Velký seznam rad, jak bojovat proti vráskám

Vrásky jsou naším úhlavním nepřítelem. Proto je anti-aging péče tématem, které nejspíš v určitém věku zaujme každou ženu. A co si pod ním představit? Pestrou paletu všeho, co můžeme udělat pro to, aby naše pleť vypadala déle mladá, svěží a především zdravá. Zde je velký návod, jak si udržet krásnou pleť v jakémkoliv věku!
péče-o-pleť-essenté
“Stárnutí je přirozený proces, který čeká na každého z nás. Někoho možná překvapí, že jeho první známky se na pleti začínají objevovat už před třicátým rokem. Proto je tak důležité začít se starat o pokožku včas – tedy mnohem dříve, než dnes ženy běžně činí. Do kosmetických salonů totiž zatím nejčastěji míří čtyřicátnice a starší ženy,” upozorňuje kosmetička Yveta Hájková a hned přidává spoustu praktických rad:

1. Vrásky mají rády sluníčko

Na to, v jakém stavu se nachází naše pleť, má z velké části vliv okolní prostředí, naše životospráva (především složení stravy, kouření, čas věnovaný spánku, stres atd.) a také míra opalování.

“Když se každé léto vystavíme sluníčku bez toho, abychom použily ochranné prostředky, bude to mít své přirozené následky. Sluneční záření má totiž velký vliv na pleť a její stárnutí – mladé dívky a ženy ale tuto skutečnost často podceňují, protože chtějí být “čokoládové”. Pokud ale při opalování nevolíme dostatečně vysoký ochranný faktor, pleť si to dobře pamatuje a později nás překvapí nežádoucími změnami, které bohužel bývají dost často nevratné. Ano, sluníčko kvůli vitamínu D potřebujeme, ale vždy je nutné chránit pleť krémem s patřičným faktorem – proto doporučuji používat po celý rok přípravky se SPF 15, přes léto pak se SPF 30 až 50,” doporučuje Yveta Hájková.

Kosmetička zároveň připomíná – krém s vyšším faktorem nezapomeňte přibalit, i když míříte na hory. Spousta lidí má totiž podle ní používání ochranného faktoru spojeno pouze s létem, zimní ochranu před slunečním zářením ovšem rovněž není radno podceňovat.

Navíc – v kvalitních přípravcích není obsažen jen UV faktor, ale i další ochranné a podpůrné látky. Pleť je zkrátka nutné chránit před slunečním zářením po celý rok.

2. Diety a dehydratace způsobují hluboké vrásky

Stejně tak je důležité myslet na dodržování pitného režimu – ano, i naše pleť může žíznit. A to zvenčí i zevnitř. Nezapomínejme proto na dostatek tekutin (zejména čiré vody) a hydrataci pleti pomocí kvalitních kosmetických přípravků. Nedostatečná hydratace vede k dřívějšímu vzniku hlubokých vrásek!

A ty vznikají velice často i v případě, když rapidně zhubnete, protože laicky řečeno – když se tuková tkáň v podkoží rychle odbourá, kůže se začne prolamovat a vrásky tak vznikají mnohem rychleji.

3. Začněte se starat o pleť už před třicítkou, ve čtyřiceti je pozdě!

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje stav naší pleti, je úroveň péče, kterou jí věnujeme. Je-li nedostatečná, můžeme si přivodit vrásky a stárnutí pleti mnohem dříve.

“Je důležité dopřát si jednou za měsíc odborné základní ošetření v kosmetickém salonu, ale stejně tak je podstatné používat vhodné domácí přípravky na pleť i doma. Jen tak můžeme očekávat patřičný efekt. Anti-aging péče je určena pro každodenní domácí ošetření pleti a zkušená kosmetička vám ji vždy doporučí přímo na míru. O tom, že je lepší volit produkty jedné značky, netřeba mluvit – lépe se kombinují, protože jejich aktivní látky se vzájemně doplňují,” radí Yveta Hájková a přidává vysvětlení, jaké stupně stárnutí pleti se vlastně rozlišují:

První stupeň stárnutí pokožky: mimické vrásky

Vznikají kontrakcí svalů a objevují se kolem 25 až 35 let, kdy se začíná projevovat snížená tvorba kožního mazu a zvýšená dehydratace. S přibývajícím věkem se pleť stává k těmto projevům náchylnější. Suchá pleť stárne rychleji, mastná je více hydratovaná.
A pozor: od 25. roku života nám ubývá kolagen v pleti, která postupně ochabuje, o 1 % ročně!

Druhý stupeň stárnutí pokožky: elastotické vrásky

Způsobuje je povadnutí spodní výstelkové vrstvy kůže, tzv. škáry, a zpomalená produkce kolagenu, a to kolem čtyřicátého roku a později. Postupně dochází k degeneraci kožních vláken, vytrácí se kolagen a elastin. To pak vede k povolení pojivové tkáně, která už není tak pružná, snižuje se i její objem, a tím je narušena stavební struktura pleti. Pokožka je také náchylnější k tvorbě kapilár, pleť bývá často hrubší, vrásky jsou znatelnější, zkrátka pokožka ztrácí svůj mladistvý vzhled. Proto je nutné podpořit tvorbu kolagenu a pleť maximálně hydratovat,

V této fázi dokážou zkušené kosmetičky stárnutí a jeho následky zmírnit a oddálit nejen svou péčí, ale i tím, že poučí klientky, jak by se měly o svou pleť každodenně správně starat.

