Rychlost stárnutí pleti můžeme sami ovlivnit 

Jak je možné, že dvě ženy stejného věku mají tak rozdílnou kvalitu pleti? Jenom na geny to svádět nemůžeme. Velký podíl na tom, v jakém stavu se naše kůže nachází, má životní styl a také péče, kterou jí věnujeme. Významnou pomoc přitom představují anti-ageing kosmeceutika – přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

Essenté péče o pleť

Každý z nás stárne jinak, je to velmi individuální. Samozřejmě velký vliv na to mají geny, ale mnoho věcí můžeme ovlivnit sami. Obecně je dobře známé, že stárnutí pleti urychluje například kouření a nerozumné opalování. Méně lidí už ví, že na pleti se negativně podepisují i příliš razantní diety. „Když se při přísné dietě tuková tkáň v podkoží rychle odbourá, kůže se začne prolamovat a tvoří se vrásky.

Ty ovšem vznikají také při nedostatečné péči o pleť, kdy kůže často trpí dehydratací a chybí jí potřebná výživa. K tomu ale vůbec nemusí docházet, pokud se naučíme o svou pleť už v mladém věku pečlivě a správně starat. Moderní věda přinesla v posledních letech v oblasti kosmetiky spoustu zajímavých objevů. Díky novým účinným látkám si tak můžeme uchovat krásný a pěstěný vzhled po dlouhé roky.

Mezi nejvyhledávanější látky s výraznými účinky proti stárnutí patří výtažky z mořských řas, peptidy, CBD (olej získávaný z konopí) a mnohé další,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetologie a farmakologie.

Krása z moře

Mořské řasy jsou vynikajícím přírodním prostředkem, který nám pomáhá omlazovat naši pleť. Jsou bohaté na cukry, minerály a proteiny, ale to zdaleka není všechno. Dokážou totiž zvyšovat schopnost pokožky vázat vodu, vytvářejí film zabraňující dehydrataci pleti, zabraňují zarudnutí a nežádoucímu olupování pokožky, zvyšují soudržnost buněk a posilují kožní bariéru. Biotechnologickým procesem z mořských řas Nannochloropsis oculata se například získává účinná látka Pepha-Tight.

A jaké má účinky? „Pepha-Tight zpevňuje pokožku již po první aplikaci. Má rovněž dlouhodobý vliv na zvýšení tvorby kolagenu a umí vyhlazovat jemné vrásky. Proto jsme také tuto látku použili v několika našich anti-ageing přípravcích, například v Essenté Vitalizačním krému, Essenté Aktivním liftingovém krému nebo Essenté Intenzivním očním krému,“ říká Denisa Jasinská z Essenté.

Omlazující peptidy 

K nejvýznamnějším látkám používaným v současné kosmetologii patří peptidy. Známý je především SNAP-8™ s účinky podobnými botulotoxinu, který je ovšem na rozdíl od něj netoxický a k pleti velmi šetrný. Jeho schopnost potlačovat nekontrolovatelné kontrakce mimických svalů, a tím předcházet tvorbě mimických vrásek, a další liftingové účinky využili vývojoví pracovníci Essenté u jednoho ze svých nejdokonalejších anti-ageing přípravků – Essenté Expres krému proti vráskám. 

„Také další peptid s názvem Eyeseryl peptide stojí za pozornost. Dokáže snižovat nadbytečný obsah tekutiny v pokožce pod očima, a tím bojovat proti otokům a očním váčkům. Zároveň umí zesvětlovat tmavé kruhy pod očima, vypínat vrásky a vyhlazovat pleť. Proto nesměl chybět ani ve složení našeho Essenté Intenzivního očního krému,“ upozorňuje Denisa Jasinská z Essenté. 

peeling_inspirace_essenté

Anti-ageing přípravky s viditelnými účinky už od první aplikace: 

ESSENTÉ Aktivní liftingový krém_50ml_WEBSIZEEssenté Aktivní liftingový krém již od první aplikace redukuje známky stárnutí. Je vhodný při ztrátě pevnosti a jasu. Velice účinně pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Obsahuje peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek.

Navzdory své vysoké účinnosti je k pleti velmi šetrný, nezpůsobuje zarudnutí ani podráždění. Obsahuje například tyto aktivní látky: Celligent, D-panthenol, kyselina hyaluronová, Pepha-Tight, skvalen, SNAP-8 peptide, vitamín E.

essente-ocni-kremEssenté Intenzivní oční krém byl koncipován pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. Krém výrazně zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Používá se jako denní i noční oční krém.

Obsahuje například tyto aktivní látky: Cytobiol Lumin-Eye, Eyeseryl peptide, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen, vitamín E.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*