Vysušená pleť volá o pomoc!

I pleť potřebuje v létě zvýšit přísun vody, aby nežíznila. Kvalitní kosmetické přípravky dokážou pokožku dlouhodobě hydratovat, zajistí její vláčnost, hebkost a předejdou tvorbě vrásek. Pro větší efekt využijte kromě krémů i masky a boostery.

summer_depositphotos

„Jestliže pleť nemá dostatečný přísun vláhy, málo se prokrvuje a hůře vstřebává živiny. Bez vody ztrácí pružnost a schopnost regenerace, má sklony k podráždění, tvoří se na ní šupinky a působí unaveným dojmem. Aby nedocházelo k vysušování pleti, je důležitý pitný režim, ale i správná volba kvalitních kosmetických přípravků, které dokážou zajistit intenzivní a dlouhodobou hydrataci pleti.

To je důležité hlavně teď v létě, kdy je pokožka často vystavená slunečním paprskům a vysokým teplotám. Neprospívá jí ovšem ani koupání ve slané či chlorované vodě, stejně jako suchý vzduch z klimatizace,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

Bez vody to nejde

Tělo dospělého člověka tvoří asi ze 60 % voda, u dětí je to až 75 %. Správná koncentrace vody a minerálních látek je zásadní pro nejrůznější procesy, které v organismu probíhají. Proto je důležité dodávat tělu pravidelně dostatek tekutin, v létě pak potřeba hydratace ještě stoupá. Zvláště v horkých dnech a také při větší fyzické námaze, kdy se více potíme, je tedy vhodné přidat k základním 2 až 3 litrům tekutin ještě pár deci navíc. Zvýšený přísun vody potřebuje v létě i naše pleť, která se v tomto období více vysušuje.

Jak upozorňuje kosmetička Nikol Bárová ze společnosti Essenté, dehydratace se zdaleka netýká jen suché pleti. „Nedostatek vlhkosti může pociťovat i smíšená nebo mastná pokožka, které vlivem věku, UV záření a dalších okolností produkují méně tuku a nejsou už schopny si v takové míře udržet pružnost a lesk. Na dehydrované pleti se také objevují vrásky a šupinky, kůže je suchá, napjatá, a mnohdy i drsná na dotek.

Mnoho žen v takové situaci chybuje tím, že opakovaně nanáší na pleť vrstvy hutných mastných krémů. Ty ale potřebnou vlhkost nezajistí, zato můžou způsobit ucpávání pórů. Proto doporučuji zaměřit se v létě na kvalitní hydratační péči, která dodá pleti vláhu, udrží ji v pokožce, a zajistí její vláčnost a hebkost. Je to ten nejlepší způsob, jak si uchovat mladistvý vzhled a předejít tvorbě vrásek,“ vzkazuje Nikol Bárová z české kosmetické společnosti Essenté, podle níž je ideální používat kompletní sadu přípravků od osvědčené značky. Jednotlivé kroky péče tak na sebe navazují a výsledný efekt účinných látek se ještě násobí.

Essenté hydratace pleti

Kvalitní hydratace pro každou pleť

Essenté Vyrovnávací hydratační krém se vzhledem ke své lehké textuře hodí pro všechny typy pleti a díky svému rychle se vstřebávajícímu složení představuje ideální základ pod make-up. Poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci, dodá pleti zářivý a zdravý vzhled, jemnost, vláčnost a svěžest. Viditelně se zlepší i její struktura. Krém příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Essenté Výživný hydratační krém je určen pro sušší nebo zralejší pleť, které dokáže poskytnout intenzivní, okamžitou a zároveň i dlouhodobou hydrataci a svěžest. Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek jemná a vláčná. Krém zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, příjemně voní a nezanechává na pleti mastný film.

Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou zaručí intenzivní, okamžitý a dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky. Díky své jedinečné receptuře okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže zůstává dlouhodobě a intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pleti mastný film.

Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Je vhodná pro každou pokožku, které dodá zvýšenou porci vlhkosti. Lze ji dobře kombinovat například s Intenzivním hydratačním boosterem Essenté. Zároveň funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, je výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování.

Jak použít Essenté hydratační masku: Masku naneste rovnoměrně v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť, překryjte fólií a nechte působit 10-15 minut. Poté masku šetrně smyjte. Na závěr ošetření použijte vhodný krém Essenté dle typu pleti.

Další zajímavý článek na toto téma – Hydratace pleti – vše, co potřebujete vědět – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*