Jak se zbavit akné? Vsaďte na AHA kyseliny!

Akné dokáže pořádně znepříjemnit život. Pokud však dáme na rady zkušených kosmetiček a dokážeme udržovat pleť v dokonalé čistotě, nebude nás trápit. Velkou pomocí jsou i speciální kosmetické přípravky, které dokážou zastavit a zničit zánětlivé procesy v kůži už v samém počátku.

essente-akne-title
Pleť se sklony k akné je nutné udržovat v perfektní čistotě. Proto je nutné čistit ji nejen večer před spaním, ale také hned ráno po probuzení.

„Pleť se sklony k akné doporučuji nejprve opláchnout pokožku obličeje, krku a dekoltu vodou a pak na vlhkou kůži nanést v akutní fázi akné čisticí gel s vyšším obsahem AHA kyselin, které snižují tvorbu kožního mazu, odstraňují odumřelé buňky, uvolňují ucpané póry a předcházejí tak tvorbě zánětů.

Později je možné vyměnit čisticí přípravek za mycí emulzi s nižším obsahem AHA kyselin, která je ještě šetrnější k pleti a hodí se pro dlouhodobé používání. Gelem nebo emulzí pokožku lehce umyjeme krouživými pohyby prstů. Takto dokonale a velmi šetrně zbavíme pleť zbytků zrohovatělé kůže a potu, které se na ní přes noc usadily. Večer postupujeme stejně, abychom důkladně odstranily všechny nečistoty a make-up,“ vysvětluje správný postup při péči o aknózní pleť Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a léčivých přípravků.

Kouzelné boostery

Akné mohou způsobovat hormonální změny, stres, nevhodná strava, prašné prostředí, ale třeba i dotýkání se obličeje neumytýma rukama nebo časté přikládání mobilu k obličeji. Pupínky se většinou objeví zrovna ve chvíli, kdy se nám to nejméně hodí… Pak je nutná rychlá a efektivní pomoc. Tu v dnešní době představují například boostery, speciální, vysoce koncentrované kosmetické přípravky, které jsou doslova nabité účinnými látkami.

„Boostery na akné aplikujeme vždy ráno a večer. Stačí nanést lokálně malé množství přípravku na zánětlivá ložiska a nechat jej působit. Pokud tak učiníme večer, můžeme ulehnout s jistotou, že ráno bude pupínek mnohem méně nápadný, možná dokonce téměř neviditelný,“ přidává další cenný tip Martina Košťálová z Essenté.

essente-lahvicky
Boosterům se přisuzuje téměř až magická moc, díky velké koncentraci aktivních látek totiž působí do hloubky kůže.

Důležité zklidnění

Bylo by chybou nanést na pleť se sklonem k akné nebo s akné v akutní fázi jakýkoli denní krém, který by ji například zbytečně zatížil. Aknózní pleť totiž potřebuje speciální dlouhodobou péči, aby na ni mohly působit účinné aktivní látky. Proto je nejlepší zvolit některý z krémů určených přímo na aknózní a problematickou pleť. Takový přípravek dokáže uvolnit zanesené póry, podrážděnou pokožku rychle zklidní, hydratuje a zároveň omezí tvorbu kožního mazu. Ideální je nanést ho na pleť přes den po aplikaci boosteru a večer po čištění,“ doporučuje Andrea Opletalová z Essenté a přidává ještě jednu dobrou radu.

„Aby pleť působila perfektně i v době, kdy nás trápí akné, je třeba umět vzniklé nedokonalosti správně zamaskovat. Vždy nejprve použijte vhodný krém a na něj pak naneste některý z tónovacích krémů podle svého odstínu pleti. Je to mnohem elegantnější řešení než nanášet na pleť vrstvy make-upu, který by mohl naopak vzniklé potíže ještě prohloubit.“

čištění pleti

5 tipů pro perfektně čistou pleť

1. Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3 % pleť důkladně vyčistí a zároveň příjemně zvláční. Kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky, uvolní ucpané póry, mandlový olej dodá pleti pocit hebkosti. Tento gel je vhodné používat v akutní fázi akné.

2. Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami se hodí jako všestranná a šetrnější varianta s nižším obsahem AHA kyselin, která udržuje v čistotě pleť se sklony k akné.

3. Essenté aktivní booster při akné doslova „nastartuje“ buněčnou aktivitu a zánětlivé procesy zničí již v zárodku. Perfektně se hodí k lokální aplikaci přímo na postižená místa. Problematické oblasti ihned zklidní, pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, upraví tvorbu kožního mazu a podpoří regeneraci pleti. Essenté aktivní booster při akné se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.

4. Essenté zklidňující krém reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Obsahuje Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen a vitamín E. Krém je lehký, rychle se vstřebává a problematické oblasti ihned zklidňuje. Intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky a viditelně tak zlepšuje strukturu pleti. Navíc jej velmi dobře snáší i atopická pokožka.

5. Essenté Tónovací denní krém (odstín Beige nebo Gold), které obsahují D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptid a ureu, udělají při problémech s akné velmi dobrou službu. Jsou lehké a přitom dokonale kryjí nedostatky pleti.

Tip pro kompletní péči o aknozní pleť:

Beauty Box Acne Control Intense/ Beauty Box pro prevenci tvorby akné

Tato kouzelná krabička obsahuje sadu 4 přípravků pro prevenci tvorby akné je zaměřena na eliminaci příčin vzniku akné a zánětlivých procesů již v samotném zárodku, regulaci nadměrné tvorby kožního mazu a zmatnění pleti.  Beauty Box obsahuje Essenté Čistící gel s AHA kyselinami 3 %, Essenté Zklidňující krém, Essenté Aktivní booster při akné a Essenté Tónovací denní krém GOLD. Beauty Box Acne Control Interse koupíte na www.essente.cz.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*