Krém proti vráskám musí i v zimě hydratovat. Nezamrzne!

Krém proti vráskám je v zimě častým tématem, které řešíme. Jeho funkcí je totiž také hydratace a vody se v zimě prostě bojíme. Možná i k vašim uším dolehly katastrofické scénáře, líčící následky poškození pleti, na kterou někdo nezodpovědný nanesl v zimě hydratační krém. Je to nesmysl, vzkazuje Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté, která je zároveň vystudovanou inženýrkou chemie. I při teplotách těsně nad nulou je naopak žádoucí dodávat pleti potřebnou vlhkost.

Kristina-kloubkova-inspirace-essente
Kosmetiku Essenté si oblíbila známá moderátorka a tanečnice Kristina Kloubková, která si dopřává pravidelnou kosmetickou péči. V zimě se hydratace pleti nebojí.

„V zimním období pleť potřebuje ochranu, výživu a hydrataci. Proto se nebojte hydratačních krémů a zapomeňte na pověru, že způsobují zamrznutí vody v kůži a její následné praskání. Vaše kůže stále vyzařuje teplo, takže i při teplotě těsně nad nulou nemůže voda na pleti zamrznout,“ říká Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté. Je prý chybou, pokud si myslíme, že dodávat vlhkost potřebuje pouze suchá pleť. Hydratace je nutná u všech typů pleti – suché, smíšené i mastné. Pokud se však chystáme do velmi mrazivého a větrného počasí, je lepší vybrat krém, který bude mastnější.

Krém proti vráskám by měl v zimě zohlednit křehkost pokožky

„V případě, že je vaše pokožka křehká a náchylná k praskání, je vhodné zvolit krémy proti vráskám obohacené o léčivé složky, jako jsou D panthenol, esenciální oleje, vitamíny a minerály. Vitamín E a látka Defensil plus, kterou obsahuje například Essenté Výživný hydratační krém (590 Kč za 50 ml), jsou příjemným bonusem pro vaši pleť. Defensil plus redukuje projevy kuperózy a atopického ekzému, chrání a regeneruje kožní bariéru. Tento krém je také vhodný pro všechny, kdo žijí ve městě, kde je pleť každodenně zatěžována smogem. Antioxidanty obsažené v krému totiž pomáhají čistit namáhanou pleť,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová a doporučuje:

„Pokud pobýváte většinu dne v kanceláři nebo přetopené místnosti, doporučuji nanést ještě pod denní krém hydratační bázi. Zkuste třeba Essenté Intenzivní hydratační booster. Jeho svěží gelová struktura poskytuje okamžitý a dlouhodobý přísun vlhkosti do pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Koupíte jej na www.essente.cz za 890 Kč (50 ml).

Kristina-kloubkova-inspirace-essente
Kristina vyzkoušela krémovou hydratační masku, jejíž účinek zintenzivní speciální fólie na obličej.

AHA – to je to správné odlíčení

Pleť v zimě podléhá dehydrataci způsobené jak pobytem ve vytápěných prostorách, tak i nedostatečným pitným režimem, kdy naše tělo nemá takovou potřebu žízně jako třeba v létě. Zvláště ten, kdo má citlivou pokožku, by tomu měl v tomto ročním období přizpůsobit i kosmetické přípravky určené k odlíčení a čištění pleti.

Například Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami je jemná odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací. Koupíte ji na www.essente.cz za 480 Kč (200 ml).

Dlouhá noc je nejlepší krém proti vráskám

Dostatečný spánek je alfou a omegou pro krásnou pleť. V zimě však kromě toho nesmíme zapomínat i na pravidelnou noční péči o pokožku. Optimální noční krém by měl mít nejen hydratační a regenerační vlastnosti, ale zároveň by měl obsahovat účinné látky, které pomáhají udržet v pleti vlhkost a vláčnost. Mezi účinné látky patří především kyselina hyaluronová a urea, které jsou obsaženy například v Essenté Aktivním liftingovém krému (780 Kč za 50 ml). Krém obsahuje také peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek. Uvařte si před spaním voňavý bylinkový čaj s medem, naneste krém a nechte pleť přes noc krásně regenerovat,“ vzkazuje na závěr Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté.

Kristina-kloubkova-inspirace-essente
Kristina Kloubková se svou oblíbenou Essenté kosmetičkou, Nikol Bárovou.

Tip moderátorky a tanečnice Kristiny Kloubkové:

„Mám pocit, že v zimě je moje pleť mnohem sušší a potřebuje více vyživující a hydratační krémy. Z boosterů jsem si oblíbila především Essenté Hyaluronový booster.

Essenté Hyaluronový booster poskytuje intenzivní hydratační péči, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a hlubší i jemné vrásky jsou méně znatelné. Přípravek posiluje obranyschopnost pleti a chrání ji před vnějšími škodlivými vlivy. Koupíte ho na www.essente.cz za 970 Kč (50 ml).

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!