SPF 50 zaručí, že pleť bude po dovolené krásná a zdravá

O tom, že bez krému s ochranným SPF faktorem se v létě neobejdeme, není pochyb. Jaký faktor však zvolit? Podle odborníků jsou ideální ty se SPF 50, zejména pokud vás trápí jakékoliv specifické problémy s pletí nebo se bojíte vzniku pigmentových skvrn.essente-cisteni-pleti

„Každý fototyp má doporučenou denní dávku vystavení pokožky sluníčku – u světlé a citlivé pleti je to 5 až 10 minut, u světlé pleti, lépe reagující na sluníčko, 10 až 20 minut, u normální pleti 20 až 30 minut a u tmavé, dobře reagující pleti to může být až 45 minut. Pokud může být vaše pleť bezpečně vystavena sluníčku 10 minut, tím, že nanesete krém s ochranným faktorem SPF 15, se tato doba prodlužuje na 2,5 hodiny (dobu vynásobíme faktorem, tedy 10 x 15 = 150 minut = 2,5 hodiny), s faktorem SPF 30 na 5 hodin a s faktorem SPF 50 na 8 hodin,“ upřesňuje zkušená kosmetička Nikol Bárová z Beauty Institutu Essenté.

Dostatečné množství je čajová lžička

Jenže ani takto jednoduché to není. Podle odbornice bychom měli svoji pleť chránit patřičným SPF neustále, nejlépe po celý rok, a v letních měsících ji (a to ani chráněnou faktorem) nevystavovat prudkému slunci v poledních hodinách. A také myslet na to, zda jsme si ochrannou vrstvu nepoškodili koupáním, nadměrným pocením apod. „Ideální je nanést krém na obličej každé dvě hodiny a vždy v dostatečném množství, za které se považuje jedna čajová lžička,“ radí Nikol Bárová.

Obecně pak podle ní platí, že vyšší faktor je sázkou na jistotu.

„Čím má krém vyšší ochranný faktor, tím má i delší ochrannou dobu. A rozhodně bych ho doporučila všem, kdo mají jakékoliv specifické problémy s pletí. Pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, rozhodně volte SPF 50. Stejně by měly postupovat i světlé fototypy a padesátku by měli nanášet i rodiče dětem – ty mají přece jen jemnější a citlivější pokožku,“ doporučuje Nikol Bárová s tím, že SPF 30 doporučuje pro normální pleť a SPF 15 je podle ní vhodné používat po celý rok.

„Chápu, že z dovolené si chceme přivézt krásné opálení, ale důležité je, aby pleť nebyla jen na chvíli krásná, ale dlouhodobě zůstala zdravá,“ uzavírá Nikol Bárová.

Essenté Denní krém SPF 50

Essente_Day_Cream_SPF_50_50mlDenní krém Esenté SPF 50 je lehounký a vhodným přípravkem pro všechny typy pletí. Pokožka je velmi intenzivně chráněna před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením – krém díky UV filtrům intenzivně chrání pokožku před stárnutím vlivem slunečního záření.

Pleť (i tu velmi suchou) navíc intenzivně hydratuje, zklidňuje a regeneruje. Mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti, obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Bambucké máslo pleť zklidňuje, hydratuje a regeneruje. Zanechává ji dokonale ošetřenou a před sluncem dobře chráněnou.

Další zajímavý článek – Jak se starat o pleť na dovolené – si můžete přečíst zde.

Jeden komentář

  1. Pingback: Slunce je radost, ale jen s SPF 50 na obličeji! | Inspirace Essente.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*