Velký návod, jak se v zimě starat o pleť

V chladném období roku je přirozené chránit si tělo před zimou a mrazem vhodným oblečením. Stejnou pozornost ale vyžaduje i naše pokožka. Jakým kosmetickým přípravkům bychom měli dát v zimě přednost a čeho se vyvarovat?

essente-akne-title
Péče o pleť v zimě se liší od té v létě. Nepodceňte ji!

1. Nebojte se hydratace!

„Asi patnáct minut před odchodem do mrazivého ovzduší bychom si měli aplikovat booster, denní krém, můžeme přidat BB krém nebo make-up, záleží, jak je kdo zvyklý. Základem je zvolit výživnější krém, než ten, který používáme v létě. Určitě nic nezkazíme, pokud použijeme hydratační řadu. Mnoho lidí si myslí, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, že by nám mohly „zmrznout“ na obličeji, když vyjdeme ven a je pod nulou. Pokud však používáme kvalitní kosmetiku, je tato obava bezpředmětná. Moderní přípravky, tzv.
kosmeceutika, totiž nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit. Stejně tak v případě, když má někdo aknózní pleť, může s klidným svědomím použít aktivní booster při akné,“ vysvětluje kosmetička Petra Kvapilová.

Tajné tipy kosmetičky:

Vyzkoušejte boostery. Obsahují vysoce koncentrované aktivní látky, mají mnohem větší účinek než krémy a osvěžující gelovou texturu. Kvalitní hydratační booster by měl okamžitě a intenzivně hydratovat i silně vysušenou pleť, pokožku zklidnit, regenerovat a zároveň zvýšit její pevnost a pružnost, aby zabránil předčasnému stárnutí.

Intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci vám poskytne vyrovnávací hydratační krém. Vybírejte takový, který stimuluje buněčnou aktivitu, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky a zároveň ji zklidňuje. Ideálně takový, který obsahuje antioxidanty pro boj s volnými radikály a aktivní látky, například hydractin, kyselinu hyaluronovou, omega CHS aktivátor a vitamín E.

2. I v zimě nepodceňte dokonalé čištění pleti

Mnohé ženy si myslí, že když se nelíčí, nemusí pleť večer před spaním nijak čistit, a stačí ji omýt vodou. Ale to je omyl. I když pleť není nalíčená, přesto se na ní za den usadí spousta nečistot, prachu, a sama také produkuje maz. To všechno je třeba odstranit, aby pleť mohla volně dýchat a byla připravená na vstřebávání účinných látek z kosmetických přípravků.

„V každém případě – ať jsme, nebo nejsme nalíčené, měly bychom použít mycí emulzi. Komu nevyhovuje, může ji nahradit micelární vodou. Oba tyto produkty obsahují micely, látky, které dokonale očistí pokožku a odstraní nečistoty usazené v pórech. Pak stačí obličej umýt vodou, osušit a následně můžeme nanést booster, krém na obličej, krk a dekolt a ošetřit oční okolí speciálním krémem určeným na tyto partie. Takto je pokožka perfektně ošetřena,“ říká kosmetička.

A stejně bychom se měli o pleť postarat i ráno. V noci pokožka pracuje, vylučuje odpadní látky a také se na ní ukládá určité množství prachu, který se tvoří v místnosti, kde spíme. To všechno je třeba ráno dobře očistit.

Tajný tip kosmetičky:

Essenté Krém redukující začervenání je speciálně vyvinut pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, hydratuje a projasňuje pleť. Zároveň zpomaluje proces stárnutí pleti, zmírňuje projevy akné a chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Koupíte ho na www.essente.cz za 489 Kč.

3. Vyvarujte se špatně zvolených krémů

Podle kosmetičky Petry Kvapilové chybuje řada žen v tom, že volí v zimě nesprávné krémy. Například pokud ženy trápí akné, používají krém na akné, ale zapomínají, že pleť je v zimě citlivá, takže si ji celkově vysušují. Když pak zjistí, že ji mají suchou, použijí výživný krém. Jenže akné se tím zhorší, a tak vzniká začarovaný kruh. Řešení je přitom jednoduché:

„Stačí používat přípravky, které se dají kombinovat. I z tohoto pohledu považuji za ideální kosmetiku Essenté, která obsahuje široké portfolio produktů, které se dají navzájem kombinovat podle aktuální potřeby a obsahují látky, které na sebe svými účinky navazují. Proto doporučuji v takovém případě použít na akné booster, lehký krém proti akné, a na zbylá místa nanést například krém na kuperózní pleť (se sklonem k začervenání), který je velmi jemný, určený na citlivou pokožku,“ doporučuje Petra Kvapilová a varuje přitom před častým střídáním přípravků od různých značek, které způsobí v pokožce „zmatek“ a kýžený efekt se tak nedostaví.

4. Líné buňky potřebují stimulaci

A se kterými přípravky vhodnými pro zimní období má kosmetička nejlepší zkušenosti? „Určitě bych doporučila booster a krém na kuperózní pleť. Ten je vynikající pro každého, kdo má citlivou pleť. Stejně příznivé účinky má i aktivní liftingový nebo hydratační booster nebo krém. Skvělý je také Express krém proti vráskám, který obsahuje spoustu aktivních látek a má v sobě látku Snap8, což je peptid s účinky podobnými botulotoxinu.

Mezi účinné látky, které bychom měli hledat na obalech kosmetických výrobků, patří především peptidy, enzymy a některé kyseliny. „Na zimu bych doporučila vybírat přípravky s D-panthenolem, protože má hydratační, protizánětlivé a zklidňující účinky, regeneruje pokožku a zvyšuje její elasticitu. Obsahuje ho například celá hydratační řada kosmetiky Essenté i boostery. Výborný je také vitamín E – přirozený antioxidant, který má i UV filtr, dále kyselina hyaluronová, která na sebe dokáže vázat vodu, čímž hydratuje pokožku a stimuluje tvorbu kolagenu.

Tajný tip kosmetičky:

Vyhlásily jste boj vráskám? Pak se zaměřte na jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide (přehled získáte v našem článku zde). Některé krémy s peptidy obsahují SNAP-8™ peptide v maximálním doporučeném množství 10%. Například u Express krému značky Essenté klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63% během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2x denně. Poskytuje intenzivní efekt redukce a vyplnění vrásek, a to bez nutnosti aplikace botulotoxinu. Intenzivně a dlouhodobě vyhlazuje mimické vrásky, viditelně vypíná a zpevňuje kontury očního okolí, hydratuje a posiluje pleť. 

5. Zimní návštěva v kosmetickém salonu je nutná

A jak se mění v zimě profesionální ošetření pleti v kosmetickém salonu – používají se jiné postupy, jiné přípravky?

„Já osobně jiné postupy v zimě nedělám, ale samozřejmě záleží, v jakém stavu je pleť mé klientky. Když je vysušená, tvoří se lišej – to znamená suché skvrny, použiju hydratační řadu, masku, krém, a pokud vidím, že pokožka potřebuje vzpruhu, tak jí dopřeju aktivní liftingový krém, který má spoustu vitamínů a pomůže pokožce, aby se dobře zregenerovala, anebo krém na kuperózu. Peeling používám v zimě enzymatický, protože se hodí pro všechny typy pleti, je velmi šetrný a přitom účinný. Že bych ale během zimy změnila koncepci ošetření, nemasírovala atd., tak to ne. Když člověk pracuje s kosmeceutikem (všeobecně uznávané označení pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů), jako je Essenté, je zkrátka všechno snadnější,“ usmívá se Petra Kvapilová.

Další zajímavý článek – Zima je nejlepší čas pro korneo peeling! – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*