Problém: Chemický versus korneo peeling

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Pavly Přerovské:

„Často v poslední době slýchám o AHA kyselinách – čím jsou tak zajímavé a pro koho jsou vhodné? Můžu podstoupit chemický peeling s AHA kyselinami, i když mám citlivou pleť, nebo jsou i jiné možnosti?“

Odpovídá Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté:

“Působení AHA kyselin se v dermatologii využívá k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn i stahování rozšířených pórů. AHA kyseliny zároveň snižují náchylnost k tvorbě vrásek, jsou tedy ideální zejména pro stárnoucí pleť. AHA kyseliny také zvyšují schopnost pleti vázat vodu, proto mají výrazný hydratační efekt. 

Mezi často využívané anti-age metody patří chemický peeling, při kterém dochází k razantnímu narušení povrchových vrstev pokožky silně koncentrovanými AHA kyselinami a jejich nahrazení čerstvými novými buňkami. Mnoho žen (ale i mužů) však od tohoto invazivního zákroku odrazuje představa nepříjemných projevů následujících po ošetření, kdy pokožka většinou silně zčervená a olupuje se, což může dotyčné až po dobu tří týdnů omezovat ve společenském životě.

Doporučuji proto volit raději modenější a šetrnější formu peelingu Peel-Therapy Concept. Jedná se o unikátní korneoterapeutickou kúru, jež vede – stejně jako klasický chemický peeling – k radikální a viditelné obnově stavu pleti, ale přitom je k pleti mnohem ohleduplnější. Kyseliny se při tomto peelingu totiž do pleti uvolňují postupně a pomalu, a tak nedochází k jejímu poškození. Při pravidelném odborném ošetřování korneoterapeutickým peelingem se navíc zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, zažloutlá pleť kuřáků, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné i povrchové vrásky.

⇒Tip odbornice: Novou korneoterapeutickou kúrou Peel-Therapy Concept se můžete nechat ošetřit u kosmetiček, které pracují s českou kosmetickou značkou Essenté – jejich salony najdete na www.essente.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*