Hydratace pleti – vše, co potřebujete vědět

Všimli jste si, jak se vaše pleť změní po delší cestě letadlem, kde je velmi suchý vzduch? Je jako by bez života, málo pružná, s čitelnými vráskami. Právě to je ten důvod, proč modelky během letu tak často popíjejí vodu a vklepávají si do obličeje hydratační krémy. Pro krásnou a zdravou pokožku je totiž dostatečná hydratace podmínkou číslo jedna.

Hydratace pleti – péče nejen zvenčí…

Hydratace pleti

„Dehydratace se netýká jen suché pleti. Nedostatek vlhkosti může pociťovat i smíšená nebo mastná pokožka, které vlivem věku, UV záření a dalších okolností produkují méně tuku a nejsou už schopny si v takové míře udržet pružnost a lesk. Objevují se vrásky a šupinky, kůže je suchá a mnohdy i drsná. Často se objevují (zvláště v zimě) i popraskané žilky způsobené střídáním teplot a používáním nevhodných kosmetických přípravků,“ upozorňuje kosmetička značky Essenté Nikol Bárová.

O kondici pleti z velké části rozhoduje správná výživa a také dostatečný přísun tekutin. Za ideální zdroj je považována kvalitní pramenitá voda a také bylinné a ovocné čaje. V této souvislosti je však třeba připomenout – ve chvíli, kdy pociťujeme žízeň, je už pokožka dehydrovaná. Proto je nutné myslet na prevenci a dodávat tekutiny tělu v předstihu, aby stav žízně vůbec nenastal.

A kolik tekutin bychom tedy měli ideálně vypít, aby tělo i pleť nežíznily?
„K základním 2 až 3 litrům tekutin je potřeba přidat pár dalších sklenek v horku, při sportu či stresu, kdy dochází k nadměrnému pocení. Nárok na množství tekutin stoupá i při pobytu v místnosti vytápěné ústředním topením, v sauně, ale kupodivu také po plavání,“ upozorňuje kosmetička značky Essenté Nikol Bárová.

Hydratace – jak vybrat prostředek?

Kromě vnitřní optimální výživy a hydratace je ovšem alfou a omegou úspěchu krásné pleti především kvalitní hydratace dodávaná zvenčí. „Ženy často dělají zásadní chybu, když ve snaze vylepšit stav své suché pokožky opakovaně nanášejí na pleť vrstvy hutných mastných krémů, což následně způsobuje ucpávání pórů.

Důvodem je nejspíš i velmi rozšířená mylná informace o škodlivosti používání hydratačních prostředků v zimě, která je ovšem v našich podmínkách bezpředmětná,“ říká Nikol Bárová a přidává cennou radu.

„Ideální je, pokud používáte kompletní sadu od osvědčené značky – jednotlivé kroky péče pak na sebe navazují a jejich účinky se násobí. Správný hydratační prostředek dodá pleti vláhu, vláčnost a hebkost, předchází tvorbě vrásek a udržuje hydrataci v pokožce. Pleť totiž není schopná přijímat vodu zvenčí, naopak velká vnější vlhkost pleť vysušuje a dehydratuje. Proto i různé vody ve spreji slouží pouze pro pocit osvěžení, ale ne k hydrataci.“

3 tajné tipy pro vás:

  • Vše, co se za den na pokožku nanese, se musí před spánkem odstranit kvalitním odličovacím přípravkem, a poté nahradit účinným nočním krémem. Pro větší efekt je možné použít i sérum.
  • V nekvalitních odličovacích prostředcích se mohou skrývat nepřátelé, jako je alkohol, u mycích emulzí i saponáty. Vždy pečlivě studujte seznam obsažených látek.
  • Za horkých dnů či při pobytu v klimatizovaných prostorách pomůže příjem dostatečného množství tekutin.

Jak s Essenté na hydrataci pleti

ESSENTÉ Micelární voda 3 v 1

Micerální voda Essenté

Hydratační micelární voda je velmi šetrná a zároveň maximálně efektivní. Spojuje účinky čisticího pleťového mléka, odličovače očí a pleťové vody. Díky technologii micel účinně čistí pleť bez drhnutí, které by mohlo mechanicky narušit její ochrannou vrstvu. Micely z olivového oleje zároveň fungují jako magnet, který přitáhne zbytky make-upu a nečistot a mastné částečky.

Naše zkušenost: Doporučujeme po ošetření micelární vodou opláchnout obličej vodou a jemně osušit.

ESSENTÉ Vyrovnávací hydratační krém

Inovativní zvlhčující krém, který poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Vzhledem k lehké textuře je vhodný pro všechny typy pleti a díky svému rychle se vstřebávajícímu složení představuje ideální základ pod make-up.

Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek jemná, vláčná a svěží, viditelně se zlepší i její struktura. Krém příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Naše zkušenost: Účinky krému lze zesílit použitím některého vysoce koncentrovaného boosteru Essenté s ohledem na specifické nároky pleti.

ESSENTÉ Intenzivní hydratační booster

Vysoce koncentrovaný booster s osvěžující gelovou texturou pro intenzivní okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky. Tato jedinečná receptura okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže dlouhodobě zůstává intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pleti mastný film.

Naše zkušenost: Booster je vhodný jako několikadenní kúra, vždy před aplikací krému.

Další zajímavý článek – Nenechte svou pleť v létě žíznit: pokožka se vám za správnou hydrataci odmění – si můžete přečíst zde.

Jeden komentář

  1. Pingback: Hydratace pleti? Vsaďte na tajemnou pouštní rostlinu | Inspirace Essente.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*