Koreneoterapeutická kúra Peel-Therapy Concept: nová generace peelingů

Peel-Therapy Concept, tak se jmenuje nová generace peelingu omlazujícího pleť, který vyvinula česká kosmetická značka Essenté. Odborníci při proceduře, kterou nazývají korneoterapeutickou kúrou, dokázali přimět kyseliny, aby se do kůže uvolňovaly postupně a pomalu, takže celá procedura je k pleti mnohem šetrnější než klasický chemický peeling. Díky tomu jí lze absolvovat i v létě, což u podobných metod dosud nebylo možné. Česká kosmetická firma tak spouští malou revoluci v péči o pleť.

essente-korneoterapeuticky-peeling
Essenté přichází s novou generací peelingů, které jsou velmi účinné a přitom šetrné k pleti. Jejich tajemství spočívá v pomalu se uvolňujících kyslinkách do kůže.

“Dnešní vývoj moderní kosmetiky je ve znamení úzkého propojování kosmetologie a dermatologie. Ošetření se čím dál častěji inspirují estetickou medicínou, ale zůstávají i nadále neinvazivní. Proto jsou omlazující ošetření, jako je například právě chemický peeling, stále oblíbenější. Vedou totiž k radikální a viditelné obnově stavu pleti,” říká Denisa Jasinská, majitelka české kosmetické značky Essenté, jejíž tým Peel-Therapy Concept vyvinul. Jedná se o zcela unikátní korneoterapeurickou kúru, s níž přichází tato česká firma.

“Jako malá společnost jsme se rozhodli vsadit na nejnovější vědecké poznatky a vyvíjet na jejich základě kvalitní špičkovou kosmetiku, která bude opravdu pomáhat. Naše kosmetické přípravky jsou unikátní tím, že obsahují relativně velké množství kvalitních účinných látek. Dodavatele klíčových surovin pro kosmetiku Essenté se snažíme hledat mezi nejuznávanějšími světovými společnostmi, které úzce spolupracují s týmy vědeckých ústavů i vysokých škol z celého světa. Suroviny a samotný vývoj produktů jsou tak pro nás sice na jednu stranu dražší než u běžné kosmetiky, ale daří se nám díky tomu držet krok s nejmodernějšími trendy v oblasti dermatologie a kosmetologie,” vysvětluje Denisa Jasinská.

Unikátní řešení z Čech

Postupné uvolňování účinných látek není v kosmetice zcela novou záležitostí a tento mechanizmus dnes již nalezneme v řadě kvalitních kosmetických přípravků. Nové ale naopak je jeho využití v rámci chemického peelingu. “Problémem, s kterým jsme se museli vypořádat, bylo zachování dostatečně účinnosti peelingu při postupném uvolňování účinných látek. Šetrnost a účinnost jsou totiž vždy dvě strany stejné mince – čím účinnější přípravek má být, tím méně šetrný bývá. Naší hlavní výzvou proto bylo nalézt optimální rovnováhu mezi těmito dvěma požadavky,” dodává Denisa Jasinská.

Peel-Therapy Concept je speciální korneoterapeutický peeling – neinvazivní metoda, která omlazuje, regeneruje, barevně sjednocuje a rozjasňuje pleť. Ošetření si umí poradit s jemnými vráskami i vyhlazením jizviček po akné. “Pomocí této metody se velmi rychle odstraňují odumřelé vrstvy pokožky, potřebné aktivní látky se okamžitě dostanou do hloubky pleti, a ta je pak na první pohled krásně vyhlazená a rozjasněná. Neméně důležitý je také hloubkový účinek – kožní buňky se revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu,” vysvětluje kosmetička Nikol Bárová s tím, že tato metoda zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání, k nimž často dochází u jiných procedur.

Při pravidelném odborném ošetřování tímto peelingem se navíc zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, zažloutlá pleť kuřáků, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky.
Na rozdíl od ostatních chemických peelingů je ovšem nová generace Peel-Therapy Concept o mnoho šetrnější, proto se dá aplikovat i v létě, kdy to už u běžných chemických peelingů není možné. “Podstata Peel-Therapy Concept spočívá v pomalu a postupně se uvolňujících kyselinách, čímž je peeling šetrnější,” vysvětluje Denisa Jasinská.

