5 tipů pro krásnou pleť

Muži pravidelně servisují kola, lyže a další sportovní miláčky. My ženy bychom si z nich měly vzít příklad a dopřát totéž své pleti. Ať je zima nebo horko, vždy ji nadělte speciální péči…

1. Vitaminový doping

Kosmetické přípravky jsou důležité, ale za jarní kúrou byste měla zamířit do kuchyně nebo nejprve na nákup. Řada potravin totiž umí pleť úžasně revitalizovat. „Patří mezi ně například papája obsahující vysoké množství vitaminu C, u něhož bylo prokázáno, že zvyšuje tvorbu kolagenu a zpevňuje pokožku.

Tento silný antioxidant rozjasňuje pleť, pomáhá ji hojit a chrání ji před UV zářením způsobujícím stárnutí. Pokud neholdujete papáje, zařaďte do jídelníčku jahody, kiwi, citrusové plody, šípek, rakytník, brusinky, papriku, brokolici, špenát či kapustu,“ doporučuje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

Pevnost pokožky podle ní zajistí také chlorella a vodní řasy plné aminokyselin, antioxidantů, vitaminů B a C, bílkovin, omega 3 mastných kyselin, vápníku, železa a vlákniny.

Tip kosmetičky: Občas dopřejte pleti živiny formou speciálních obličejových masáží a relaxačních a vitamínových masek, které podpoří zdravý krevní a lymfatický oběh.

2. Krása pramení z vody

Mnoho lidí se domnívá, že v zimě nemůžou trpět dehydratací. Ale opak je pravdou. Pitný režim je potřeba dodržovat po celý rok. Ideální je vypít 2–3 litry tekutin denně (při sportu více), především v podobě čerstvé vody bez chemických úprav – ta by měla tvořit 90 % z celkového denního příjmu tekutin. Z těla totiž vyplavuje toxiny a škodlivé látky a je jedním z největších pomocníků krásné pleti.

Bylo dokázáno, že pravidelný příjem dostatečného množství tekutin její stav výrazně zlepšuje! A jak poznáte, že pijete dostatečně? Odborníci tvrdí, že ve chvíli prvního pocitu žízně už tělu chybí půl litru vody. Nejspolehlivějším ukazatelem správné hydratace je světlá barva moči.

Tip kosmetičky: Nezapomeňte, že zvlhčovat pleť je potřeba i zvenčí, a to používáním kvalitního hydratačního prostředku. Měla byste dbát i na každodenní péči pomocí šetrných mycích a odličovacích prostředků. Ty nekvalitní totiž často naruší tzv. hydrolipidový plášť kůže, z níž se pak odpaří voda. Takto se můžete ocitnout v začarovaném kruhu, kdy jste nucena bojovat proti ztrátě vlhkosti stále silnějšími hydratačními prostředky, bez nichž už se pleť neobejde.

3. I pleť potřebuje spát

V zimě je kvalitní spánek důležitější než v jakémkoli jiném ročním období. Zatímco spíme, náš organismus odpočívá a posiluje svůj imunitní systém a regeneruje se i pokožka. A jaká je ideální doba spánku? Doporučuje se spát 7–8 hodin denně.

Tip kosmetičky: Důležitá je fáze hlubokého spánku, v níž se buňky obnovují a regenerují dvakrát rychleji. Zpravidla nastává mezi druhou a třetí hodinou ráno, proto je dobré omezit večírky a dlouhé ponocování.

4. Pohyb je nejlepší sérum

Je vědecky potvrzeno, že na stav kůže má pozitivní vliv také pravidelný pohyb. Cvičení je jednou z nejúčinnějších metod v boji proti akné, povadlé pleti i vráskám. Nemusíte každodenně dřít v posilovně, stačí pravidelné procházky nebo jakékoliv cvičení provozované dvakrát týdně.

„Pohyb podporuje cirkulaci krve, z těla se vyplavují toxiny, do kůže se dostává více okysličené krve a zvyšuje se produkce kolagenu,“ vysvětluje Denisa Jasinská. Nemluvě o likvidaci stresu, který dokážou odplavit už první tempa v bazénu…

Výsledkem je pleť zářící ještě dlouho po cvičení a uvolněné svaly, které ani nenapadne, aby se namáhaly stahováním a vytvářením vrásek.

Tip kosmetičky: Dokonce i pocení kůži prospívá, protože se při něm uvolňují póry.

5. Pomozte si peptidy

Ani ten nejzdravější životní styl však nezastaví stárnutí. Vznik vrásek i ochablost pokožky však lze razantně zpomalit, například kosmetickými přípravky s obsahem peptidů. Tyto organické sloučeniny odpovídají za procesy probíhající v buňkách.

„Stimulují tvorbu kolagenu a elastinu, podporují tedy tvorbu pružných vláken, která se starají o vypnutí pleti, vyhlazují vrásky, omlazují pokožku a uvolňují svaly zodpovědné za vznik mimických vrásek,“ vypočítává Denisa Jasinská. Za zcela revoluční přitom považuje látku SNAP-8™ peptide.

Odborníci očekávají, že v budoucnu nahradí botulotoxin, protože je šetrnější, levnější a hlavně netoxická. „Na rozdíl od botoxu ovšem nehrozí riziko nepovedených zákroků, protože je neinvazivní. Redukuje intenzitu kontrakcí mimických svalů, čímž snižuje tvorbu mimických vrásek, ale bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře. Klinická studie u ní prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů při pravidelném používání dvakrát denně,“ dodává odbornice.

Tip kosmetičky: Unikátní látku SNAP-8™ peptide v maximálním doporučeném množství 10 % obsahuje Essenté Expres krém proti vráskám. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, která je po jeho aplikaci hladší a zářivější.

Koupíte ho na www.essente.cz v 50ml balení za 868 Kč.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*