Zjistěte, jaký jste fototyp, a opalujte se správně

Pro každého z nás je jiná bezpečná doba pobytu na sluníčku. Je to dáno především intenzitou pigmentace, podle níž se dělíme do čtyř fototypů. Ale pozor: bez ochrany krému s patřičným SPF faktorem není v bezpečí ani ta nejlépe se opalující pleť!

essente-korneoterapeuticky-peeling

1. fototyp: Světlá a citlivá pleť, která se rychle spálí

Vaše pokožka je velmi citlivá, pleť bledá a často posetá pihami. Máte světlé oči a světlé nebo nazrzlé vlasy. Vaše pleť na sluníčko nereaguje dobře, zpravidla zrudne a rychle se spálí. Bezpečná doporučená doba slunění pro vás představuje 5 až 10 minut a je nezbytné, abyste používali kosmetické přípravky se skutečně vysokým faktorem, ideálně SPF 50+.

„Čím má krém vyšší ochranný faktor, tím lépe, protože o to déle a důkladněji chrání naši pleť. Krémy se SPF 50 bych doporučila i každému, kdo má jakýkoliv specifický problém s pletí, zejména pak lidem, kteří trpí výskytem pigmentových skvrn. A padesátku by měli nanášet i rodiče dětem, protože ty mají citlivější pokožku,“ říká zkušená kosmetička Nikol Bárová z Beauty Institutu Essenté.

Essente_Day_Cream_SPF_50_50mlTip kosmetičky: Essenté Denní krém SPF 50 díky UV filtrům intenzivně chrání pokožku před stárnutím vlivem slunečního záření i před buněčným poškozením způsobeným UVA a UVB zářením. Obsahuje mandlový olej, který dodá pleti pocit hebkosti, a také řadu vitamínů, minerálů a bambucké máslo, které i velmi suchou pleť intenzivně hydratuje, zklidní a regeneruje.

2. fototyp: Světlá pleť

Máte světlé oči, vlasy i pleť. Vaše pokožka je rovněž citlivá a zejména při prvním kontaktu se sluníčkem zrudne, ale při bezpečném pobytu na něm se dokáže zbarvit do příjemně hnědé barvy. Bezpečná doporučená doba slunění pro vás je 10 až 20 minut. Při pobytu na „českém“ sluníčku si vystačíte se SPF 30, ale tam, kde je jeho intenzita vyšší, volte rovněž ochranné přípravky se SPF 50.

3. fototyp: Normální pleť

essente_day_cream_spf_30Máte světle hnědé nebo hnědé vlasy a normální pokožku, která dobře reaguje na sluníčko a nejčastěji získá po slunění krásnou bronzovou barvu. Nenechte se tím ale zmást, i vaše pleť potřebuje kvalitní ochranu před slunečními paprsky! Bezpečná doporučené doba slunění pro vás je 20 až 30 minut. Vždy ale myslete na ochranu pleti, ideálně krémem s ochranným faktorem SPF 30.

Tip kosmetičky: Essenté Denní krém SPF 30 je ochranný lehký krém, vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou, vitamín E. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku.

4. fototyp: Tmavší pleť, dobře reagující na slunce

Máte tmavé vlasy i oči a hnědou až olivovou pleť, která skvěle reaguje na sluníčko a snadno získá krásnou bronzovou barvu. I když se opalujete skutečně dobře, neberte ochranu proti slunečnímu záření na lehkou váhu, aby nedošlo k poškození kůže. Bezpečná doporučená doba slunění pro vás může být až 45 minut. Odborníci v tomto případě radí používat krémy s nejméně SPF 15 (ty doporučují používat celoročně), v létě raději se SPF 30.

Tip kosmetičky: Essenté Denní krém SPF 15 brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhá buněčné regeneraci. Obsažený D-panthenol pleť zklidňuje a hydratuje, zanechává ji jemnou, hebkou a svěží. Přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti, protože pokožku intenzivně hydratuje. Obsažené aktivní látky Celligent a vitamín E mají skvělé antioxidační účinky a pleť je tak dokonale ošetřena i chráněna před sluncem.

Další zajímavý článek Slunce je radost, ale jen s SPF 50 na obličeji si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*