Inspirace Essente.cz

Vše, co potřebujete vědět o enzymatickém peelingu

Nenechte svou pleť dobrovolně “oškrabovat”, zvolte šetrnější a účinnější metodu než je mechanický peeling – enzymatický peeling na přírodní bázi. Zde je článek, ve kterém se dozvíte vše podstatné.

essente-enzymaticky-peeling
Mechanický peeling může zejména citlivé pleti více uškodit než pomoct. Vyzkoušejte raději enzymatický. Foto: Depositphotos.com

V péči o pleť se rozhodně vyplácí jít s pokrokem. V posledních letech se věda opět posunula o kus dál a metody v péči o pleť se zdokonalily. V současné době jsou dostupné moderní a účinné metody, které jsou zároveň velmi šetrné k pleti. Peeling pleti samozřejmě prospívá, je však třeba zvolit takový, který z vaší pleti odstraní nečistotu, odumřelé částečky kůže a bakterie, ale zároveň ji nepodráždí a neublíží jí.

Mechanický peeling není vhodný pro citlivou pleť

I když je mechanický peeling běžně dostupný v drogeriích a supermarketech, nemusí být tou správnou volbou pro vás. Obzvláště máte-li citlivou pleť, měla byste ho raději vrátit zpět do regálu…

Mechanický peeling obsahuje brusné přísady (pevné, hrubé částečky), které mají za úkol pleť a kůži mechanicky obrousit a zbavit ji tak odumřelých buněk a suchých šupinek. Dále by měl uvolnit póry a zbavit pleť nežádoucích nečistot. K dostání jsou různé peelingy, záleží na velikosti a hrubosti zrníček.

Problém je v tom, že jejich jemnější varianta bohužel nebývá příliš účinná, na druhou stranu hrubý peeling dokáže pleť podráždit, a dokonce i poškodit. Pleť potom může být přecitlivělá.

Enzymatický peeling je šetrnější metodou exfoliace

Enzymatický peeling nefunguje na bázi mechanické exfoliace jako klasické zrníčkové peelingy, tudíž pleť neodírá a nijak nedráždí. Při enzymatickém peelingu dochází k odstraňování zrohovatělých buněk pouze ze svrchní vrstvy pokožky, a to pomocí čistě přírodních biologických enzymů.

Enzymatické látky v peelingu nestáhnou celou svrchní vrstvu pokožky, ale pouze urychlí přírodní exfoliační procesy. Je proto nejjemnější metodou exfoliace. K odstranění odumřelých buněk pokožky využívá především přírodní látky – například aloe vera, dýni, ananas nebo další ovocné enzymy.

Bromelain pro dokonalou čistotu

Enzymatický peeling Essenté obsahuje aktivní látku Bromelain, což je enzym získaný z ananasu. Tento enzym perfektně čistí pleť od odumřelých kožních buněk.

Enzymatický peeling omlazuje během okamžiku. Máte před sebou důležitou společenskou událost? Svěřte se do rukou profesionálů, enzymatický peeling totiž působí okamžitě. Už po jednom ošetření zaručí znatelné projasnění a omlazení pleti. Dokáže vyhladit drobné vrásky, zjemňuje a vyhlazuje pleť, stimuluje růst nových buněk, zmírňuje příznaky suché pleti, redukuje začervenání. Vzhledem ke své šetrnosti je vhodný pro všechny typy pleti.

Jak ošetření probíhá:

1. Kosmetička napění malé množství enzymatického peelingu Essenté v misce s troškou horké vody (nad 40 °C) a štětečkem jej nanese klientce na pleť. Přitom je nutné vyhnout se okolí očí.
2. Peeling se nechá 3 až 5 minut působit, poté se vlhčeným ubrouskem odstraní jeho zbytky.
3. Nakonec se pleť ještě dočistí mycí emulzí.
Pro trvalé zlepšení pleti by se mělo toto ošetření absolvovat pravidelně jednou za měsíc.

Proceduru vám provedou zkušené kosmetičky pracující se značkou Essenté, seznam salonu najdete zde.

Nejnovější generace peelingů: korneoterapeutická kúra Peel Therapy-Concept

Česká kosmetická značka Essenté na trh právě uvádí novou generaci účinných a přitom k pleti velice šetrných korneoterapeutických peelingů Peel Therapy-Concept. Fungují na bázi pomalu a postupně se uvolňujících aktivních kyselin, jejich účinek je však stejně silný jako u chemického peelingu, který na rozdíl od korneoteraputického dá pleti pořádně zabrat.

Více se o této nové metodě dočtete v článku Korneoterapeutický peeling: v čem je lepší než chemický?

Exit mobile version