5 kosmetických pomocníků, s nimiž se zbavíte akné

Akné, odborně nazývané acne vulgaris, je jedním z nejrozšířenějších onemocnění kůže. V období puberty obtěžuje více než 85 % mladistvých, potíže s ním ale mívají i dospělí. Pro ty, kteří jím trpí, je akné velmi nepříjemným dermatologickým problémem, který díky svým viditelným projevům nepříjemně ovlivňuje i naši psychiku. Poradíme vám, jak s ním účinně bojovat!

essente-lahvicky
Na aknózní a problematickou pleť vždy používejte k tomu určené kosmetické přípravky. Foto: Depositphotos.com

Akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodu mazových žláz a jejich následným zánětem. Celkový stav akné často také zhoršuje přítomnost roztočů, kvasinek a bakterií. V tkáni pokožky pak vznikají hluboké a rozsáhlé záněty, které se jen obtížně a dlouho hojí.

Kosmetické přípravky zaměřené na problematickou a aknózní pleť by měly ničit zánětlivé procesy v kůži již v samotném zárodku a také regulovat tvorbu kožního mazu. Stejně tak by ale měly podpořit i nezbytné regenerační procesy v kůži.

My jsme po dlouholetém zkoumání vsadili na ideální kombinaci vyváženého poměru peptidů, AHA, BHA kyselin a dalších aktivních látek. Nejde totiž jen o rychlé viditelné výsledky, ale také o nezbytný dlouhodobý efekt.

5 osvědčených bojovníků proti akné:

1. Čištění je základ

Začněte použitím čisticího gelu, který snižuje tvorbu kožního mazu, podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání před dehydratací. Ten od Essenté obsahuje vyšší množství AHA kyselin (3 %), kyselinu mandlovou, která odstraňuje odumřelé buňky, pomáhá uvolnit ucpané póry a předchází tvorbě zánětů, Seboclear MP zase efektivně odstraňuje existující nečistoty.

2. Uklidněte sebe i pleť

Běžné denní krémy nejsou na aknózní a problematickou pleť vhodné, potřebuje totiž speciální dlouhodobou péči, aby na ni mohly působit potřebné aktivní látky. Essenté Zklidňující krém obsahuje Bodyfensine peptide, Defensil-Plus, Dermosoft decalact, mandlový olej, skvalen a vitamín E. Je lehký, rychle se vstřebává a problematické oblasti ihned zklidňuje. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky a viditelně tak zlepšuje strukturu pleti. Navíc jej velmi dobře snáší i atopická pokožka.

3. Maskujte chytře a zdravě

Ano, nedokonalosti pleti chceme maskovat, ale i to se musí dělat chytřeji, než na pleť nanášet množství jakéhokoliv make upu, který vám přijde pod ruku. Vyzkoušejte tónovací denní krémy, které regulují tvorbu kožního mazu během celého dne, hloubkově hydratují a zklidňují pokožku. Měly by být lehké, nemastné, sjednocovat pleť a krýt její drobné nedokonalosti – speciální tónovací pigmenty se totiž perfektně přizpůsobí odstínu pleti. Samozřejmostí už je, že chrání před UV zářením.
Vyzkoušet můžete například Essenté Tónovací denní krém Beige nebo Essenté Tónovací denní krém Gold, které obsahují D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptid a ureu.

4. Rychlá první pomoc

Někdy se stane, že potřebujete rychlého pomocníka, který zničí příčinu vašeho trápení co nejrychleji. Řešením může být například Essenté Aktivní booster při akné, který stimuluje buněčnou aktivitu a zánětlivé procesy ničí již v zárodku. Je vhodný k lokální aplikaci na místa postižená akné či podobnými zánětlivými projevy. Problematické oblasti ihned zklidní, pomůže s obnovou běžných funkcí kůže, zreguluje tvorbu kožního mazu a podpoří regeneraci pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film.

5. Příjemná prevence

Proti zánětlivým procesům v kůži je však dobré bojovat pravidelně a zaměřit se na prevenci. Tou může být například použití aktivních, vysoce koncentrovaných masek určených pro problematickou a k akné náchylnou pleť.
Vyzkoušet můžete například Essenté Aktivní masku při akné, která obsahuje vyvážený komplex účinných látek Bodyfensine peptid, D-panthenol, Seboclear MP a ureu. Účinně a rychle bojuje proti mikrobiálnímu růstu, stahuje póry, redukuje tvorbu kožního mazu a má bohatou konzistenci, takže rychle zklidňuje podrážděnou pokožku. Navíc obnovuje ochrannou kožní bariéru a posiluje přirozený imunitní systém pokožky.

Další zajímavý článek – Boostery si poradí s akné i s vráskami – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*