Nepodceňujte výběr odličovače na oči: dokáže napáchat velké škody!

Mnoho z nás dělá chybu při odličování pleti, zejména očí, a následně i jejich okolí. Především nepodceňujte výběr odličovače – špatná volba mnohdy napáchá více škody než užitku. Kůžička v okolí očí je totiž obzvlášť citlivá a snadno se podráždí. Proto raději sáhněte po přípravku určeném pro citlivou pleť.

essente-cisteni-pleti
Výběrem správného odličovacího přípravku se vyvarujete mnoha nepříjemností s pletí.

“Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit – perfektně čistá pleť je hlavním bojovníkem proti stárnutí. Nic nepoškozuje jemné oční okolí více než razantní nebo špatné odličování,” varuje kosmetička Nikol Bárová.

Kromě kvalitních odličovacích prostředků můžete podle odbornice vyzkoušet i čisticí mycí emulze. Pro odlíčení a čištění pleti používejte pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti.

“Nepoužívejte kosmetické přípravky s obsahem alkoholu, který pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího kožního mazu. A nezapomínejte, že čištění je důležité i ráno,” říká Nikol Bárová.

Jak vybrat správný odličovač očí:

Nejlépe vybírejte takový, který je šetrný, nemastný a maximálně citlivý vůči pleti očního okolí. Pokud neobsahuje žádné oleje, je zároveň vhodný k odličování prodloužených řas nebo jako příprava řas a obočí k dalšímu ošetření, jakým může být například jejich barvení nebo nanášení sér a boosterů podporujících jejich růst.

Jak oči odličovat:

Odličovač očí naneste na tampon. Jemným pohybem opakovaně setřete oblast očí směrem od středu ven, dokud nebude tampon zcela čistý.

Tip kosmetičky: Essenté Jemný odličovač očí je velmi šetrný a nemastný odličovač očí určený k odlíčení a odstranění zbytků make-upu a řasenky. Je maximálně citlivý vůči pleti očního okolí a nezpůsobuje podráždění pokožky. Neobsahuje žádnou olejovou složku a je tak vhodný také k odličování prodloužených řas a jejich další úpravě.

Další zajímavý článek – Pravidla správného čištění pleti – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*