Problém: Jak chránit pleť před sluncem

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Ivany Kárné:
„Jak si v létě nejlépe chránit pleť, aby ji sluneční záření nepoškodilo?“

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

„Svoji pleť bychom měli chránit patřičným SPF neustále, nejlépe po celý rok, a v letních měsících bychom ji (a to i v případě, kdy je chráněna faktorem) neměli vystavovat prudkému slunci v poledních hodinách. A také bychom měli myslet na to, zda jsme si ochrannou vrstvu nepoškodili třeba koupáním nebo nadměrným pocením. Ideální je nanést krém na obličej každé dvě hodiny a vždy v dostatečném množství, za které se považuje jedna čajová lžička přípravku.
Vyšší faktor je sázkou na jistotu. Čím má krém vyšší ochranný faktor, tím má i delší ochrannou dobu. A rozhodně bych ho doporučila všem, kdo mají jakékoliv specifické problémy s pletí. Pokud trpíte výskytem pigmentových skvrn, rozhodně volte SPF 50. Stejně by měly postupovat i světlé fototypy, SPF 30 se hodí pro normální pleť a SPF 15 je podle ní vhodné používat po celý rok.
Patnáctka“ bude vyhovovat lidem, kteří se pohybují po městě, v kanceláři, dopravních prostředcích. „Třicítka“ je určena těm, kteří tráví většinu času venku, a také všem, kteří mají citlivou pleť a potřebují ji maximálně chránit. Doporučuji také zjistit si před nákupem, zda kosmetický přípravek obsahuje i další aktivní látky zvyšující ochranu pleti před negativními účinky slunečního záření, jako je Celligent a vitamín E, které mají výborné antioxidační účinky, zabraňují předčasnému stárnutí pokožky a podporují regeneraci buněk.

Skvělé účinky má také hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol, které pleť zklidňují a hydratují, takže zůstává po dlouhou dobu jemná, hebká a svěží. Zároveň je nutné pravidelně obnovovat vrstvu ochranného přípravku při pobytu na slunci. I ty nejkvalitnější přípravky s vysokým SPF ztrácejí po dvou až třech hodinách svoji fotostabilitu – tedy schopnost pokožku maximálně chránit.

K tomu přispívá i přirozené pocení, otírání těla ručníkem nebo mimovolné dotýkání se rukama obličeje. Zkrátka pomůže, pokud po této době ochrannou vrstvičku přípravku obnovíme. A vůbec s ním přitom nemusíme plýtvat. Na ošetření obličeje postačí přibližně polovina čajové lžičky krému, na celé tělo pak asi 6 čajových lžiček.“

⇒ Tip kosmetičky: Vyzkoušejte Essenté Denní krém SPF 50

Essenté Denní krém SPF 50Tento ochranný lehký krém je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, který pleť dokonale ochrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Vitamín E má skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží. Aby byla aplikace účinná, opakujte nanášení zejména při zvýšeném pocení, po koupání nebo osušení.

Ptejte se, odpovíme!

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*