Představujeme naše odbornice: Nikola Melkesová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Nikolu Melkesovou, která si svůj salon Krása pro tebe na pražském Andělu na Smíchově otevřela teprve nedávno.

essente_nikola_melkesova_002_websizePřesto, že je maminkou dvou malých dětí – šestiletého Sebastiánka a čtyřleté Ellinky – daří se jí i v dnešní složité době skloubit péči o rodinu s náročným provozem kosmetického salonu. A jaký má na to recept? „Když salony a školky fungují a všichni jsou zdraví, tak je stav ideální a vše hladce funguje,“ odpovídá s úsměvem.

Otevřít si kosmetický salon v centru Prahy – v tak frekventované oblasti, jakou je smíchovský Anděl, to chce jistě velkou dávku odvahy. Jaké služby nabízíte a v čem si myslíte, že je váš salon jedinečný oproti konkurenci?

Každé podnikání vyžaduje odvahu. Konkurenci beru jako hnací motor pro své podnikání a také jako inspiraci. Konkurence je a vždycky bude. Hlavní je mít vlastní vizi
Ve svém salonu nabízím tyto služby: kosmetika, lash lifting, laminace a úprava obočí, manikúra a gel lak na nehty.

Služby dělám tak, jak bych si je sama představovala pro sebe. Snažím se vše dělat na 100 %. Zakládám si hlavně na individuálním přístupu ke klientovi a pro každého chci to nejlepší, protože žádná pleť není stejná. Také se vždy snažím vytvořit příjemnou atmosféru, aby si u mě mohl každý odpočinout, nechat se zkrášlit a připadal si přirozeně krásný.

Jaká je vaše klientela – jedná se především o zákazníky, kteří v této oblasti bydlí nebo pracují, anebo máte i „přespolní“ zákazníky? Jde spíše o ženy, nebo i muže?

Svůj salon jsem si otevřela relativně nedávno – v květnu loňského roku. Zatím je moje klientela spíše z Prahy. A tvoří ji převážně ženy. A jsou zde zastoupeny opravdu všechny věkové kategorie. Od teenagerů až po dámy se zralou pletí.

 

Kde jste působila, než jste si otevřela vlastní salon?

Předtím jsem byla s dětmi na mateřské dovolené. Toto období jsem si sice užívala, ale také jsem se už toužila sama realizovat. Věděla jsem, že chci začít podnikat v oboru, který budu opravdu milovat a bude mou vášní. Což se mi podařilo.

Co jste pro to musela udělat? A vyzkoušela jste dříve i jiná povolání?

Kosmetice jsem se věnovala dlouho, vždy mne tento obor bavil, ale byla jsem laik. Inspirovala mne moje teta, která má několik desítek let úspěšný kosmetický salon.
Abych mohla realizovat své sny, musela jsem navštívit mnoho odborných kurzů.
Nicméně vystudovaný mám jiný obor, a to kondiční specialista na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu.

V minulosti jsem pracovala například jako asistentka ředitele nebo visual merchendiser (pozn. red.: specialista, který se stará o vizuální stránku prodejny) pro jednu velkou módní firmu.

Na mé současné práci mne nejvíc baví komunikace se zákazníky, to že jim můžu v něčem pomoct a poradit, ale také starost o salon a jeho vylepšování. Samozřejmě miluju kosmetiku a trendy z oblasti beauty.

Jste maminkou dvou malých dětí – jak se vám daří skloubit péči o ně s provozem salonu?

Mám syna Sebastiánka (6 let) a dceru Ellinku (4 roky). Péči o děti i o salon se mi zatím daří skloubit hezky. Když salony a školky fungují, všichni jsou zdraví, tak je stav opravdu ideální a vše jde hladce. Samozřejmě se o děti stará i jejich tatínek a také tchyně ráda pohlídá a pomůže, když je třeba. Sama bych to zvládala jen těžko.

essente_nikola_melkesova_004_websizePomáhal vám někdo s obstaráváním a zařizováním prostor?

Prostory jsem si sehnala sama, toužila jsem, aby byl salon situován v lokaci Anděl nebo někde v centru Prahy. A protože mám ráda design, měla jsem od začátku jasnou představu, jak by měl můj salon vypadat. Vše je ještě na začátku, ale věřím, že časem vám svoji vizi uvedenou do praxe ráda představím.

Rozhodně si zakládám na vstřícném a individuálním přístupu ke každému klientovi a snažím se vytvořit útulné a příjemné prostředí.

Jakou péči si vaši klienti nejčastěji dopřávají a jak pravidelně?

Klientky chodí většinou jednou za měsíc. Nejčastěji přicházejí na klasické kosmetické ošetření, které trvá hodinu a půl, často to spojují i s lash liftingem. Což je určitě na druhém místě mezi oblíbenými procedurami. Také si rády dopřávají úpravu nehtů společně s gel lakem nebo úpravu obočí.

Pracujete s kosmetikou Essenté – čím si vás získala?

Na výběru kosmetiky jsem si dala záležet. Nejprve jsem to pojala dost analyticky. Měla jsem tabulku s profesionálními značkami kosmetik. Podle tabulek jsem je porovnávala – složení, design, cenu, výrobce… Do finále jsem si pak vybrala dvě značky, které jsem na sobě zkoušela. A do Essenté jsem se zamilovala. Byla jasným vítězem. Její vůně, design, složení a účinnost byly naprosto ohromující! Dodnes jsem s výběrem moc spokojená.

Zúčastňujete se také školení pořádaných Essenté?

Ano, zatím jsem se zúčastnila každého školení, které Essenté pořádalo. Jsem za ně moc vděčná. Vždy jsem se dozvěděla spousta užitečných informací. Vzdělání nás v každém oboru posouvá vpřed. Školení si moc užívám – oceňuji jak možnost on-line školení, tak jsou skvělá i školení osobního charakteru.

Dá se říct, že si podobně jako vy zamilovaly kosmetiku Essenté i vaše klientky?

Určitě, moje klientky reagují na kosmetiku Essenté velmi pozitivně. Opravdu často komentují vůni i příjemné a lehké složení produktů. Většina z nich si také kupuje kosmetiku pro domácí péči. Vždy se snažím klientkám vysvětlovat, jak je domácí péče důležitá, protože bez ní nemůžeme očekávat cílený efekt.

S jakými přípravky máte u svých klientek největší úspěch?

Například s řadou na citlivou pleť mám jen samé pozitivní ohlasy. Klientky používají produkty doma, pravidelně chodí na salonní ošetření a musím říct, že je to opravdu vždy velký rozdíl.

Myslím, že takový základ pro každou ženu jsou tři produkty. Minimum, které by měly používat opravdu všechny. Pak je na každé, co si k tomu přidá jako bonus pro svoji pleť.

Mezi tyto tři základní produkty od Essenté patří kvalitní odličovač, a tím je Mycí emulze s AHA kyselinami. Pleť je po něm jemná a hodí se i pro citlivou pleť. Dále Intenzivní oční krém. A krém na pleť. Můj oblíbenec je Therapy krém. Na den pak některý denní krém s SPF faktorem.

V salonu používám nejraději Mycí emulzi s AHA kyselinami. Oceňuji jemnou parfemaci.Skvělým pomocníkem je také masážní krém. A nedám dopustit na alginátové masky. Jejich vůně, složení a účinky na pleť jsou skutečně ohromné.

Plánujete ještě do budoucna nějaká vylepšení nebo rozšíření služeb?

Určitě plánuji do budoucna spousta změn. A to jak v rozšiřování prostor, možná i v nových službách. Ve své profesi se chci stále posouvat dopředu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*