Představujeme naše odbornice: Elizabeth Felgrová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Elizabeth Felgrovou z kosmetického Salónu Afrodité v Chocni.

Elizabeth Felgrova_essente2

Svoji práci nenazývá povoláním, ale posláním. A z každé její věty, kdy mluví o práci v salónu, a hlavně o péči o své klientky, je zřejmé, jak ji její profese baví, těší a maximálně naplňuje. S kosmetickými přípravky Essenté pracuje paní Elizabeth již sedm let a jak sama říká, dnes je kosmetika Essenté v Salónu Afrodité vlajkovou lodí profesionální péče i doporučované domácí péče.

Kdy jste se rozhodla, že se stanete kosmetičkou? 

Vystudovala jsem střední ekonomickou školu, ale nebyla to moje vysněná volba, svou roli spíš hrály rodinné důvody. Od maturity jsem proto odcházela se slovy „v účtárně ani jiné kanceláři mne nehledejte“, a to jsem myslela naprosto vážně. Chvíli jsem pak pracovala s dětmi na škole, později jako osobní asistentka se středoškoláky. Následovala svatba, vlastní děti… a otázka, co dál… 

V té době jsem se setkala s firmou, která prodávala mimo jiné i vysoce kvalitní kosmetické přípravky. A tato oblast, svět krásy a cesty za tím „cítit se dobře“, mne velice oslovila. 

Co následovalo?

V pronajatých prostorách jsem si vytvořila malé „studio“, kde jsem dělala pro ženy barevnou typologii a učila je líčení. Jenže pak majitel potřeboval „moje“ prostory k rozšíření vlastních aktivit. Dal mi ale tip na pronájem jiného prostoru – mnohem většího, o několika místnostech. Šla jsem se ze zdvořilosti podívat, a když jsem vstoupila dovnitř a pohlédla oknem na park a řeku, věděla jsem, že tam chci zůstat… A tehdy se narodil můj životní sen. 

Kdy jste se stala profesionální kosmetičkou?

Ještě ten den, kdy mě napoprvé okouzlily nové prostory pro salon, mi přišly pod ruku reklamní noviny a v nich inzerát na rekvalifikační kurz pro kosmetičky v Hradci Králové. Hned jsem zvedla telefon a dozvěděla se, že kurz začal minulý týden, ale že v sobotu mohu přijet a ještě začít. A tehdy započala má radostná jízda na horské dráze života!

Rekvalifikační kurz, kontakty na další děvčata – kadeřnice a specialistku na nehtový design, revitalizace prostor a jeho vybavení. A o půl roku později jsem na své narozeniny otvírala svůj první kosmetický salon… A doznala na vlastní kůži moudro Konfucia: „Vyber si práci, která tě baví, a ani jediný den svého života nebudeš muset pracovat.“

Co máte na svém povolání nejraději, co vás nejvíc baví?

Svoji práci bych nenazvala povoláním, ale posláním. Celých 25 let mne nejen baví a těší, ale zároveň i naplňuje. Nejen, že pro ženy dělám to nej, abych zlepšila jejich aktuální i budoucí stav pleti, ale snažím se vytvořit jim zároveň oázu pohody a pozastavení v jejich hektickém žití, ostrov vůní a pohlazení. Mnohdy se stávám i vrbou a osobní terapeutkou. A odměnou pak je nejen jejich dobrý pocit, překvapený radostný pohled do zrcadla, ale jejich odlehčený a usměvavý výraz. A vím, že se za měsíc opět potkáme.

Elizabeth Felgrová_essente2

Kdo vám v počátcích nejvíce pomohl?

Od začátku jsem nejen kosmetičkou, ale i majitelkou a manažerkou salonu. Pronajaté prostory se časem ukázaly jako ne úplně ideální. Proto ve chvíli, kdy se nám s manželem naskytla příležitost postavit si vlastní dům, od počátku jsme ho projektovali jako rodinný dům s provozovnou. Můj muž mi od počátku věřil, fandil mi a podporoval mě, a navíc je „Ferda mravenec-práce všeho druhu“, a tak jsem se o 4 roky později mohla (spolu s jednou spolupracovnicí – nehtový design) přesunout z pronajatých prostor do vlastních.

Pracujete sama, nebo máte ještě nějaké zaměstnance?

Nikdy jsem nechtěla mít zaměstnance. Jsem typ člověka, který neumí moc vychovávat, ale umí skvěle rozmazlovat a opečovávat. A to pro zaměstnavatele není zrovna velká deviza. Ale pronajímám prostory svého salonu šikovným a stejně naladěným kolegyním, které mohou ženám nabídnout to, co já nesvedu. Tím pro svoje ženy vytvářím další možnosti na cestě za krásou, relaxací a spokojeností. (A tyto svoje úžasné kolegyně přitom mohu rozmazlovat a opečovávat.)

