Jak na kruhy pod očima? Držte se těchto 7 zásad

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. To vše se dá vyčíst z očního okolí. Kůže je tu totiž několikanásobně tenčí než jinde na těle, navíc snadno přijímá vodu. Chcete-li se do budoucna vyhnout otokům, vráskám a kruhům pod očima, věnujte čas péči o jejich okolí.

jak_se_zbavit_kruhu_pod_ocima

„Pokožka kolem očí je mnohem tenčí než kůže obličeje. Její tloušťka je pouhých 0,1 mm. Podkoží je řídké a snadno přijímá tekutinu, proto se tvoří otoky. Kůže zde je rovněž velmi namáhaná – sluncem, větrem, mrazem, ale třeba i častým upřeným koukáním na obrazovky anebo grimasami, které nevědomky stále opakujeme… To všechno si oční okolí pamatuje a projevy nezdravého životního stylu nám vrací v podobě vrásek, otoků a tmavých kruhů pod očima. Tato část obličeje ovšem často upozorňuje i na náš aktuální zdravotní stav. Změny v očním okolí signalizují například choroby ledvin nebo jater, poruchy fungování štítné žlázy, alergie a záněty,“ upozorňuje kosmetička Klaudia Nawaisheová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté, a připomíná 7 zásad, které bychom měli při péči o oční okolí dodržovat.

Zásada č. 1: S pravidelnou péčí začít v 25

Oční okolí potřebuje specifickou péči již od mládí. Začít bychom měli už od 25 let, kdy se začínají tvořit první mimické vrásky. Čím dříve začneme, tím lépe se nám podaří oddálit proces stárnutí, přičemž nutností je každodenní péče.
Přípravky nanášejte 2krát denně, ráno a večer, raději v malém množství. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. A vyhněte se přímému kontaktu s očima.

Zásada č. 2: Nejít spát bez odlíčení

Důležité je zvyknout si hned od začátku na pravidelné, důkladné a zároveň šetrné odličování, neboť jedině pleť zbavená všech nečistot je schopna přijmout účinné látky, které se jí chystáme dodat prostřednictvím kosmetických přípravků určených speciálně pro oční okolí.

„Je velkou chybou, pokud dámy chodí spát neodlíčené. Pokožka kolem očí tak nemůže přes noc regenerovat, zbytečně se zatěžuje, nečistoty se mohou dostat do hlubších vrstev a tam napáchat velké škody,“ varuje Klaudia Nawaisheová.

Tip: Vyzkoušeným jemným odličovačem je například Essenté Jemný odličovač očí, který obsahuje jemné tenzidy z kokosového oleje a dokáže dokonale odstranit řasenku a veškerý make-up kolem očí. Přitom je šetrný, nezpůsobuje podráždění očí a hodí se i k odličování prodloužených řas.

essente-cisteni-pleti

Zásada č. 3: Oční krém není zbytečnost

Přípravky určené na oční okolí bývají dražší než ty určené na celý obličej a často se také prodávají v menším balení. Vyplatí se je kupovat nebo stačí koupit si kvalitní krém na obličej?

„Přípravky určené k péči o pleť nejsou vhodné na citlivou pokožku kolem očí. Tady rozlišujeme krémy podle typu pleti (suchá, mastná, aknózní, kuperózní atd.), a ty mají jiné účinky než přípravky určené na oční okolí. Oční krémy mají speciální složení, aby nedráždily oči a zároveň dokázaly bojovat s vráskami, podporovaly hydrataci i mikrocirkulaci. Z tohoto důvodu bývají dražší než krémy na obličej,“ vysvětluje Klaudia Nawaisheová s tím, že tyto speciální krémy se používají ve velmi malém množství, proto na trhu nalezneme oční krémy většinou ve 30ml balení. Ale například Essenté má balení očního krému 50 ml.

Zásada č. 4: Složení rozhoduje o účinnosti

Přípravky by měly obsahovat látky podporující hydrataci, jako je kyselina hyaluronová, dále antioxidanty vitamín C a E, kofein, skvělé jsou rovněž peptidy. Jsou to našemu tělu vlastní bílkoviny, které se starají o regenerační pochody v kůži, proto se doporučují i pro citlivou pleť.

Tip: Vyzkoušejte Essenté Intenzivní oční krém, který splňuje všechny požadavky na vysoce kvalitní a účinný přípravek pro péči o oční okolí. Složky, které obsahuje, mají širší působení, takže řeší všechny problémy současně. Liftonin – Xpres zajišťuje okamžité vypnutí pokožky, vyhlazení očního okolí až o 74 %, podporuje hydrataci pokožky a tvorbu kolagenu. Cytobiol Lumin Eyseryl peptide bojuje proti otokům a očním váčkům, stimuluje mikrocirkulaci, zpevňuje stěny cév a zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Kofein je přírodní protizánětlivá látka rovněž zrychlující mikrocirkulaci. 

Naše osobní zkušenost: Essenté Intenzivní oční krém se krásně vstřebá a vytváří neviditelný a příjemný film. Bez problémů tak můžete nanášet make-up i v okolí očí.

Zásada č. 5: Nevtírat, jen jemně vklepávat

A jaký je správný postup? Přípravek aplikujte na hřbet levé ruky (praváci), odkud následně odebírejte potřebné množství, které lehce vklepávejte do pokožky kolem očí.

„Doporučuji nanášet krém bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku. Ukazováčkem bychom vyvinuly zbytečně velký tlak. Jde o to zbytečně kůži nevytahovat. A pokud vám zbude trochu přípravku na ruce, naneste zbytek nad horní ret, kde je rovněž jemná kůže, která potřebuje specifickou péči,“ doporučuje Klaudia Nawaisheová.

Zásada č. 6: Občas dopřejte masáž i očnímu okolí

Rovněž nedostatečná hydratace způsobuje rychlejší vznik vrásek nejen okolo očí. Proto je potřeba dodržovat pitný režim a používat přípravky, které pleť dobře hydratují, a tím vyživují a chrání. „Také špatná cirkulace lymfy může být příčinou vzniku váčků pod očima. Proto doporučuji preventivní lymfatické masáže obličeje a očního okolí, které rozproudí lymfu, odplaví toxiny a zároveň celkově zklidní mysl,“ radí kosmetička.

Tip: Essenté masážní krém je lehký masážní přípravek s vynikající skluzností určený na obličej, krk a dekolt. Díky svému složení je ovšem vhodný i na citlivou pokožku očního okolí. Vitamín E a velmi kvalitní kokosový a mandlový olej posilují přirozenou funkci pokožky, bambucké máslo pleť regeneruje a hodí se i pro ekzematickou pleť. Použití je snadné: Špičkami prstů naneste malé množství krému na pleť a jemně masírujte.

Zásada č. 7: Zrychlení mikrocirkulace zmírní kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou dané buď geneticky (pigmentací), nebo vznikají postupně s věkem, kdy dochází ke zpomalení mikrocirkulace.

„V tenkých kapilárách pod očima má krev tmavší odstín a pod tenkou kůží prosvítá. Ke zhoršení dochází například vlivem únavy, rovněž úbytek váhy způsobuje viditelné žilky. Dbejte také na dostatečný spánek, zdravý životní styl, omezte alkohol, zapomeňte na kouření, zvyšte příjem tekutin. Řešením pro již vzniklé kruhy pod očima jsou přípravky, které podporují zrychlení mikrocirkulačního oběhu pod očima.“

Další zajímavý článek – Co s kruhy pod očima? Hitem jsou gelové polštářky – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*