Jak funguje kyselina hyaluronová?

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Petry Hromčíkové:

Slyšela jsem toho už tolik o kyselině hyaluronové, ale vlastně nevím, v čem ten zázrak spočívá. Můžete objasnit její působení a přínos v kosmetických přípravcích?

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté

essente_nikol_barova_websize

Když je pokožka mladá a zdravá, je vypnutá a její povrchová vrstva je hladká. S věkem ale začne v pokožce vody ubývat a její část zvaná Extracellular Matrix, kde se nachází právě nejvíce kyseliny hyaluronové, začne pomalu ztrácet na svém objemu. Horní vrstva pokožky se následně začne propadat a tím se vytvářejí vrásky. Přirozenou příčinou vysychání a tím pádem také stárnutí pokožky je právě úbytek kyseliny hyaluronové, který se začne projevovat se zvyšujícím se věkem.

V našem těle existuje do určité doby rovnováha, kdy kyselina hyaluronová vzniká a pak se zase rozkládá. Když vezmeme hodnotu po narození jako stoprocentní, s naším věkem ubývá a ve čtyřiceti letech věku je její zastoupení v pokožce zhruba poloviční. Pak už je nejvyšší čas začít ji pravidelně doplňovat.

Ideální je, když si pořídíte kosmetický přípravek v salonu, kde vám odborně školená kosmetička doporučí ten s obsahem nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, který bude vhodný pro každodenní domácí použití. Nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou obsahují například všechny přípravky hydratační řady české kosmetické značky Essenté.

Essente-hyaluronovy-booster⇒Tip odbornice: 

Essenté Hyaluronový booster je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky.

Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled.

 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*