4 tipy, jak být svěží a krásná i na podzim

Krásně opálená pleť si po létě vyžaduje speciální péči. Zde je několik praktických tipů, jak si na podzim udržet co nejdéle letní pohodu.

žena-essente

1. Dopřejte pleti pořádnou očistu

„V létě nastavujeme svoji pleť slunečním paprskům a dodáváme jí tak důležitý vitamín D. Jenže právě sluneční paprsky pleť nadměrně vysušují, proto je na podzim často dehydrovaná a unavená. Z těchto důvodů je nutné zbavit pleť všech nečistot, zrohovatělé vrstvy i odumřelých buněk a pečlivě se postarat o její dostatečnou hydrataci,“ říká Denisa Jasinská z kosmetického blogu Inspirace.essente.cz.

Základem správné péče je podle odbornice důsledné čištění pleti, nejlépe mycími emulzemi, které obsahují AHA kyseliny. Ty pokožku jemně, ale důkladně očistí a připraví ji na vstřebávání účinných látek.

Essenté Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Odborníci doporučují používat emulzi ráno i večer a zaměřit se zejména na oblasti, které jsou náchylné k ucpávání pórů.

Essenté hydratace pleti
Kvalitní kosmetické přípravky dokážou pokožku dlouhodobě hydratovat. Foto: Depositphotos.com

2. Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Na trhu je spousta kosmetických přípravků, co se ale týká hydratace, soustřeďte se na ty, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Ta je lidskému tělu vlastní a kůže obsahuje až 50 % z jejího celkového množství, které se nachází v našem těle. Díky svým hydratačním schopnostem je pro naši pleť nenahraditelná, a protože nám jí s přibývajícím věkem ubývá, je třeba ji doplňovat.

Essenté Hyaluronový booster vypíná pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a hlubší i jemné vrásky jsou méně znatelné.

3. Pomozte si peptidy

Pokud vás po létě trápí nové vrásky, pořiďte si přípravky s peptidy, které vám pomohou v boji proti předčasnému stárnutí pleti. Peptidy umí působit v nitru buněk a podpořit je v tvorbě potřebných kolagenových a elastinových vláken.

Essenté Essenté Expres krém proti vráskám vám zajistí intenzivní efekt vyhlazení a vyplnění vrásek, a to bez nutnosti aplikace botulotoxinu. Obsahuje totiž jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2x denně.

jablko-essente

4. Vyzkoušejte korneo peeling

Speciální domácí péče o pleť je po létě stejně nezbytná jako ta salonní. Pokud se potřebujete zbavit po měsících plných slunce neduhů, jako je barevná nejednotnost pleti, pigmentové skvrny nebo akné, vyzkoušejte novinku, se kterou přišla česká kosmetická značka Essenté – korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept. Spočívá v působení pomalu a postupně se uvolňujících AHA kyselin. Má stejné výsledky jako chemický peeling, ale k pleti je maximálně šetrná, takže nehrozí narušení pokožky. Kúra trvá 8-12 týdnů, kdy docházíte každé dva týdny k proškolené kosmetičce pracující se značkou Essenté na korneoterapeutická ošetření a vše doplňujete domácí péčí s přípravky pro podporu procedury. Více se o této metodě dočtete v našem velkém přehledu korneo peelingu.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*