Pomáhá aktivní dřevěné uhlí proti akné?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Ivony Polanské:

Slyšela jsem o používání aktivního dřevěného uhlí v přípravcích určených proti akné? Oč se jedná a jak to funguje?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

„Aktivní dřevěné uhlí používané v kosmetice se vyrábí z pilin některých stromů, jako je například lípa, nebo z kokosových skořápek. Aktivní dřevěné uhlí je ceněné především pro svoji schopnost vstřebávat z kůže toxické látky, čistit zanesené póry a absorbovat přebytečný maz.

Protože má antibakteriální, antivirové, antimykotické a antimikrobiální účinky, dokáže velmi úspěšně předcházet a bránit vzniku akné.“

detox maska

⇒Tip odbornice: Essenté Čisticí detoxikační maska je přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí je napuštěná čisticím detoxikačním sérem a nabízí koktejl účinných látek s vysokou absorpční schopností: kyselina oleanolová, aromatická pryskyřice masticha a vitamíny E a B6, které odstraňují z pokožky nečistoty a detoxikují ji. Zároveň snižují tvorbu kožního mazu, zmenšují velikost pórů, a intenzivně tak pomáhají v boji proti akné.

Použití: Vyjměte masku z obalu a opatrně ji rozložte. Masku přiložte rovnoměrně na celý obličej, upravte ji okolo očí, nosu a úst. Vyhlaďte ji a poté nejprve navlékněte na uši horní otvory masky a poté ji zafixujte navlečením spodních otvorů. Nechte působit 15–20 minut. Po uplynutí této doby masku opatrně sejměte a případný zbytek vmasírujte do pleti. Maska je určena k jednorázovému použití, doporučujeme aplikovat 1–2x týdně.

Tip: Pro intenzivnější pocit osvěžení a relaxace lze masku před vyjmutím z obalu ochladit v lednici nebo naopak ohřát na 2 – 3 minuty ve vodní lázni (50–60 °C).  

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*