Herečka Lucie Benešová se těší na slunce i novou životní roli

Co všechno rozhoduje o našem vzhledu? Geny, strava, životní styl, kosmetika? Půvabná herečka Lucie Benešová je důkazem, že nejspíš od každého trochu. Sama ctí pravidlo „všeho s mírou“ a momentálně se nejvíc těší na jaro, a hlavně na svou novou životní roli!

essente_lucie_benesova_foto_monika_navratilova_websize

Kdo viděl na internetu vaši společnou fotku s maminkou, nejspíš užasl. Vypadáte spíš jako sestry… Jak velkou roli ve vzhledu podle vás hrají geny?

Geny samozřejmě mají na náš vzhled nemalý vliv. Ovšem, co by byly platné, kdyby o sebe člověk nedbal. A to se samozřejmě týká i péče o pleť. Myslím, že zvláště pro ženy je správná a pravidelná péče kvalitní kosmetikou od určitého věku naprosto nezbytná.

Moje maminka vypadá ve svých letech opravdu nádherně. A co pro to dělá? Je ještě světlejší typ než já, takže se hodně chrání před sluncem. A také si velmi hlídá stravu – aby byla zdravá, bohatá na vitamíny a minerální látky. To je, myslím taky hodně důležité – nejen, co používáte zvnějšku, ale také, co tělu dodáváte vnitřně. Strava se na vzhledu pleti vždy projeví.

A jak jste na tom vy? Dokážete se při svém náročném povolání stravovat zdravě a dodržovat pravidelný pitný režim?

Jím ráda, ale snažím se jíst lepší věci. Vaříme z osmdesáti procent domácí stravu. To je určitě také rozdíl, zda se člověk stravuje doma, nebo jí různě po fast foodech… Naše jídlo se skládá hodně ze zeleniny – u oběda či večeře nesmí chybět salát. Máme rádi lehkou italskou kuchyni. Jíme i maso, ale vybíráme si pečlivě, kde ho koupíme. Ale nejsme fanatici, abychom nakupovali jenom bio… Myslím, že se stravujeme rozumně, aby bylo všechno vyvážené.

A jak vypadá můj pitný režim? Takhle zpaměti neřeknu, kolik toho za den vypiju, ale láhev s vodou mám pořád u sebe. A nedám dopustit na citrony, které si neustále vymačkáváme do vody – to jsme se naučili celá rodina. Máme opravdu velkou spotřebu citronů! Já si beru lahve s vodou a citronem do práce, děti si nosí citronovou vodu do školy, a i na dovolenou vyrážíme se zásobou citronů a medu. Navíc mám dojem, že citron má také nějaké omlazující účinky – každopádně skvěle podporuje imunitu. Už to klepu, ale asi i díky množství citronů, které spotřebuji, se cítím dlouhodobě fit.

Najdete si čas na sportování?

No, že bych šla cvičit do fitka, tak to ne. Já raději sportuji procházkami a výlety v přírodě, to nachodím spoustu kilometrů. Ale už třetí měsíc cvičím s obručí, a to mě moc baví. Každý den 15 minut. Na štíhlý pas skvělé – můžu doporučit.

Jaký je váš vztah ke sluníčku? Vzhlížíte k němu, nebo se před ním spíš schováváte?

Jsem sluníčkový typ, miluju slunce, dokonce se mi zdá, že v létě vypadám mnohem líp než v zimě… Samozřejmě vím, že příliš slunečních paprsků pleti škodí. Ale zastávám názor – všeho s mírou. Nepatřím k lidem, kteří se ráno natřou krémem s nejvyšším faktorem a pak se celý den vystavují slunci. Ale také nejsem z těch, kteří se před sluncem se strachem ukrývají.

Určitě nevystavuji tvář slunci v poledních hodinách, ale dopoledne nebo v pozdějším odpoledni si krátkou sluneční lázeň ráda dopřeju. Samozřejmě používám krémy s ochranou proti UVA a UVB paprskům, ale že bych se před sluncem schovávala, to ne. Úplně jiná situace ale nastává při letním natáčení, kdy trávím i několik hodin na přímém slunci. Tam se bez krému s vysokým ochranným faktorem neobejdu, to je nutnost! Osvědčil se mi Essenté Denní krém se SPF 50, který nanáším na pleť jako základ. Na něj pak teprve přijde make-up.

Zkoušela jste někdy nahradit make-up pouze tónovacím BB krémem?

Při natáčení je samozřejmě make-up nutný, ale právě proto, aby dobře držel a na slunci se nerozpíjel, je ideální dát pod něj jako první vrstvu padesátku – tedy v mém případě Essenté denní krém se SPF 50.

Jiné je to ovšem v běžném životě, kdy samozřejmě make-up a líčení omezuji na minimum i proto, aby si pleť co nejvíc odpočinula. Pak je výborným řešením právě tónovací krém. Používám Essenté Tónovací krém v odstínu Beige, který působí naprosto přirozeně, protože se dokonale přizpůsobí odstínu pleti a zakryje i případné chybičky. Vyhovuje mi, že se pleť po nanesení BB krému neleskne a nepůsobí mastně. Navíc je perfektně hydratovaná. A co je pro mě důležité – krásně decentně voní! Essenté Tónovací krém nanáším buď na svůj oblíbený Essenté Aktivní liftingový krém, nebo na Essenté hyaluronový booster.

A na závěr ještě otázka – co vás čeká v nejbližší době, na co se teď těšíte?

V létě mě čeká další seriál, pak na podzim film, na který se moc těším, ale víc zatím prozrazovat nemůžu. Teď jsem se vrátila z dabingu, který je také moc zajímavý. Takže práce je spoustu, což je skvělé, k tomu mám hodně soukromých aktivit, asi by to chtělo spíš trochu ubrat, ale …

Také jsem už 11. rokem patronkou občanského sdružení Dejme dětem šanci, které pomáhá dětem z dětských domovů začlenit se do společnosti a běžného života poté, kdy opustí bezpečné zázemí domova. Například jsme zorganizovali akci, kdy jsme od herců, kteří účinkovali v seriálu Slunečná, vybrali jejich kostýmy a ty pak prodali v aukci. Výtěžek šel sdružení Dejme dětem šanci. Tak to jsem hrdá, že se to povedlo…

Ale hlavně mě teď poprvé čeká skutečná životní role babičky! Hrozně se těším! S dcerou Sárou se právě chystáme pořídit kočárek, nakupujeme plenky do zásoby. To jsou takové pěkné starosti. Kéž bych mohly mít všechny ženy na světě jen tyhle krásné starosti…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*