Jak celá procedura probíhá a jaké jsou její účinky se dozvíte v našem velkém článku Korneoterpautický peeling – unikátní metoda omlazení pleti.

Účinné kyseliny v Peel-Therapy Concept:

Kyselina mandlová (AHA)

Odstraňuje odumřelé buňky pokožky, vykazuje antibakteriální účinky, je vhodná pro ošetření aknózní pleti, redukuje první známky stárnutí, omezuje tvorbu pigmentových skvrn a sjednocuje barevný tón pleti.

Kyselina mléčná (AHA)

Kromě odstraňování odumřelých buněk pokožky redukuje tvorbu komedonů, je přirozeným hydratačním faktorem, napomáhá udržovat hodnotu pH kůže, potlačuje produkci melaninu, tmavého pigmentu a bojuje proti tvorbě pih a stařeckých skvrn.

Kyselina glykolová (AHA)

Výborně proniká pokožkou a používá se nejčastěji jako chemický peeling (v dermatologii a plastické chirurgii), je vhodná pro úpravu vzhledu a struktury pokožky, omezuje vrásky, jizvy po akné a hyperpigmentaci.

Kyselina citronová (AHA)

Je slabá trikarboxylová kyselina, která se nachází v ovoci a zelenině, získává se extrakcí z plodů citrusů nebo kvašením cukerných roztoků. Jedná se o přírodní antioxidant a konzervant, který stahuje, čistí a bělí pleť, vyrovnává pH rovnováhu pokožky a vyznačuje se exfoliačními účinky (odstraňuje odumřelé buňky z povrchu kůže).

Náš tip: Novou korneoterapeutickou kúrou Peel Therapy-Concept se můžete nechat ošetřit u kosmetiček, které pracují s českou značkou Essenté – jejich salony najdete zde.

Jak probíhá Korneoterapeutické ošetření

Novou generaci peelingů Peel-Therapy Concept vám aplikují zkušené a speciálně vyškolené kosmetičky, které ve svých salonech pracují se značkou Essenté.

Vy však celé proceduře můžete napomoct i domácí péčí těmito přípravky:

Terapie pro pleť

Už 14 dnů před začátkem Korneoterapeutické kúry můžete začít používat Therapy krém s vyšší koncentrací průběžně se uvolňujících kyselin. Ten účinně stimuluje pokožku před kúrou a lze se k němu vrátit po týdnu od ukončení terapie, jejíž výsledné účinky se tak ještě prodlouží. Navíc funguje jako skvělý rozjasňující krém (používat ho lze i mimo proceduru, ale je vhodné poradit se s kosmetičkou, která zná vaši pleť nejlépe).

Therapy krém obsahuje kyseliny, které se postupně uvolňují po dobu cca 10 hodin. Působí tedy šetrně, ale intenzivně na vrchní vrstvu zrohovatělých buněk pokožky, které se tak odstraňují a dochází k vyhlazení nerovností pokožky. Díky tomu se zvyšuje výsledek následného peelingového ošetření, které je pak mnohem výraznější. Krém zvyšuje vstřebávání účinných látek, vyhlazuje vrásky v okolí očí, zjemňuje pleť, odstraňuje první známky biologického stárnutí pleti a znatelně zlepšuje stav pleti. Obsahuje tyto aktivní látky: kyselina glykolová, kyselina mléčná, kyselina citronová, Oat silk.

Naboostujte pokožku

Efekt korneoterapeutické kúry zvyšuje také používání Hyaluronového boosteru, který vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled.

Tajný tip: Celý Set pro korneoterapeutickou kúru domácího ošetření (Pre-Peel Cream, Therapy Cream a Hyaluronový booster) koupíte na www.essente.cz.

Korneoterapeutickou kúru Peel-Therapy Concept Vám provedou zkušené a proškolené kosmetičky, které pracují s českou kosmetickou značkou Essenté. Seznam jejich salonů najdete zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*