Poradna – akné po vysazení hormonální antikoncepce

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Nory Švejdové:

Před měsícem jsem vysadila po 12 letech hormonální antikoncepci a pleť se mi postupně začíná horšit. Není to zatím žádná velká katastrofa, ale nechci to nechat rozjet. Momentálně nejvíce zasažené je čelo, okolí spánků a pod nosem. Jak o pleť nyní pečovat, prosím?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

„Po vysazení hormonální antikoncepce bývá akné velmi častý problém, protože tlumí vliv mužských pohlavních hormonů na mazové žlázky. Po jejím vysazení se mazu produkuje opět více, ucpávají se vývody žlázek a vznikají zánětlivé pupínky.

Důležité je proto co  nejvíce dbát o správnou životosprávu a v této fázi se zaměřit hlavně na odborné čištění pleti v kombinaci s peelingy v kosmetickém salonu.

Stejně důležitá je ovšem každodenní péče o pleť v domácím prostředí, kdy bych doporučila přípravky, které obsahují potřebné aktivní látky a aplikují se lokálně právě na zanícená ložiska.

⇒ 3 tipy odbornice pro aknozní pleť:

ESSENTÉ Čisticí gel s AHA kyselinami 3 %  je perfektním začátkem správné péče o problematickou a aknózní pokožku. Kyselina mandlová, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů.

aktivni-booster-pri-akne-inpirace-essenteEssenté Aktivní booster při akné ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa se sklonem k akné.

Essenté Zklidňující krémEssenté Zklidňující krém je lehký a rychle se vstřebávající krém určený přímo pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti. Velmi dobře je snášen i atopickou pokožkou.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*