Boostery, tajemné zaklínadlo, které dokáže divy

Převratný boom v péči o pleť představují boostery. Jak vlastně fungují, co dokážou a jak je používat? Zjistili jsme vše potřebné…

essente-lahvicky
Boosterům se přisuzuje téměř až magická moc, díky velké koncentraci aktivních látek totiž působí do hloubky kůže.

Jedná se v podstatě o silnější koncentrát aktivních látek, které se dostávají hlouběji do pokožky. Díky svému složení jsou účinnější a dokážou aktivovat pokožku v hlubokých vrstvách zevnitř. Soustřeďují se výhradně na působení těchto aktivních látek řešících konkrétní problém. Proto jejich efekt rychle pocítíme i uvidíme.

Zatímco například aktivní liftingový krém s peptidy je určen pro běžné dennodenní používání, působí dlouhodobě a dodává pleti ochranu a stabilitu tím, že ji posiluje, booster, který má silnější koncentrát aktivních látek. Jeho výhodou je, že se dá používat pod jakýkoliv krém, ať už denní, noční, oční nebo jakýkoliv jiný, který je vhodný pro naši pokožku.

Booster jako první pomoc

Je to v podstatě první pomoc pro konkrétní problémy s pletí, protože nástup boosterů je okamžitý. Dokážou ovlivnit pleť, která je dehydratovaná, problematická, zralá nebo hypersenzitivní se sklony k zarudnutí. V praxi to funguje tak, že mladá pleť, na níž se objevují první vrásky, nepotřebuje liftingový krém. Postačí jí hydratační, ale pod ten je vhodné nanést právě jen na dané partie liftingový booster.

Domů si proto pořiďte booster určený na problém, který vás nejvíce trápí – podle odbornic patří mezi nejúspěšnější hydratační (ten by měl být od určitého věku tzv. the must pro každou ženu), liftingové a boostery na akné.
Péči plnou boosterů vám určitě dopřeje také zkušená kosmetička v salonu, která při vaší pravidelné návštěvě může sáhnout hned po několika boosterech, nanést je na dané oblasti a řešit tak najednou například akné na bradě, vrásky kolem očí, žilky kolem nosu i dehydratované čelo…
Tip kosmetičky: Hydratační a zpevňující boostery jsou vhodné jako několikadenní omlazovací kúra, vždy před aplikací krému.

Boostery, které opravdu fungují:

Essenté Intenzivní hydratační booster je vysoce koncentrovaný booster s osvěžující gelovou texturou pro okamžitý přísun vlhkosti do pokožky. Tato jedinečná receptura okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže dlouhodobě zůstává intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává mastný film. Obsahuje aktivní látky hydractin, kyselinu hyaluronovou, Myramaze, omega CHS aktivátor.

Essenté Booster proti začervenání je určen pro hypersenzitivní pleť a aktivně redukuje její začervenání. Odstraňuje pocity pálení, suchosti a podráždění, způsobené přecitlivělostí pleti. Hydratuje, okamžitě redukuje viditelné zarudnutí a předchází riziku jeho opětovného rozvoje. Zmírňuje projevy akné a zpomaluje proces stárnutí pleti. Obsahuje aktivní látky Antileukine-6, D-panthenol, Eurol BT, extrakt z jerlínu japonského, kyselina hyaluronová, Telangyn peptide.

Essenté Intenzivní zpevňující booster proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť. Redukuje tvorbu vrásek a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Je vhodný pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Obsahuje aktivní látky Celligent, D-panthenol, omega CHS aktivátor, Pepha-Tight.

Essenté Aktivní booster při akné je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence tvorby zánětlivých projevů. Ničí zánětlivé procesy již v samotném zárodku. Problematické oblasti ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává, nezanechává mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, kyselinu salicylovou, Seboclear DB, ureu.

Další zajímavý článek – Návod, jak v létě pečovat o pleť, aby netrpěla – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*