Jak pečovat o pleť v zimě? Těchto 5 věcí se vyvarujte!

Jak pečovat o pleť v zimě? To je dotaz, se kterým se nyní trápí většina z nás. A tak jsme se zeptali zkušených kosmetiček, jak porazit mráz, silný vítr i rychlé střídání teplot. Těmto, a ještě mnoha dalším negativním vlivům totiž musí naše pokožka v zimě odolávat. Nejvíc přitom trpí jemná pleť obličeje. Jak ji ochránit, aby zůstala i v chladném období roku v té nejlepší kondici?

„V zimě pleť potřebuje specifickou ochranu podle aktuálního počasí. Záleží i na tom, zda se pohybujeme ve městě, nebo dlouhodobě pobýváme venku v přírodě. Jinou ochranu vyžaduje pleť při pobytu na horách, jinou, musíme-li trávit většinu času v přetopené kanceláři,“ říká Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté.

jak-pecovat-o-plet-v zime

Jak pečovat o pleť v zimě? Pozor na 5 zlodějů krásné pleti!

Zloděj č. 1. a 2: Vítr a mráz

„Vítr a mráz pokožku vysušují. Proto by kosmetické přípravky používané v zimě měly být dostatečně výživné a poskytovat pokožce dlouhodobou ochranu. Potřebná je samozřejmě i hydratace, neboť pouze dobře hydratovaná pleť je schopna odolávat vnějším podmínkám, lépe se regeneruje a vrásky se na ní tvoří pomaleji než u pleti, které vlhkost chybí,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová.

Obrana: Essenté Intenzivní hydratační booster je vysoce koncentrovaný booster s osvěžující gelovou texturou pro intenzivní okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky. Díky jedinečné receptuře okamžitě hydratuje i silně vysušenou pleť. Vysoký obsah aktivních látek (hydractin, kyselina hyaluronová, Myramaze, omega CHS aktivátor apod.) pokožku zklidňuje a regeneruje, takže zůstává dlouhodobě intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pleti mastný film.

pece-o-plet-inspirace-essente

Zloděj č. 3: Slunce

Také sluneční paprsky můžou být v zimě velmi intenzivní, což platí zvláště při pobytu ve vyšších nadmořských výškách. Krémy s vysokým ochranným faktorem (30 nebo 50) jsou proto na horách nezbytností, ale mnoho žen je už běžně používá při každodenní péči o pleť.

Obrana: Essenté Denní krém SPF 30 je lehký denní krém i pro citlivou pokožku. Krém má antioxidační účinky a brání pokožce v předčasném stárnutí. Obsahuje vitamín E, hydractin, kyselinu hyaluronovou, D-panthenol a samozřejmě UVA i UVB filtry. Krém pokožku hydratuje, dodává jí pevnost a pružnost, chrání ji před nežádoucími účinky slunečního záření a zanechává ji jemnou a svěží.

Zloděj č. 4: Rychlé střídání teplot

Pleti v zimě nesvědčí časté přechody z venkovního do vnitřního prostředí.

„V chladném počasí se cévky v podkoží stáhnou. Jakmile přejdete do tepla, zase se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky. Taková pleť se stává hypersenzitivní a může se u ní začít projevovat kuperóza (popraskané žilky) nebo dokonce rozacea (kožní onemocnění),“ varuje kosmetička Klaudia Nawaisehová.

Obrana: Essenté Booster proti začervenání perfektně redukuje zarudnutí pleti, hydratuje ji, působí proti podráždění a zmírňuje i projevy akné. Zároveň odstraňuje pocity pálení a suchosti, chrání pleť před vnějšími vlivy a zpomaluje proces stárnutí.

Čištění pleti

Zloděj č. 5: Horká koupel

Spěcháte v zimě vymrzlí domů s představou vany plné horké vody? Zadržte…

„Zima je zátěžovou zkouškou nejen pro jemnou pleť obličeje, ale i pro pokožku celého těla. Protože se více oblékáme, kůže méně dýchá a je hrubší než v létě. Horké koupele jí nesvědčí, protože ji ještě více vysušují,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová a doporučuje, dopřát si místo horké koupele raději teplou sprchu s vhodným kosmetickým přípravkem.

Obrana: Essenté Sprchový micelární olej je bohatý na omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny zvláčňující kůži. Je kombinací velmi jemného pečujícího oleje pro všechny typy pleti. Po aplikaci vytváří na pokožce jemný bílý nepěnivý film, který lehce opláchnete. Je výborný pro atopiky a příjemně voní.

kristina-kloubkova-essente

Kristina Kloubková používá ochranný „slunečník“ i v zimě

Mezi ženy, které si zvykly běžně používat krém s vysokým ochranným faktorem patří i známá moderátorka a tanečnice Kristina Kloubková. Zvykla jsem si dopřávat své pleti ochranu po celý rok, proto i během zimy používám každé ráno Essenté Denní krém SPF 30. A stejně jako v létě nezapomínám na pravidelné čistění pleti pomocí Essenté Čisticího gelu s AHA kyselinami, a to dvakrát denně – ráno i večer.“

Další zajímavý článek – Chyby při zimní péči o pleť. Neděláte je také? – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*