Problém: Jak na akné v dospělosti

Nevíte si rady se svou pleti? Nevíte, jak se o ni starat, jaké používat kosmetické přípravky, anebo vás trápí nějaký konkrétní problém? Napište nám, naše odbornice vaše dotazy zodpoví a zveřejníme je v nové rubrice Poradna.

Dotaz čtenářky Inspirace Essenté Elišky Nesvadbové:

„I když se mi blíží čtyřicítka, stále mě trápí akné, které se zhoršuje hlavně v některých obdobích roku. Zároveň mám pocit, že každý krém je pro mou pleť příliš mastný. Jakou kosmetiku byste mi doporučili?“

Odpovídá Nikol Bárová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté.

Stres, hormony, dieta nebo nečistoty – to všechno jsou faktory, které mohou způsobit akné ve 40 letech, a samozřejmě i dříve. Určitě doporučuji kvalitní kosmetické produkty a konzultaci s kosmetičkou. V tomto věku jistě není na místě jen tak zkoušet, jestli něco zabere. Zároveň mohu doporučit sport – díky produkci potu se totiž uvolňují ucpané póry. Zásada ovšem je – nezapomenout si hned po cvičení obličej umýt nejen vodou, ale i vhodným čisticím prostředkem (Essenté AHA Cleanser). Strava by také neměla obsahovat příliš mnoho cukrů a důležitý je i dostatečný pitný režim.

aktivni-booster-pri-akne-inpirace-essente⇒Tip kosmetičky: Essenté Aktivní booster při akné je ideálním produktem pro každého, kdo požaduje viditelné výsledky. Lehký a rychle se vstřebávající booster je určen pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence tvorby zánětlivých projevů, které dokáže zastavit již v samotném zárodku. Problematické oblasti zároveň ihned zklidní a pomůže s obnovou běžných funkcí kůže. Reguluje tvorbu kožního mazu a podporuje regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Booster je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*