BB krém nahradí make-up a pleť nezatíží 

Užitečné vlastnosti barevně tónovaných mastí se využívaly v estetické dermatologii už před 60 lety. Právě ony by se daly považovat za předchůdce dnešních oblíbených BB krémů. Ty také dokážou zakrýt nedokonalosti pleti, ale umí toho ještě mnohem víc. A na rozdíl od běžných make-upů pleť nijak nezatíží. Jak vybrat ten správný? 

make-up-depositphotos.com

Možnost maskovat zarudlá místa na pleti pomocí speciálních mastí, které zároveň dodaly hydrataci a chránily před sluncem, se v estetické dermatologii využívala už v 60. letech minulého století. A právě tyto masti byly prvními předchůdci BB krémů (název vznikl z angl. Blemish Balm, což znamená v přeneseném významu přípravek kryjící nedostatky pleti bez zbytečného zatížení), jejichž velký boom nastal asi před deseti lety.

Od té doby jsou tónovací krémy běžnou a velmi oblíbenou součástí kosmetické výbavy mnoha žen, ale rádi je používají i muži. Dodají totiž pleti přirozený barevný tón, ale přitom ji nezatíží jako klasické make-upy.   

„Tónovací denní krém, pro který se ujalo označení BB, je vlastně praktickou kombinací hydratačního krému a make-upu. Jedinečný je tím, že pleť barevně sjednotí, dokonale zamaskuje případné nedostatky, přitom ji ale (na rozdíl od make-upů) nijak nezatíží. Kvalitní BB krém si dokáže poradit se zarudnutím pokožky, umí zjemnit viditelné póry, ovšem největší pomoc představuje pro problematickou a aknózní pleť. Dovede totiž dokonale zamaskovat pupínky a zároveň předcházet jejich tvorbě, protože reguluje tvorbu mazu v pokožce. Pleť zároveň zklidní a zjemní. Pokožka tak získá nejen přirozenou, zdravě působící barvu, ale i tolik potřebnou hydrataci,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.

Který BB krém si vyberete?

Tónovací krém volíme podle vlastního odstínu pleti, aby byl výsledek co nejpřirozenější. Blondýnky s jemnou porcelánovou pletí by určitě měly dát přednost světlému odstínu, brunetky s tmavší pletí si mohou dovolit BB krém s odstínem do zlatova, do hněda.  

„Důležité je ovšem složení přípravku. BB krém by měl obsahovat účinné látky, které se postarají o hydrataci, dokážou odstraňovat odumřelé buňky, změkčují a vyhlazují pleť (např. hydractin, urea), regulují přirozenou kožní mikroflóru a mají antibakteriální schopnosti (např. seboclear MP), poradí si se zarudnutím, pleť zpevní a dodají jí pružnost (např. Telangyn peptide) a také ji zklidní a zregenerují (např. d-panthenol). Všechny tyto účinné látky obsahuje například Essenté Tónovací denní krém, který je na výběr ve světlém odstínu Beige nebo tmavším Gold,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté.  

Tip: Essenté Tónovací denní krém (odstín Beige nebo Gold)

Essenté Tónovací denní krém GoldLehký nemastný BB krém sjednocuje pleť a kryje její drobné nedokonalosti. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratuje a zklidňuje pokožku. Příjemně voní a lehce se roztírá. Krém je vhodný nejen pro problematickou pleť, ale i pro ostatní typy pleti.  

Použití: BB krém naneste na pokožku na běžný denní krém nebo na booster Essenté odpovídající vašemu typu pleti a rovnoměrně jej rozetřete. Pro lepší zakrytí nedokonalostí použijte větší množství krému a jemnými poklepy jej navrstvěte na požadované místo. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*