Jak pečovat o citlivou pleť?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Anny Rovenské:

Moje pleť nesnáší dobře většinu kosmetických přípravků. Většinou pociťuju pálení, nebo dokonce i svědění. Myslím si tedy, že mám citlivou pokožku, ale nevím, co přesně to znamená, ani jak o ni pečovat?

Odpovídá Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté:

essente_denisa_jasinska_websize

Citlivá (hypersenzitivní) pleť často reaguje na použité kosmetické přípravky velmi bouřlivě – například právě svěděním nebo pálením. Příčin vzniku může být více. Mohou to být rodinné dispozice, přemíra opalování, saunování, nevhodný životní styl, alkohol, kouření, hormonální výkyvy apod.

Pro osoby s citlivou ple je velmi důležité, aby si pro sebe co nejdříve našly vhodnou kosmetiku, neboť časté působení faktorů zhoršujících citlivost pleti může vést až ke vzniku kuperózy, v těžších případech i rozacey (růžovky).

Máte-li citlivou pleť, vyhýbejte se sauně, častému střídání teplot a alkohol pijte jen střídmě. Velmi vhodný je rutin na posílení cévních kapilár.“

⇒ tip odbornice:

Essenté Krém redukující začervenání  je přípravek určený speciálně pro péči o hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami.

Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. Chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Ideální jako podklad pod make-up.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*