, ale pomáhají i při zpevňování postavy, odstraňování celulitidy nebo pigmentových skvrn.

Například Bodyfensine peptide pomáhá účinně bojovat proti akné. Eyeseryl peptide zase bývá součástí očních krémů, protože dokáže snižovat nadbytečný obsah v pokožce pod očima, zesvětlovat tmavé kruhy pod nimi, vypínat vrásky a vyhlazovat pleť. 

Jednička mezi peptidy – SNAP-8

Jedním z nejvyhledávanějších peptidů v současné době je SNAP-8 peptide. Jedná se o prodlouženou formu známého hexapeptidu Argireline, která je ovšem ještě 30x účinnější! Ne nadarmo se mu říká „šetrný a netoxický botox“ – působí totiž podobně jako botulotoxin, ale bez jeho negativních vlastností, o nichž se často diskutuje. 

„SNAP-8™ je neinvazivní a dokáže redukovat intenzitu kontrakcí mimických svalů. Tím snižuje tvorbu mimických vrásek, hloubku těch stávajících, ovšem bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře. To je samozřejmě, spolu s jednoduchou, šetrnou a snadno dostupnou aplikací, jeho velká výhoda oproti botulotoxinu.

My jsme výjimečné vlastnosti peptidu SNAP-8™ využili při vývoji několika anti-ageing přípravků. Nejvyšší doporučené množství 10 % peptidu SNAP-8™ obsahuje například Expres krém proti vráskám, který má výrazný liftingový efekt a účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti, přibližuje konkrétní účinky a využití jednoho z nejpopulárnějších peptidů dnešní doby Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté. 

essente_krabicka_bb_lift_express_websize

3 kroky pro viditelné omlazení pleti

Beauty Box Lift Express je sada tří moderních kosmetických přípravků pro viditelné vyhlazení vrásek. Je vhodná pro zralou pleť se ztrátou pružnosti a s viditelnými vráskami. Obsahuje tyto 3 produkty:

Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml) je odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin, která výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.
Essenté Express krém proti vráskám (50 ml) byl speciálně vyvinut na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek, zvláště na čele a okolo očí, a vyhlazuje ty stávající. Krém má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky. Účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Ta po jeho aplikaci vypadá viditelně hladší a zářivější. Vhodný pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi snadno se aplikuje a roztírá a hodí se pro denní i noční použití. Ideální jako podklad pod make-up.

Essenté Intenzivní zpevňující booster (50 ml) je vysoce koncentrovaný a účinný booster, který proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť. Redukuje tvorbu vrásek a brání předčasnému stárnutí pleti. Hodí se pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*