Patří hydratační masky i na mastnou pleť?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Barbory Holé:

Můžeme používat hydratační masky i na mastnou pleť?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

Záleží na aktuálním stavu pleti. Pokud je pleť ve výsevu, tedy je poseta zánětlivými pupínky či ložisky, volila bych spíše masku určenou pro aknózní pleť, která pleť zklidní, stimuluje buněčnou aktivitu pokožky, stáhne póry a působí proti mikrobiálnímu růstu.

Pokud je pleť mastná, bez zánětlivých projevů, jsou velmi vhodné hydratační masky, které pleť regenerují, obnovují ochrannou kožní bariéru a také účinně hydratují. Měly by obsahovat i antibakteriální a zklidňující složky.“

Essenté Hydratační krémová maska⇒Tip odbornice: Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy.

Tip: Maska zároveň funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, je výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování. Díky zvýšené porci vlhkosti se hodí pro každou pleť.

detox maska
detox maska

Doporučení: Pokud máte mastnou pleť se sklonem k akné, je vhodné používat masku určenou přesně na tento tip pleti. Essenté Čistící detoxikační maska je speciální přikládací maska z aktivního dřevěného uhlí napuštěná čisticím detoxikačním sérem.

Maska snižuje tvorbu kožního mazu, zmenšuje velikost pórů, a intenzivně tak pomáhá v boji proti akné.

Tip: Pro intenzivnější pocit osvěžení a relaxace lze masku před vyjmutím z obalu ochladit v lednici nebo naopak ohřát na 2–3 minuty ve vodní lázni (50–60 °C). 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*