Třetí stupeň stárnutí pokožky: atrofické vrásky

Objevují se kolem padesátého roku, kdy přichází “velká válka” hormonů spojená s přechodem atd.
Ženy v tomto období často prvně zkoušejí aplikace botoxu, hyaluronových výplní, ale také objevují účinky kosmetických přípravků s peptidy (více se o nich dočtete zde).

Čtvrtý stupeň stárnutí pokožky: gravitační vrásky

Ty přicházejí ve věku kolem šedesáti let v podobě degenerace kůže, která už kolagen a elastin téměř neobsahuje, pleť je ochablá a povislá. Nastává období liftingů nebo plastik.

4. Botox versus peptidy

“Někdo botox zavrhuje, v medicíně ale má tato látka v současnosti široké využití. Při kosmetických zákrocích se používá rafinovaný a aplikuje se v kontrolovaných dávkách. Výsledkem je “umrtvení” svalu, kdy už nedochází k jeho kontrakci. Mozek totiž vysílá signály do nervových zakončení, a ty vedou impulsy do svalů, aby se svraštily. Když se mezi kůži, nervové zakončení a sval aplikuje botox, mozek sice vyšle signál, ale ten narazí na botox, takže ke svalu nedojde a ten se nesmrští. Kůže se neprolamuje, nevznikají kontrakce, a tedy ani vrásky. Botox zkrátka dokáže déle udržet mladistvou pleť. Jeho působení se udává kolem šesti měsíců,” vysvětluje Yveta Hájková.

Neinvazivní variantou botoxu jsou pak přípravky s peptidy, konkrétně novinka na našem trhu SNAP-8™. “Peptidy jsou naší pleti vlastní, takže je kůže ochotně přijímá. SNAP-8™ se chová jako izolant, který blokuje přenos nervových vzruchů. Působí tedy na přerušení nervových spojení podobně jako botox. Přípravky obsahující tuto látku se dají aplikovat na stejná místa jako botox – na čelo, kolem očí, nad horním rtem a kolem rtů – a to dokonce dvakrát denně. Nástup efektu je viditelný přibližně po měsíci, tedy ne jako u botoxu okamžitě, ale pozvolna. Nevýhodou botoxu je určitá strnulost. Tím, že nedokážete ovládat některý sval, vytrácí se mimika a přirozenost výrazu. To u krému se SNAP-8™ nehrozí, zároveň neděláte nevědomé pohyby, při nichž vrásky vznikají,” upozorňuje Yveta Hájková.

Snížením kontrakcí pak podle průzkumů dochází k redukci vrásek.

A ještě trochu čísel: klinická studie prokázala konkrétně u Essenté Expres krému proti vráskám (obsahuje maximální množství 10 % SNAP-8™) redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání při aplikaci 2x denně.

5. Udělejte si z péče o pleť každodenní rituál, vyplatí se to

A jak by měla vypadat správná každodenní domácí péče o pleť? Yveta Hájková doporučuje následující postup:

– Základem všeho je čištění. Ráno i večer pleť nejprve očistěte mycí emulzí s AHA kyselinami, večer pak nezapomeňte na odličovač očí, ideálně nemastný.

– Na místa, kde vznikají vrásky, či jako prevenci, použijte krém s peptidy.

– Na řadě je hydratace například v podobě vitalizačního krému nebo aktivního liftingového krému, který rovněž obsahuje peptidy (3 %) a je vhodný při prvních známkách stárnutí pleti.

– Je-li vám více než třicet let, nezapomeňte večer na hydrataci v podobě liftingového boosteru. Novinkou na trhu je také hyaluronový booster.

– Přes den vždy myslete na UV ochranu. V létě používejte krémy se SPF 30 a vyšším, přes rok stačí SPF 15.

– A na základní krém můžete použít BB krém ve správném odstínu, obsahujícím hydratační a další aktivní účinné látky.

6. Dopřejte si liftingové ošetření v salonu

Liftingové ošetření je takové, při kterém kosmetička spojí své umění s náležitými aktivními látkami. Výsledkem je zdravý a především mladistvý vzhled.

A jak takové ošetření probíhá? Kosmetička nejprve vaši pleť očistí cleanserem, pak provede hloubkové čištění, případně upraví a depiluje nežádoucí chloupky. Následuje lehká relaxační masáž a pak peeling – anti-aging s kyselinkami, který efektivně působí na vrásky. V případě citlivé pleti či kuperózy je ovšem šetrnější provést enzymatický peeling. Následuje aplikace liftingového boosteru a liftingové masky, kterou kosmetička překryje fólií, aby došlo k potřebné termoreakci a aktivní látky mohly působit do větších hloubek kůže. Na závěr se aplikuje liftingový krém a přípravek se SPF 15. Hotovo. Jste krásná a můžete vyrazit za zábavou…

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!