Anti-age novinka: jablečné kmenové buňky omladí pleť!

V obchodech působí jablka v záplavě exotického ovoce trochu jako Popelky. Kdo ale zná jejich příznivé účinky na zdraví, ten si je pravidelně dopřává. Některé odrůdy jablek navíc obsahují výjimečné rostlinné kmenové buňky, které jsou už několik let velmi ceněnou součástí tzv. anti-ageing kosmetických přípravků. A právě ty najdete v novince české kosmetické značky Essenté – v Omlazující masce.

essente_cistici_detoxikacni_maska_003

„Naše babičky si rády připravovaly pleťové masky z přírodních produktů. Stačilo nastrouhat jablko, přidat pár kapek oleje nebo lžičku jogurtu, a „maska“ byla hotová. Určitě i po jejím použití byla pleť jasnější a jemnější. Dnes ovšem známe, díky modernímu výzkumu, mnohem rafinovanější způsoby, jak výjimečné účinky jablek v kosmetice využít.

My jsme se například při vývoji nové Essenté Omlazující masky zaměřili na velmi účinné fyto kmenové buňky ze vzácné švýcarské odrůdy jablek Uttwiler Spätlauber. Ty se totiž, na rozdíl od jiných rostlinných kmenových buněk, nejvíce podobají lidským kmenovým buňkám. Zároveň dokážou pronikat do hlubokých vrstev pleti, kde chrání vlastní kmenové buňky kůže a efektivně oddalují jejich stárnutí. Přinášejí tak revoluční anti-ageing efekt pro skutečné omlazení,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se věnuje vývoji a výrobě tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Buňky, které rozhodují o našem vzhledu

Epidermální kmenové buňky se nacházejí v nejspodnější části naší kůže a mají důležitou úlohu – zodpovídají za tvorbu všech nových buněk v pokožce a zároveň se starají o obnovu a regeneraci těch poškozených. V mládí tenhle proces probíhá celkem rychle a přirozeně, ale s přibývajícími lety se zpomaluje. V důsledku toho pleť působí unaveně, chybí jí jas a tvoří se vrásky.

A právě rostlinné kmenové buňky dokážou tento nežádoucí jev oddálit nebo přinejmenším zpomalit. 

NOVINKA: Essenté Omlazující maska 

Unikátní přikládací maska obsahuje fyto-kmenové buňky ze vzácné švýcarské odrůdy jablek, jejichž účinky ještě doplňuje kyselina hyaluronová, která intenzivně váže vodu, a tím zlepšuje pružnost pokožky.

Napuštěná maska z netkané textilie je tak opravdu revoluční anti-ageing produkt. Pleť je ihned po první aplikaci masky pevná, hladká a působí jako znovuzrozená. Essenté Omlazující masku koupíte na www.essente.cz.

Použití je snadné: Vyjměte masku z obalu a opatrně ji rozložte. Pak ji přiložte rovnoměrně na celý obličej, upravte okolo očí, nosu a úst. Vyhlaďte ji a poté nejprve navlékněte na uši horní otvory masky a následně ji zafixujte navlečením spodních otvorů.

Nechte masku působit 15–20 minut. Poté ji opatrně sejměte a případný zbytek vmasírujte do pleti. Maska je určena k jednorázovému použití. Nejlepších výsledků dosáhnete při aplikaci 1–2x týdně. 

Tip: Pro zvýšení pocitu osvěžení a relaxace lze masku před použitím a vyjmutím z obalu ochladit v lednici nebo ohřát na 2-3 minuty ve vodní lázní (50–60 °C). 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*