Návod, jak v létě pečovat o pleť, aby netrpěla

Od přírody dokonalá pleť, kterou stačí ošetřit jen jedním krémem, je spíše vzácnost. Většinou máme pleť smíšenou, tedy takovou, která vyžaduje na různých místech obličeje odlišnou péči. Často také řešíme rozličné nedokonalosti. Víte, jak správně kombinovat jednotlivé kosmetické přípravky?

Jak správně postupovat, když …

… máte sklony k akné a mimické vrásky

ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami

„Potřebujete-li zkombinovat preventivní péči proti akné, a přitom účinně ošetřit první vrásky, doporučuji používat Čisticí gel s AHA kyselinami 3% pouze na zóny s výskytem akné (bradu, čelo) a na ostatní nanášet jemnější Mycí emulzi s AHA kyselinami. Na první vrásky pak bude nejvhodnější Vitalizační krém, případně Aktivní liftingový krém s peptidem SNAP-8. Lze je používat pouze na oblasti bez akné nebo zkusit tuto kombinaci – na zanícená ložiska akné aplikovat pouze lokálně Aktivní booster při akné a následně celý obličej překrýt anti-ageing krémem. Na oblast okolo očí doporučuji Intenzivní oční krém,“ radí zkušená kosmetička Nikol Bárová z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

Tip: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů.

… chcete zkombinovat boosteryIntenzivní hydratační booster

„Boostery jsou speciální kosmetické přípravky s vysokou koncentrací účinných látek, které se nanášejí na jednotlivé části obličeje dle aktuálního stavu pleti. Zejména u smíšené pleti je vhodné boostery kombinovat. Například na červené žilky použijte Booster proti začervenání, na extrémně vysušená místa Intenzivní hydratační booster, na jemné vrásky okolo očí Intenzivní zpevňující booster, na zánětlivá ložiska akné lokálně Aktivní booster při akné. Následně pak boostery po celé ploše obličeje zapracujte (překryjte) vhodným krémem,“ doporučuje Martina Košťálová z české kosmetické společnosti Essenté

Tip: Essenté Intenzivní hydratační booster s osvěžující gelovou texturou okamžitě a dlouhodobě hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže zůstává hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pleti mastný film.

… chcete aplikovat tónovací krémy a potřebujete ochranu před sluncem

ESSENTÉ Tónovací denní krém

Některé tónovací krémy mají samy o sobě díky obsaženým pigmentům sluneční filtry. Například Essenté Tónovací denní krémy v odstínech Beige nebo Gold vás ochrání proti škodlivým účinkům UVA a UVB záření faktorem SPF 8. Pokud ale potřebujete intenzivnější ochranu před slunečními paprsky, je nutné nejprve nanést na pleť krém s vyšším SPF (např. Essenté Denní krém 15, 30 nebo 50) podle vašeho typu pleti, a až poté aplikovat Tónovací denní krém ve vybraném odstínu.

A jak poznat, který odstín tónovacího krému je ten pravý? „Ideální je zakoupit si vzorečky a vyzkoušet, který odstín je právě pro vaši pleť vhodnější. Obecně odstín BEIGE je pro světlejší pleť a GOLD pro normální až tmavší. Často naše klientky používají přes zimu světlejší BEIGE a v létě přejdou na odstín GOLD,“ říká kosmetička Essenté Nikol Bárová.

Tip: Essenté tónovací krém je lehký nemastný BB krém, který sjednocuje pleť a kryje její drobné nedokonalosti. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu, hloubkově hydratuje a zklidňuje pokožku. Na výběr jsou dva odstíny – BEIGE a GOLD.

… potřebujete použít pod tónovací krém boosterESSENTÉ Denní krém s UVA/UVB ochranou 30

„Boostery Essenté můžete nanášet pod tónovací krémy vždy, když je to potřeba. Pouze nedoporučuji kombinovat tónovací krémy s Hyaluronovým boosterem. Ten totiž díky své filmotvorné hydratační funkci vytváří na pokožce speciální film, který má po nanesení tónovacího krému tendenci se drolit. Drolení můžete předejít, pokud Hyaluronový booster nanesete v tenké vrstvě a před použitím Tónovacího denního krému zapracujete některým z Essenté krémů bez pigmentu, např. krémy s SPF faktorem,“ doporučuje na závěr Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

Tip: Essenté Denní krém SPF 30 je ochranný lehký krém, vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk, ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku.

Další zajímavý článek Boostery si poradí s akné i s vráskami si můžete přečíst zde. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*