Jak kosmetika pomáhá při otocích očí?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Ivony Polanské:

Jak kosmetika pomáhá při otocích očí (po slunění, ráno po večírku apod.)?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

„Kolem očí máme vůbec nejtenčí kůži na celém obličeji, a ta proto vyžaduje speciální péči. První známky stárnutí kůže kolem očí se začínají projevovat už od 25 let, ve 30 letech pak začínají vznikat jemné vrásky. Později ženy často trápí i tmavé kruhy pod očima, hluboké vrásky, povislá kůže a často i otoky.

Otoky mohou vznikat důsledkem nedostatku spánku, po zvýšené konzumaci alkoholu, přílišném slunění, ale i nedostatečnou funkcí lymfatické žlázy. Když spíme, okolí oka nepracuje, nepracuje ani lymfa a svaly kolem oka jsou nehybné.

Pokud se tedy ráno probudíme s oteklýma očima, je důležité otoky „rozpustit“ a rozhýbat lymfu.“

Rady kosmetičky:

1. Rychlou pomocí je, když dáte navlhčené tamponky na chvíli do mrazáku a pak je přiložíte na oteklé oči.

2. Pro oční okolí je důležitá správná aplikace kosmetických přípravků – ty je vhodné nanášet krouživými pohyby a jemně je vklepávat, aby se otok rozplynul a lymfa rozhýbala. Krém do pleti lehce vklepávejte směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku oka. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám zase pomáhají předcházet jejich vzniku, a očnímu okolí tak navíc dopřejeme příjemnou masáž.

3. Vyzkoušet můžete také oční gymnastiku, která je prospěšná – mrkání, podívat se nahoru, dolů, zprava doleva…

4. A zásadní pravidlo zní: nesluňte se bez slunečních brýlí a používejte vysoký UV filtr. Zkrátka, vyhněte se jakémukoliv poškození pokožky (nejen v oblasti očí)!“

essente_liftingove_polstarky_pod_oci7

⇒Tip odbornice: Essenté liftingové polštářky pod oči jsou rychlým pomocníkem proti únavě očního okolí.Kombinace výživných a anti-ageing aktivních látek obsažených v hydrogelových liftingových polštářcích bojuje proti prvním známkám stárnutí a obnovuje vláčnost a pevnost očního okolí. Polysacharidy z červených řas zajišťují intenzivní osvěžující efekt. Zlaté třpytky pleť vizuálně rozjasňují, a vytvářejí tak nádech kouzla a luxusu.

Použití: Opatrně otevřete sáček. Podložky postupně sejměte z podkladové fólie a aplikujte pod oči. Jemně přitiskněte, abyste zajistili dobrou přilnavost k pokožce. Nechte působit asi 15 minut a poté odstraňte. Přebytek séra lehce vmasírujte až do úplného vstřebání.

Tip: Osvěžující efekt polštářků lze zesílit jejich nachlazením v lednici, zejména v letních měsících.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*