Korneoterapeutický peeling: v čem je leší než chemický?

Korneoterapeutický peeling je novinkou v anti-age péči, o které se nyní mluví ve všech pádech. Je totiž velkou konkurencí chemického peelingu. Po jeho absolvování je ale třeba počítat s nepopulárními projevy kůže, která může být až po dobu tří týdnů silně začervenalá a může se olupovat jako po spálení sluníčkem. Není divu, že tyto „vedlejší účinky“ mnohé zájemce o omlazení odradí. Právě jim je určen peeling korneoterapeutický, který je stejně efektivní jako klasický chemický peeling, ale k pokožce mnohem šetrnější.

korneoterapeuticky-peeling-inpirace-essente
Korneoterapeutický peeling pomáhá odstranit odumřelé vrstvy pokožky, která je pak na první pohled krásně vyhlazená a rozjasněná, zároveň se revitalizují buňky v hloubce kůže a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu. Na rozdíl od jiných metod však nedochází k podráždění, bolestivost a začervenání pokožky.

Chemický peeling, při kterém dochází k razantnímu narušení povrchových vrstev pokožky silně koncentrovanými AHA kyselinami a jejich nahrazení čerstvými novými buňkami, patří mezi vyhledávané metody omlazení pleti. Mnoho žen (ale i mužů) však od tohoto invazivního zákroku odrazuje představa nepříjemných projevů následujících po ošetření, kdy pokožka většinou silně zčervená a olupuje se, což může dotyčné až po dobu tří týdnů omezovat ve společenském životě.

Právě tento nežádoucí aspekt se snažili vyloučit vývojáři české kosmetické značky Essenté, když se rozhodli vyvinout metodu, jež by byla stejně efektivní jako chemický peeling, ale přitom mnohem šetrnější k pokožce. Výsledkem je Peel-Therapy Concept, unikátní korneoterapeutická kúra, jež vede stejně jako klasický chemický peeling k radikální a viditelné obnově stavu pleti, ale přitom ty, kteří ji podstupují, nijak neomezuje v běžném společenském životě.

Korneoterapeutický peeling je průběžná a šetrná terapie

„Při klasickém chemickém peelingu zákaznice zpravidla absolvuje 2 až 3 ošetření (vždy přibližně po třech týdnech), během nichž kosmetička prostřednictvím přípravků s AHA kyselinami silně naruší svrchní vrstvu kůže na jejím obličeji. Následující tři týdny se pokožka regeneruje a obnovuje, což se projevuje jejím někdy i silným začervenáním a olupujícími se šupinkami. Právě tyto projevy mnohé zákaznice od klasického chemického peelingu odrazují. Korneoterapeutický peeling je však na rozdíl od něj dlouhodobou terapií, při níž dochází k působení AHA kyselin a obnovování kůže průběžně během celé kúry trvající 8-12 týdnů. Tento šetrný postup přináší stejné výsledky jako razantní chemický peeling, ovšem na rozdíl od něj zákaznici nijak neomezuje, protože probíhá bez zmiňovaných nežádoucích účinků,“ popisuje výhody nové metody Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, jejíž tým Peel-Therapy Concept vyvinul.

Korneoterapeutický peeling na vlastní kůži:

A co čeká zákaznici, která se rozhodne korneoterapeutický peeling vyzkoušet?

1. Proškolená kosmetička pracující se značkou Essenté nejprve zhodnotí stav její pleti, a na základě toho doporučí počet (4-6) korneoterapeutických ošetření v salonu. Zákaznici zároveň doporučí Přípravný peelingový krém Pre-Peel Cream, který je třeba nanášet dva týdny před prvním ošetřením. Ten obsahuje vyšší koncentraci postupně se uvolňujících kyselin, jež účinně stimuluje pokožku před prvním ošetřením v salonu.

2. Následně zákaznice dochází v rozmezí 7 až 14 dnů na korneoterapeutická ošetření. Po celou dobu kúry zároveň používá pro domácí noční péči Therapy Cream, stimulující a regenerační krém, který také obsahuje pomalu se uvolňující kyseliny plus řadu dalších aktivních látek přispívajících k obnově pokožky, její hydrataci a rozjasnění.

3. Efekt korneoterapeutické kúry může zákaznice ještě zvýšit používáním Hyaluronového boosteru, speciálního přípravku, který vypíná pleť a má silné hydratační a liftingové účinky.

Tip: Pořídit si můžte také Set pro korneotarepeutickou kúru, který  obsahuje Pre-Peel Cream, Therapy Cream a Hyaluronový booster.

Trpělivost se vyplatí

„Pokožka zákaznice, která absolvovala korneoterapeutický peeling, je na první pohled krásně vyhlazená, barevně sjednocená a rozjasněná. Neméně důležitý je ovšem hloubkový účinek této unikátní metody, díky níž se kožní buňky revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu,“ vysvětluje kosmetička Nikol Bárová a dělí se o další zajímavou zkušenost. „Ověřila jsem si už u několika zákaznic, že pravidelným korneoterapeutickým peelingem se zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit řadu kosmetických problémů, jako je povadlá a unavená pleť, zažloutlá pleť kuřáků, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné nebo povrchové vrásky.“

Korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept Vám provedou zkušené a proškolené kosmetičky, které pracují s českou kosmetickou značkou Essenté. Seznam jejich salonů najdete zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*