Váš kosmetický salon se nachází v Chocni. Jaká je zde konkurence a jak se vám v ní daří obstát?

Konkurence… Toto téma pro mne nikdy nebylo důležité. Když jsem otvírala svůj první salon, bylo již ve městě několik fungujících kosmetik, ale mne ani nenapadlo po nich pátrat. Šla jsem za svojí vizí a svým snem. Jinak všeobecně beru konkurenci jako motivaci a celkově se snažím dělat a fungovat tak, jak dovedu nejlépe. S láskou, nasazením, radostí, úsměvem i nadhledem. Po pravdě to vůbec není těžké, protože svoji práci (i svůj život) doopravdy miluju.

Můj první salon nesl jméno „OÁZA“. Ačkoliv dnes se můj salon jmenuje „AFRODITÉ“, oázou „pohody, radosti a lehkosti“ je stále.

Elizabeth_Felgrova_essente

Jaká věková skupina převládá ve vaší klientele?

Moje klientky jsou ženy všech věkových kategorií. Od mladičkých dívek, řešících akné, přes ženy krásného aktivního věku řešících první vrásky, až po „moje oblíbené“ babičky řešící výživu pleti. Všechny mají jedno společné. Touží pro sebe něco udělat a strávit chvíli klidu a pozorné, láskyplné péče smysluplným způsobem. A to jsem vždy připravena jim nabídnout. Většina z nich chodí v intervalu 4-6 týdnů.

Čím vás oslovila kosmetika Essenté, že jste si ji zvolila pro svoji práci? 

Ve své čtvrt století trvající praxi jsem vystřídala několik salonních profi kosmetik. Vždy pro mne byla důležitá kvalita, s minimem chemie, dobrá snášenlivost, bez nechtěných reakcí, variabilnost, možnost kombinace a vytváření ošetření „na míru“ pro jednotlivé pleti a možnost následné péče při pravidelném domácím ošetření. A tato moje kritéria kosmetika Essenté na sto procent splňuje. Seznámila jsem se s ní díky své přítelkyni Klaudii, která je spolupracovnicí našeho salonu a shodou náhod i hlavní školitelkou firmy Essenté.

Jak dlouho trvá vaše spolupráce s Essenté?

Již to bude sedm let a dnes je Essenté vlajkovou lodí profesionální péče i doporučované domácí péče v našem salonu. V začátcích spolupráce jsem absolvovala všechna školení vedoucí k titulu Essente profesional, a ta mi poskytla velmi dobrý základ ke kvalitní a bezproblémové práci s touto značkou. Ráda se i nyní účastním on-line vzdělávání. Pokaždé mi přinesou nejen další informace, ale také mne motivují k vylepšení či inovacím ve stávající práci.

Jak reagují na ošetření kosmetikou Essenté vaše klientky? A při jakých kosmetických problémech podle vašich zkušeností nejvíce pomáhá? 

Moje klientky si značku Essenté oblíbily stejně jako já. Nejen že jim poskytuje profesionální kosmetickou péči dle aktuálního stavu pleti s viditelnými výsledky, ale pro mnohé se stává jejich společnicí a kamarádkou při pravidelné péči doma.

A těch případů, kdy opravdu pomohla (až zachránila), je skutečně mnoho. Nejvíce mne napadají případy aknetické a citlivé, kuperózní pleti. V obou případech, zvláště při propojení pravidelné salonní a důsledné domácí péče, jsou výsledky hmatatelné a rychlé.

Které přípravky Essenté patří osobně mezi vaše nejoblíbenější?

Sama se moc ráda ve své koupelně setkávám s „partou kámošek“: Mycí emulze s AHA kyselinami (ten pocit lehkosti a skutečné čistoty), Osvěžující pleťová mlha ve spreji, Hyaluronový booster, Intenzivní oční krém a Expres krém proti vráskám. Ale občas je i prostřídám…

A můžete ještě na závěr říct, čemu se ráda věnujete ve volných chvílích? 

Jsem vášnivý čtenář, radostný turista a neustále tvořící a experimentující kuchař. A pokud toho času vyšetřím o trochu víc, tak i cestovatel – s manželem objevujeme krásná místa na cestách v obytném autě. Děti už jsou dospělé a žijí své životy ve svých rodinách, a tak nám společnost dělá naše úžasná chlupatá přítelkyně.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*