Problém: Pleť a rty v zimě

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Evy Tichanovské:

Co se děje s pletí při střídání teplot, přechodech ze zimy do tepla (např. když vejdeme v zimě do vyhřáté restaurace, domova nebo třeba do sauny…)? Co probíhá v pokožce, jak se chránit, co dělat se suchými rty popraskanými mrazem, zimou…?  

Odpovídá Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

„Pleti vůbec nesvědčí přechody z venkovního do vnitřního prostředí. Pokožka se prokrvuje, což může vést k praskání drobných žilek. To je způsobeno stažením cévek v podkoží v chladném počasí. Jakmile přejdete do tepla, cévky se roztáhnou.

Pokud se tento jev opakuje často, může dojít k dlouhodobému začervenaní pokožky. Taková pleť se stává hypersenzitivní a s největší pravděpodobností se u ní může začít projevovat kuperóza (popraskané žilky) nebo dokonce rozacea (kožní onemocnění). Kuperózu charakterizuje zarudnutí, suchost a citlivost pokožky.

Zarudnuti je způsobené důsledkem rozšířených žilek, které jsou díky své červené, modré nebo modrofialové barvě jasně viditelné. Jejich přítomnost signalizuje oslabení žilních stěn, proto je potřeba je posilovat. Jedním z přírodních zdrojů rutinu, který cévní kapiláry zpevňuje, je pohanka. Z kosmetických přípravků mohu doporučit např. Essenté Krém redukující začervenání, který je vhodný doplnit i o Essenté Booster proti začervenání.

Hodně žen používá v zimě jen lesk na rty nebo rtěnku. Jenže v mrazech to zdaleka nestačí. Natírejte rty ochranným balzámem nebo vazelínou několikrát denně. Kůže na rtech neobsahuje mazové žlázy, takže si se zimou sama neporadí. Používejte na večer i masky na rty, případně je natírejte medem.“

⇒Tipy odbornice: 

Essenté Krém redukující začervenání je speciálně vyvinutý krém pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. Chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Ideální jako podklad pod make-up.

Essenté Booster proti začervenání je inovativní booster pro hypersenzitivní pleť aktivně redukuje začervenání pokožky. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění způsobené přecitlivělostí pleti. Hydratuje, okamžitě redukuje viditelné zarudnutí a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Zmírňuje projevy akné a zpomaluje proces stárnutí pleti.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*