Před sportem se vyplatí vyčistit pleť a nepoužívat make-up

Při sportu je lepší zapomenout na make-up a zaměřit se hlavně na dokonalé vyčištění pleti před i po výkonu. Opatrně také při výběru krému – vhodný je lehký hydratační, při letním pobytu venku pak raději s vyšším ochranným faktorem. K jemné, ale důkladné očistě celého těla po sportu pak nejlépe poslouží sprchový micelární olej.

Cute fitness woman isolated on white. Vector Illustration.Depositphotos.com

„Make-up ke sportu rozhodně nepatří. Při námaze se póry rozšiřují, zároveň se potíme, a směs líčidla a potu, která má možnost pronikat otevřenými póry do pokožky, může snadno vyvolat kožní problémy. Před cvičením je naopak důležité pleť důkladně vyčistit. Dobře se osvědčily přípravky s AHA kyselinami, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky pokožky, uvolňují ucpané póry, a předcházejí tak tvorbě zánětů. Na takto vyčištěnou pleť je pak vhodné nanést lehký hydratační krém. Pokud se ovšem chystáme sportovat venku, určitě doporučuji krém s ochranným faktorem proti UV záření, jehož výši volíme podle typu pokožky a místa, kde se nacházíme (snědé pokožce postačí 15, do běžných podmínek volíme 30, ale na horách nebo u moře a vždy, když chceme mít jistotu dokonalé ochrany, doporučuji použít SPF 50,“ radí Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté. 

Pro očistu celého těla po sportování pak doporučuje sprchový micelární olej, který se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou, takže už není třeba použít žádné tělové mléko.

Kosmetika, kterou oceníte hlavně při letních cestách a sportování:

Vysoká ochrana: Beauty Box SPF 50 – Set pro péči a vysokou ochranu pleti obsahuje tyto 3 produkty:

ESSENTÉ Mycí emulze s AHA kyselinami (100 ml)
Odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací.

ESSENTÉ Denní krém s UVA/UVB ochranou 50 (50 ml)
Ochranný lehký krém je vhodným přípravkem i pro tu nejcitlivější pokožku. Pleť je chráněna před UVA i UVB zářením. Vitamín E má skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zklidňují, hydratují, zanechávají ji jemnou, hebkou a svěží.

ESSENTÉ Výživný hydratační krém (50 ml)
Hydratační krém s výživnou texturou poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Je vhodný pro suchou a citlivou pleť, která tak získá zářivý a zdravý vzhled, bude jemná a vláčná. Krém zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pleti mastný film.

Střední ochrana: Beauty Box SPF 30 – Set pro péči a ochranu pleti obsahuje tyto 3 produkty:

ESSENTÉ Sprchový micelární olej (100 ml)
Je kombinací jemného a účinného čisticího přípravku a pečujícího oleje určeného pro všechny typy pleti. Hodí se zejména pro zklidnění citlivé a přesušené pokožky, i jako sprchový olej po opalování. Olejová textura se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou. Odstraňuje i voděodolný make-up.

ESSENTÉ Denní krém s UVA/UVB ochranou 30 (50 ml)
Lehký krém je vhodným přípravkem i pro tu nejcitlivější pokožku, kterou tak chrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením. Vitamín E má skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Hydractin, kyselina hyaluronová a D-panthenol pleť zklidňují, hydratují, zanechávají ji hebkou a svěží.

ESSENTÉ Výživný hydratační krém (50 ml)
Hydratační krém s výživnou texturou, který poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci a svěžest, je určený pro suchou a citlivou pleť. Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek jemná a vláčná. Krém zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pleti mastný film.

Pro každý den: Beauty Box SPF 15 – Set pro péči a ochranu pleti obsahuje tyto 3 produkty:

ESSENTÉ Sprchový micelární olej (100 ml)
Je kombinací jemného a účinného čisticího přípravku a pečujícího oleje určeného pro všechny typy pleti. Hodí se zejména pro zklidnění citlivé a přesušené pokožky, i jako sprchový olej po opalování. Olejová textura se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou. Odstraňuje i voděodolný make-up.

ESSENTÉ Denní krém s UVA/UVB ochranou 15 (50 ml)
Ochranný lehký krém je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku, kterou chrání před UVA i UVB zářením. Aktivní látka celligent a vitamín E mají antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci. Obsažený D-panthenol pleť zklidňuje a hydratuje, zanechává ji hebkou a svěží.

ESSENTÉ Vyrovnávací hydratační krém (50 ml)
Inovativní zvlhčující krém, který poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Vzhledem k lehké textuře se hodí pro všechny typy pleti a je zárukou zářivého a zdravého vzhledu. Krém příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film.

Tip: Místo make-upu

essente_bb_krem_goldPo sportování a vyčištění pleti můžete pro sjednocení její barvy nanést místo klasického denního krému a make-upu Tónovací denní krém ESSENTÉ BB Cream. Na výběr jsou dva odstíny – BEIGE nebo GOLD.

ESSENTÉ Tónovací denní krém

Tento lehký nemastný BB krém sjednocuje pleť a kryje její drobné nedokonalosti. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratuje a zklidňuje pokožku. Příjemně voní a lehce se roztírá.

Další zajímavý článek – Kosmetika, která miluje sport – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*