Jak mít oční okolí co nejdéle bez vrásek i kruhů pod očima

Kolem očí máme vůbec nejtenčí kůži na celém obličeji, a ta si tak vyžaduje speciální péči. První známky stárnutí kůže kolem očí se začínají projevovat už od 25 let, ve 30 začínají vznikat jemné vrásky, ve 40 letech ženy často trápí i tmavé kruhy pod očima a v 50 bojují nejen s vráskami, ale i s povislou kůží. Všem těmto problémům se ale dá předejít, pokud o tuto vzácnou a choulostivou partii začneme pečovat včas a správně.

Essenté oční okolí
O pokožku kolem očí je třeba se začít starat včas. Foto: Depositphotos.com

O oční okolí se začněte starat, jakmile se začnete líčit

„O oční okolí bychom se měly začít starat už od první chvíle, kdy se začneme líčit. Správná péče pak vždy začíná správným odličováním. Největším prohřeškem proti stárnutí očního okolí je stále tolik časté odličování mýdlem nebo sprchovým gelem, jímž se ničí kůže v okolí očí i řasy. Je proto důležité používat pouze přípravky určené přímo na oční okolí,“ říká Nikol Bárová, kosmetička české kosmetické značky Essenté.

Kvalitní odličovač je takový, který vaše řasy a okolí očí perfektně odlíčí, ale zároveň nepodráždí oči. Při jeho výběru se soustřeďte na informace na etiketě – důležité je, aby byl nemastný, tedy neobsahoval žádné oleje. Vašim řasám naopak prospějí obsažené aktivní látky, jako jsou tenzidy z kokosového oleje a glycerin.

Tip kosmetičky: Právě takový je například Jemný odličovač očí od české značky Essenté. Je velmi šetrný, nemastný a maximálně citlivý vůči pleti očního okolí a nezpůsobuje podráždění pokožky. Neobsahuje žádnou olejovou složku a je tak vhodný také k odličování prodloužených řas a jejich další úpravě. Essenté Jemný odličovač očí

Druhou důležitou výbavou pro odličování řas a okolí očí jsou tamponky. Ty by měly být vyrobeny ze 100% bavlny! Ideální postup při odličování je pak podle odbornice tento: „Tamponek namočte ve studené vodě, vyždímejte ho a teprve pak na něj naneste potřebné množství odličovače. Přitiskněte tamponek na oko, nechte ho chvilku působit a pak jej stahujte směrem dolů, pomalu a jemně, až jsou řasy i oční okolí úplně čisté. Tamponek ještě přeložte napolovic a jemně očistěte i kůži a okolí pod řasami – a to z vnějšího koutku směrem dovnitř k nosu,“ radí kosmetička.

Oční okolí vyžaduje speciální přípravky

Máte odlíčen veškerý make-up? Pleť můžete opláchnout vodou (případně použít mycí emulzi, ideálně s AHA kyselinami) a přejít na její výživu. „Co se týká péče o oční okolí kosmetickými přípravky, opět zde platí, že čím dříve se o něj začneme starat, tím lépe. Je ovšem nezbytné používat skutečně jen přípravky určené pro tuto část obličeje, tedy speciální krémy na oční okolí,“ radí Nikol Bárová s tím, že osvědčené jsou ty, které obsahují tzv. peptidy. Ty umějí díky zlepšování pružnosti a pevnosti pleti nejen redukovat tvorbu vrásek, ale především zmírnit otoky, váčky pod očima i zesvětlit tmavé kruhy.Essenté Intenzivní oční krém

Tip kosmetičky: Vyzkoušet můžete například Intenzivní oční krém od Essenté. Kromě peptidů obsahuje aktivní látky Cytobiol Lumin-Eye, Eyeseryl peptide, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen či potřebný vitamín E. Nejenže vám vrátí svěží pohled, ale také minimalizuje vrásky a pomůže s případnými otoky a kruhy pod očima.

 

Tip kosmetičky : V současné době je za jeden z nejefektivnějších peptidů považovaný SNAP-8 peptide. Ten je hlavní účinnou látkou v Essenté Expres krému proti vráskám, který byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek. „Essenté Expres krém proti vráskám je šetrnější, levnější a netoxickou alternativou aplikace botulotoxinu. Zaměřuje se na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje vrásky stávající. Lze jej použít jako intenzivní oční krém, ale i na oblast čela a horního rtu,“ doporučuje Nikol Bárová.Essenté Expres krém proti vráskám

Dopřejte svým očím masáž

Nezapomeňte, že důležitý není jen výběr očního krému, ale také jeho aplikace. Krém do pleti lehce vklepávejte směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám pomáhají předcházet jejich vzniku, a očnímu okolí tak navíc dopřejeme příjemnou masáž…

Speciální mikromasáž očního okolí si pak můžete dopřát v kosmetickém salonu. Kvalitní kosmetička by měla věnovat okolí vašich očí speciální péči, díky níž se kůže prokrví a lépe regeneruje.

Omezte řasenku a vsaďte na boostery na řasy

refectocil_booster_na_rasy_oboci_inspirace_essente

Pokud vás trápí, že nemáte řasy jako mrkací panenka, správná řasenka vždy pomůže. Jenže i tady platí, že její nánosy řasy zatěžují, o každodenním odličování, jímž oční okolí ještě více trpí, ani nemluvě.

Řasám můžete dodat na objemu i délce speciálními boostery, které zvyšujejí jejich růst. Ty kvalitní navíc obsahují i aktivní látky, které řasy vyživují a posilují. Takovým je například RefectoCil Lash and Brow Booster 2v1, který obsahuje výtažky z karibského korálu Trsovníku lékařského, díky němuž uvidíte první výsledky v podobě delších a hustších řas už po šesti týdnech (koupíte ho na www.kosmetika-mako.cz).

Zavřete oči, a omládněte…

Právě na očích a jejich okolí se nejvíce projeví i to, jak se cítíme. Dopřejte proto odpočinek zejména svým očím. „Rychlou pomocí je, když dáte navlhčené tamponky na chvíli do mrazáku a pak je přiložíte na unavené oči. Myslete na dostatečný příjem tekutin, a to i v zimě, protože dehydratace se na očním okolí rychle projeví nevzhlednými kruhy pod očima. A dostatečně spěte – pro oči a jejich okolí není lepšího pomocníka, než je kvalitní spánek,” uzavírá Nikol Bárová.

Pokud hledáte další rady, jak na krásné okolí očí, přečtěte si například náš článek Kruhy pod očima – 22 rad, jak se jich zbavit.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*