Kosmetičtí bodyguardi, kteří ochrání pleť před sluncem

Stejně jako nám v zimě pomáhá vrstvené oblečení vytvářet bariéru před zimou, pomůžou nám na jaře a v létě kvalitní a správně navrstvené kosmetické prostředky ochránit pleť před sluncem. Také naše pleť potřebuje hned na jaře kvalitní kabátek.

Pokožku je třeba před sluníčkem chránit – nejen stínem, ale také patřičnými kosmetickými produkty. Foto: Depositphotos.com

Sluníčko nám spolehlivě vyvolá úsměv na tváři, ale k jemné pleti obličeje a dekoltu bychom ho pouštět neměli. V těchto místech je kůže velmi tenká a tedy i nejnáchylnější k poškození slunečním zářením.

Kromě slušivého klobouku se širokou krempou a slunečních brýlí představují nejlepší ochranu pro pleť kvalitní kosmetické krémy s dostatečně vysokými UV filtry, proto by mělo být jejich používání na jaře a v létě samozřejmostí. A to i v případě, jestliže je žena zvyklá používat běžný denní krém a přes něj make up.

Make up totiž běžně nemívá dostatečně vysoké UV filtry, proto bych doporučila pro každodenní ošetřování pleti na jaře a v létě tento postup: nejprve naneste denní krém, přes něj pak kvalitní krém s UV filtry a na závěr make up. Vytvoří se tak nenápadný „kabátek“, který pleť dokonale ochrání před sluníčkem. A nemusíte mít obavy, že pleť příliš zatížíte – pokud zvolíte v jednotlivých krocích správné přípravky, ideálně od stejné značky, produkty se hezky doplní a účinek výživných látek se znásobí.

Účinné látky, které ochrání pleť (nejen) proti sluníčku:

Mezi účinné látky, které pomáhají chránit pokožku před nepříznivými vnějšími vlivy včetně UV záření, patří například vitamín E, D-panthenol, kyselina hyaluronová, peptidy a urea. Právě tyto látky proto najdete i ve složení kvalitních kosmetických přípravků Essenté.

Vitamín E – je důležitý antioxidant, jehož hlavní funkcí je chránit buněčné membrány před poškozením. Protože do nich snadno proniká, přispívá k rychlejšímu hojení ran a pomáhá při kožních potížích, jako je například akné. Je přirozený UV filtr.
D-panthenol – neboli vitamín B5 se v kosmetice velmi často využívá všude tam, kde je třeba podpořit hydrataci pleti nebo zklidnit podráždění. Dobře se vstřebává, regeneruje pokožku a zvyšuje její elasticitu. Má také protizánětlivé a zklidňující účinky, proto bývá často součástí přípravků určených na ošetření kůže po opalování.
Kyselina hyaluronová – látka, která má schopnost vázat až 30násobek vody v poměru ke své vlastní molekulární hmotnosti, proto dokáže zadržovat vlhkost v pokožce, zlepšovat její pevnost, předcházet vzniku vrásek a stimulovat syntézu kolagenu.
Peptidy – organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. Tvoří
přirozenou součást pokožky a podílejí se na růstu i obnově buněk. Kosmetické peptidy lidské tělo dobře snáší, proto je možné je využívat při ovlivňování fyziologických procesů probíhajících v kůži. Využívají se především k regeneraci pokožky, její ochraně před škodlivinami včetně UV záření i v boji proti vráskám.
Urea – kyselina močová je látka tělu vlastní, proto ji organismus dobře snáší. Snadno proniká do pokožky a podporuje i vstřebávání jiných aktivních látek. Hydratuje, změkčuje a zjemňuje pleť, odstraňuje odumřelé buňky a vyhlazuje povrch kůže. Má také antibakteriální účinky.

2 tajné tipy kosmetičky:

Ideální denní krém na léto

Essenté Denní krém SPF 50 je ochranný lehký krém, vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, který pleť dokonale ochrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Vitamín E má skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží.
Tip: Aby byla aplikace účinná, opakujte nanášení zejména při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení.

Místo make upu

Essenté Tónovací denní krém (BB krém) je lehký nemastný krém, který sjednocuje pleť a kryje její drobné nedokonalosti. Speciální tónovací pigmenty se perfektně přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratuje a zklidňuje pokožku. Příjemně voní, lehce se roztírá. Obsahuje aktivní látky: D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptide a ureu.

Kosmeceutikum znamená prvotřídní kvalitu

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetiky Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů.

Další zajímavý článek – Nebezpečné mýty aneb jak chránit pleť před sluníčkem – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*