Jak na pigmentové skvrny? Poradí si moderní kosmeceutika!

Hnědé flíčky, které se najednou objeví na jinak světlé pleti a nejdou nijak odlíčit či odstranit… To jsou obávané pigmentové skvrny. Naštěstí už existuje způsob, jak se jich šetrně zbavit. Pomůžou účinná kosmeceutika. 

„Problematika pigmentových skvrn byla dříve spojována hlavně s vyšším věkem (proto lidový název stařecké skvrny). Je pravda, že s přibývajícími lety se sklon k tvorbě hnědých skvrn zvyšuje, ale stále častěji je dnes na vině především nadbytek slunečního záření, který způsobí nadměrnou produkci melaninu, což je pigment určující barvu naší kůže. Pigmentové skvrny se také tvoří v místech, kde došlo k poškození kůže, například v důsledku akné,“ upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie. Patří mezi ně i nová řada produktů zaměřených právě na depigmentaci.

Intenzivní péče díky boosteru

Vyzkoušejte především depigmentační boostery, které velmi účinně zesvětlují pigmentové skvrny. Například Essenté Intenzivní depigmentační boooster obsahuje exkluzivní komplex zesvětlujících a hydratačních látek, jako jsou patentovaný bělicí peptid, stabilizovaný vitamín C, extrakt z pivoňky a rucinol. Ty omezují syntézu melaninu, a tím cíleně působí na tmavé skvrny a zesvětlují je. Extrakt z kůry jihoamerického stromu cebil zajišťuje pokožce okamžitou intenzivní hydrataci, současně aktivuje její biologickou hydrataci a posiluje kožní bariéru až na 72 hodin

Depigmentační krém pro zesvětlení

Při péči o pleť se sklonem k pigmentovým skvrnám by měl po boosteru následovat účinný zesvětlující krém. Novinkou je Essenté Aktivní depigmentační krém, který rovněž obsahuje bohatou kombinaci aktivních látek, jako jsou bělicí peptid, vitamín C, extrakt z pivoňky, kyselina hyaluronová a fytová. Omezují tak syntézu melaninu, působí na tmavé pigmentové skvrny, které zesvětlují a předcházejí tvorbě nových. Extrakt z tropického stromu arjuna chrání pleť před oxidanty, výtažky z planktonu pak zajistí okamžité rozjasnění pleti a oživí její přirozený tón.

Krém se aplikujte na celý obličej jako druhá vrstva po depigmentačním boosteru, a to 2x denně (ráno a večer). Po aplikaci se nevystavujte slunečnímu záření.

Tip od Denisy Jasinské z Essenté: Pro rychlejší zesvětlení pigmentových skvrn doporučujeme kombinovat tuto depigmentační kúru s pravidelnou aplikací intenzivního Essenté depigmentačního ošetření v některém z Essenté kosmetických salonů.

Účinná prevence se vyplatí

A co můžeme udělat pro to, aby nás už příště po létě hnědé skvrny na pleti nezaskočily? Klíčem k úspěšnému zesvětlení pigmentových skvrn a prevenci jejich tvorby je kromě pravidelného používání zesvětlujících přípravků především důsledná ochrana před UVA/UVB paprsky. Essenté Udržovací rozjasňující krém SPF 20 s anti-ageingovým efektem. Chrání pleť před UVA/UVB zářením a kožní buňky před působením modrého světla a volných radikálů.

Avokádový olej pokožku intenzivně hydratuje, zklidňuje a vyživuje. Extrakt z kůry jihoamerického stromu cebil navíc aktivuje biologickou hydrataci pleti a posiluje kožní bariéru až na 72 hodin. Intenzivního anti-ageingového efektu je dosaženo díky extraktu ze spiruliny, která v reakci na modré světlo aktivuje enzymy bojující proti fotografickému a digitálnímu stárnutí pokožky. Při dlouhodobém používání dochází k celkovému zpevnění, projasnění a postupnému vyrovnání barevného tónu pleti

Profesionální péče je základ

Volba aktivních látek a dalších složek jednotlivých přípravků české kosmetické firmy Essenté, stejně jako jejich přesné poměry a výrobní postupy, jsou postaveny na nejmodernějších vědeckých poznatcích z oblasti kosmetologie a dermatologie. Kosmetika Essenté tak zcela naplňuje mezinárodní kritéria, která ji opravňují, aby byla označována výrazem kosmeceutikum, tedy všeobecně uznávaným označením pro nejvyšší kategorii kosmetických produktů.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*