Denisa Jasinská a příběh Essenté

Před pár lety jsem si splnila svůj sen a začala jsem vyrábět vlastní kosmetiku. Pojmenovala jsem ji Essenté. Tohle jméno vyjadřuje vše, co pro nás při jejím vývoji bylo důležité – inspirace Francií, kolébkou moderní evropské kosmetiky, i to, že tím nejdůležitějším základem (fr. „essentiel“) pro krásnou pleť je její zdraví („santé“). Krásná a zdravá pleť ale rozhodně není pouze o kosmetických přípravcích. Proto pro všechny ženy, které chtějí být krásné a spokojené, vytvořil náš tým Essenté tyto stránky plné tipů a inspirace.

Ať se Vám líbí! Vaše Denisa Jasinská

denisa-jasinska-inspirace-essente

Příběh Essenté

Před více než 20 lety jsem začínala jako zdravotní sestra v nemocnici v Karviné. Protože mě ale vždycky lákala kosmetika, nastoupila jsem do kosmetické firmy, kde jsem si postupně prošla všemi pozicemi a nakonec jsem ji i odkoupila. Tak vzniklo dnešní Mako Butterfly. V průběhu času jsme začali zastupovat několik předních světových značek v oblasti kosmetické péče a nabízet jejich přípravky do českých kosmetických salonů.

A pak přišel zlomový rok 2012. Do té doby jsme pracovali v pronajatých sklepních prostorách v pražských Košířích, kde mimochodem bydlelo všech pět našich tehdejších zaměstnankyň (tedy v Košířích, ne ve sklepě). Rozhodli jsme se ale přestěhovat do své vlastní malé „továrny“ za Prahou (vyhrála Bašť nedaleko Líbeznice)… a sáhli jsme si tehdy doslova na dno.

Stěhování, rodičovství a vznik Essenté

Na kosmetický průmysl totiž tehdy plně dopadly důsledky ekonomické krize, dokončovali jsme rekonstrukci budovy firmy, stěhovali se… a do toho všeho se narodil náš báječný syn Kuba. K pracovním povinnostem tak v tom nejnáročnějším období přibyly i ty mateřské. Docházely peníze, čas, energie – a podnikání začalo stagnovat. Nastal čas to změnit.

Přemýšleli jsme, jak dál, a nakonec se rozhodli zariskovat. Místo tehdy obvyklého zlevňování a ořezávání nákladů jsme vsadili na vývoj kvalitní špičkové kosmetiky srovnatelné s tím nejlepším ve světě. Padly na to všechny naše rodinné úspory a zadlužili jsme se u několika bank. Bylo to hop, nebo trop. A vyšlo to. Tři roky jsme pracovali na výzkumu a testování vlastních kosmetických produktů, které jsme začali vyrábět pod názvem Essenté (volně přeloženo „ty skutečně důležité věci“).

Dnes je dodáváme do salonů stovkám certifikovaných kosmetiček, máme vlastní školicí kosmetický institut, e-shop a nakupují u nás lidé z celého světa – kromě Evropy i z exotičtějších zemí, třeba z dalekého Pákistánu (víc si o mém příběhu přečtete třeba v článku na serveru iDnes).

denisa-jasinska-inspirace-essente

V čem jsme jiní? Sázíme na vědu

Vývoj masově vyráběné kosmetiky dnes zpravidla začíná stanovením maximální ceny, kterou může stát kilogram hmoty plánovaného kosmetického přípravku. Díky rozpočtu je pak množství jednotlivých aktivních látek v hotovém přípravku často tak malé, že nemá žádný nebo pouze minimální dopad na vzhled a zdraví pokožky.

Naše kosmetika je jiná v tom, že na ní nešetříme. Má vysoký obsah kvalitních účinných látek a naši dodavatelé klíčových surovin jsou napojeni na výzkumné programy vysokých škol a vědeckých ústavů z celého světa. Držíme tak neustále krok s nejmodernějšími trendy v oblasti dermatologie a kosmetologie.

Za nejdůležitější pro současný úspěch Essenté ale považuji to, že se kolem něj podařilo nashromáždit partu odborníků, nadšenců a hlavně skvělých lidí, kteří chtějí ukázat, že i malá česká firma může dělat skvělé věci a produkty na špičkové světové úrovni.

Přeji Vám, aby se i Vám podařilo splnit si svůj sen a hlavně, abyste kolem sebe měly dostatek lidí, kteří budou vaší inspirací. Ať se inspirací nejen ke kráse, ale především ke změně udělat to, po čem toužíte, pro Vás stanou i naše stránky Inspirace.essente.cz. Pravidelně se tady s vámi budeme dělit o všechno, co víme o kosmetice, péči o pleť, ale také o tom, jak žít odvážně a spokojeně.

Vaše Denisa Jasinská a tým Essenté

Na to, jak se vyrábí česká kometika Essenté, a jak to u nás vypadá se můžete podívat ve videu zde.

Seznam kosmetiček pracujících se značkou Essenté pak najdete zde.

6 komentářů

 1. chlapcová s.

  Dobrý den.obsahuje vaše kosmetika parbeny,,,? děkuji

  • redakce

   Dobrý den Soňo, přípravky Essenté žádné parabeny neobsahují, zato obsahují množství aktivních látek, které pozitivně ovlivňují stav pleti. Rádi zodpovíme jakékoliv Vaše další dotazy…

 2. Jana K.

  Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jestli testujete na zvířatech ? S tím tptiž nemohu souhlasit…

  • redakce

   Pěkný den Jano, přípravky Essenté na zvířatech testovány nejsou. Všechny testují odborníci přímo na sobě, tedy na lidech:-)

 3. milena

  dobrý den máte produkty pro ženy ve věku 55 a více? děkuji

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*