Peeling chemický, domácí či korneoterapeutický?

Jsou problémy s pletí, které si vyžadují speciální péči – ať už se jedná o pigmentové skvrny, jizvičky po akné, nejrůznější nerovnosti pleti nebo třebas i její povadlost a vrásky. V tuto chvíli často zvažujeme, že vyzkoušíme nějaký druh peelingu. Ale jaký? Chemický je příliš drastický a domácí peelingy často nefungují tak, jak bychom chtěli… Pojďme se na toto téma podrobně podívat.

peeling_inspirace_essenté

Domácí ošetření nebo lékař?

“Jednotlivé přípravky určené pro peeling se liší především koncentrací. Lékaři používají přípravky s vyšší koncentrací kyselin. Tyto produkty jsou samozřejmě agresivnější a o jejich použití může rozhodnout opravdu jen lékař. Přípravky pro domácí péči jsou šetrnější, obsahují nižší procenta kyselin, musí být bezpečné pro běžné domácí užití,” vysvětluje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté.

Sama tento problém dlouho řešila, a tak se svým týmem odborníků postupně vyvinula metodu vlastní – tzv. Essenté korneoterapeutickou kúru.

Chemický peeling je často příliš drastický

“Výsledek chemického peelingu aplikovaného od lékaře bude určitě rychlejší a účinnější. Nicméně to s sebou nese spoustu omezení, která se během kúry musí bezpodmínečně dodržovat. Šetrná domácí varianta, která nás nijak neomezuje v běžném životě, často ale nebývá hned dost viditelná,” dodává.

Právě proto se vydala cestou, kdy obojí zkombinovala a vytvořila peelingovou metodu, která je postavena na salónním ošetřením, které je doplněno domácí péčí.

“Náš korneoterapeutický peeling je stejně účinný jako ten chemický, ale je k pleti mnohem šetrnější, protože jeho podstatou je pomalé a postupné uvolňování účinných kyselin. V praxi to vypadá tak, že se objednáte u kosmetičky, která je vyškolená na poskytování Essenté Korneoterapeutickou kúry. Ta zhodnotí stav vaší pleti a navrhne vám další postup,” vysvětluje Denisa Jasinská s tím, že Essenté Korneoterapeutická kúra trvá zpravidla 6 až 12 týdnů, kdy docházíte na ošetření každý týden až čtrnáct dnů podle doporučení kosmetičky.

Kristina-kloubkova-inspirace-essente
Essenté Korneoterapeutickou kúru právě podstupuje i známá moderátorka a tanečnice Kristina Kloubková. Brzy se můžete těšit na článek o jejích dojmech z této metody.

Domácí peelingová příprava

Essenté Korneoterapeutická kúra má dvě složky – první salonní a druhou domácí péčí, kterou vše vlastně začíná. Už čtrnáct dnů před prvním salonním ošetřením si každý večer na pleť nanášíte speciální Essenté Přípravný peelingový krém.

Ten má vyšší koncentraci průběžně se uvolňujících kyselin (cca 10 hodin) a účinně tak začne stimulovat pokožku už před samotnou korneoterapeutickou kúrou. Působí šetrně, ale intenzivně na vrchní vrstvu zrohovatělých buněk pokožky, které jsou díky tomu odstraňovány a nerovnosti pokožky se vyhlazují.

Následuje 4 až 6 ošetření Essenté korneoterapeutickou kúrou v salonu opakovaných po 1 až 2 týdnech, záleží na stavu vaší pleti.

A výsledek kůry nakonec ještě podpoříte domácím používáním Essenté Therapy krému, a to po celou dobu absolvování kúry v salonu, tedy několik týdnů. A používat jej můžete i nadále. Obsahuje aktivní látky jako je kyselina hyaluronová, kyselina glykolová, kyselina mléčná, kyselina citronová, D-panthenol, vitamín E a další a díky nim podporuje proces exfoliace a pokožku intenzivně stimuluje, regeneruje a hydratuje.

“Použití přípravků na domácí peeling se rozhodně nemusíte bát. Všechny kosmetické produkty, které jsou dostupné pro běžného zákazníka, musí mít tzv „zhodnocení bezpečnosti“. Bez tohoto zhodnocení není možné uvést kosmetický přípravek na trh. Pokud je přípravek čímkoliv specifický, musí být na produktu informace o veškerých omezeních týkajících se používaní přípravku. Nicméně všeobecně platí, že používání těchto přípravků se nedoporučuje při akutní infekci či zánětu, v akutní fázi akné, při oparu, ekzému, jakkoliv narušené integritě kůže nebo samozřejmě při přecitlivělosti na kteroukoliv složku daného přípravku,” radí Denisa Jasinská.

Také je podle ní důležité si uvědomit, že svrchní vrstva pokožky je během této kúry narušena, není ji tedy vhodné vystavovat přímému slunečnímu záření. “Všeobecně platí, že pleť po aplikaci peelingových přípravků musíme chránit před sluníčkem, tedy používat přípravky s dostatečně vysokým SPF – to bych ovšem doporučila v dnešní době používat celoročně,” uzavírá Denisa Jasinská.

Seznam kosmetiček, které jsou vyškolené a poskytují Essenté korneoteraputickou kůru najdete zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*