Jak se starat o pleť na dovolené

Dovolená, to je odpočinek, sluníčko, koupání a pohoda. Všechno si hezky užijte, ale nezapomínejte přitom na fakt, že právě přemíra slunce může na vaší pleti napáchat nevratné škody. Až 90 % poškození pleti (vznik vrásek, nadměrná pigmentace, ochabování…) má totiž na svědomí právě sluneční záření! Se slušivými plavkami tak do batohu rozhodně přibalte i všechny potřebné kosmetické produkty, s nimiž bude vaše pokožka po dovolená nejen opálená, ale také bude zářit zdravím.

Účinná zbraň s tajemným názvem SPF

O krémech obsahujících SPF faktor se mluví léta a jistě jste už o nich slyšeli (a mnoho si jich pořídili). Co však tato zkratka vlastně znamená? Představuje ochranný sluneční faktor, který chrání vaši pleť před slunečním zářením, především před škodlivými UVB paprsky.

V praxi to funguje tak, že pokud by se například vaše pleť mohla při pobytu na slunci za 10 minut spálit, nanesení krému s SPF hodnotou 15 prodlouží čas zhruba na 150 minut, SPF 30 pak na 300 minut. Vždy záleží na fototypu pleti, obecně je ale v létě vždy lepší používat co nejvyšší ochranný faktor (minimálně SPF 15), a to v dostatečném množství. Pokud chcete mít jistotu, že je pleť vždy dostatečně chráněna, je vhodné krém aplikovat před zahájením slunění a k udržení ochrany pak aplikaci zopakovat, zejména při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení ručníkem.

Na ochranu pokožky celého těla dospělé osoby průměrné velikosti je třeba 36 g opalovacího krému, tj. přibližně 6 čajových lžiček. Menší množství použitého přípravku podstatně snižuje stupeň ochrany pokožky. A nezůstávejte na slunci příliš dlouho, i když jste použili náležité přípravky – nadměrné slunění představuje vážné zdravotní riziko.

Jaký ochranný krém vybrat?

„Podle vašeho fototypu a podle míry slunečního záření doporučuji volit ochranné denní krémy s SPF 15, 30 nebo 50, které pleť chrání před buněčným poškozením způsobeným UVB i UVA zářením. Měly by obsahovat i patřičné aktivní látky – například Celligent a vitamín E, které mají skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zase zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží,“ vyjmenovává pozitivní účinky správné péče kosmetička Nikol Bárová.

Tipy kosmetičky:

Essenté Denní krém SPF 15 je velmi vhodný a příjemný jako běžný denní krém v letních měsících. Obsahuje aktivní látky Celligent, D-panthenol, vitamín E, UVA+UVB filtry a pleť nejen dobře chrání před sluncem, ale také ji dokonale hydratuje a celkově ošetří.

Essenté Denní krém SPF 30 je ochranný lehký krém vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou, vitamín E. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku. Zanechává dokonale ošetřenou a před sluncem dobře chráněnou pleť.

Essenté Denní krém SPF 50 díky UV filtrům intenzivně chrání pokožku před stárnutím vlivem slunečního záření i před buněčným poškozením způsobeným UVA a UVB zářením. Obsahuje mandlový olej, který dodá pleti pocit hebkosti, a také řadu vitamínů, a minerálů. Intenzivně hydratuje, zklidňuje a regeneruje i velmi suchou pleť.

Make-up nahraďte BB krémem

I na dovolené jsou chvíle, které si vyžadují líčení. Zapomeňte však na nánosy make-upu, pod těmi se budete jen potit. Tón pleti raději vylepšete nebo sjednoťte lehoučkými BB krémy, které neucpávají póry. „Zpravidla se jedná o lehké nemastné krémy, které sjednocují pleť a kryjí její drobné nedokonalosti. Zároveň regulují tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku,“ uvádí další bonusy BB krémů Nikol Bárová s tím, že pod BB krém doporučuje pro ochranu před UV zářením nanést krém s SPF.

Tip kosmetičky:

Essenté Tónovací denní krém (v odstínech Beige a Gold) je lehký nemastný krém, který sjednocuje barevný tón pleti, kryje její drobné nedokonalosti, zklidňuje a zjemňuje pokožku. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu a okamžitě a dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky. Příjemně voní a lehce se roztírá. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptide, urea.

Revoluční sprchový olej čistí i pečuje

„Zejména u moře ani nespočítáte, kolikrát se osprchujete, a vaše pleť pak může být značně vysušená. Ano, chtělo by to nanést krém po opalování, ale kolikrát se stane, že se nám nechce, či na to zapomeneme? Ideálním řešením je tak sprchový micelární olej,“ doporučuje Nikol Bárová.

Essenté Sprchový micelární olej obsahuje aktivní látky Oat lipid a vitamín E. Odstraňuje nečistoty (i voděodolný make-up) a zároveň zabraňuje vysušování pokožky. Je kombinací velmi jemného a účinného čisticího přípravku a pečujícího oleje určeného pro všechny typy pleti. Vhodný je zejména pro zklidnění citlivé a přesušené pokožky, ale také jako sprchový olej po opalování. Olejová textura se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko, nepění a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou. Sprchový olej je vhodný pro děti i dospělé, a protože neobsahuje pěnivé látky, je určen i pro atopiky.

I na dovolené je nutno pleť čistit

Sluníčkem namáhaná pleť potřebuje o to více čistit. Ráno i večer je dobré pleti ulevit odličovací mycí emulzí s mírným obsahem AHA kyselin. Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry a chrání před dehydratací.

Další zajímavý článek –Nebezpečné mýty aneb jak se chránit před sluníčkem – si můžete přečíst zde.

Jeden komentář

  1. Pingback: SPF 50 zaručí, že pleť bude po dovolené krásná a zdravá | Inspirace Essente.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*