Problém: Začervenání pleti

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Jolany Remkové:

„V chladnějším období mi při vstupu do vytopené místnosti během chvilky naskáčou červené skvrny na obličeji. I během roku pozoruji, že moje pleť má sklon k začervenání. Dá se s tím něco dělat?“

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

„Časté změny teplot spojené s přechody z mrazu do vytápěných místností představují pro pleť značnou zátěž, a mohou ji i poškodit. Pokožka začne být napjatá, ztrácí komfort, často se na ní tvoří šupinky a červené rozšířené žilky (tzv. kuperóza). Následně může také vzniknout i nepříjemné kožní onemocnění rosacea (byť toto nejsou jediné důvody, proč obě nemoci vznikají).

Proto doporučuji přidat v zimním období k péči dostatečnou ochranu a výživu, to znamená vybrat si speciální kosmetiku určenou pro velmi citlivou pleť. Kromě krémů přinášejících hlavně hydrataci, doporučuji vyzkoušet i boostery, jejichž účinek je ještě intenzivnější a na pleti také rychle viditelný.“

Tip kosmetičky: Essenté Booster proti začervenání

Inovativní booster pro hypersenzitivní pleť aktivně redukuje začervenání pokožky. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění způsobené přecitlivělostí pleti.

Hydratuje, okamžitě redukuje viditelné zarudnutí a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Zmírňuje projevy akné a zpomaluje proces stárnutí pleti. 

 

 

 

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*